En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
64 Dookola Mazowsza
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
17/07
Kozienice
Kozienice
165 km
Result
Final Classification
Points
1
Antti-Jussi Juntunen
Ampler Development Team
3u27'21"
2
Petr Kelemen
Elkov - Kasper
z.t
3
Eirik Lunder
Team Coop
z.t
4
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
z.t
5
Fredrik Dversnes
Team Coop
op 10"
6
Szymon Potasznik
op 13"
7
Olav Hjemsaeter
Team Coop
z.t
8
Philip Weber
z.t
9
Tilen Finkst
Ljubljana Gusto Santic
z.t
10
Daniel Babor
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
11
Louis Bendixen
Team Coop
z.t
12
Maciej Paterski
Voster Ats Team
z.t
13
Dennis van der Horst
z.t
14
Maksym Vasilyev
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
15
Pauls Rubenis
Ampler Development Team
z.t
16
Henrik Pakalski
Rad-Net Rose Team
z.t
17
Ukko Iisakki Peltonen
Ampler Development Team
z.t
18
Tomas Barta
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
19
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
z.t
20
Kristian Aasvold
Team Coop
z.t
21
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
z.t
22
Jakub Musialik
z.t
23
Chiel Schulten
z.t
24
Matús Stocek
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
25
Mantas Bitinas
Ampler Development Team
z.t
26
Alan Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
27
Andre Roos
Ampler Development Team
z.t
28
Michel Aschenbrenner
P & S Metalltechnik
z.t
29
Moritz Kretschy
Rad-Net Rose Team
z.t
30
Tom Lindner
P & S Metalltechnik
z.t
31
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
z.t
32
Leon Ellermann
z.t
33
Melvin Drost
op 32"
34
Richard Holec
op 34"
35
Patryk Stosz
Voster Ats Team
op 51"
36
René Smékal
Tufo - Pardus Prostejov
op 3'31"
37
Marceli Boguslawski
Mazowsze Serce Polski
z.t
38
Radoslaw Fratczak
op 9'59"
39
Peter Richter
z.t
40
Karol Wawrzyniak
z.t
41
Milosz Osko
z.t
42
Jip Steman
z.t
43
Giovanni Schmieder
z.t
44
Andrii Movchan
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
45
Radoslaw Lewandowski
z.t
46
Franz Groß
z.t
47
Damian Slawek
z.t
48
Yaroslav Kozakov
z.t
49
Jozef Mank
z.t
50
Luke Wilk
P & S Metalltechnik
z.t
51
Hubert Drobek
z.t
52
Konrad Trzesowski
z.t
53
Andriy Hanzin
z.t
54
Mykyta Yakovlev
z.t
55
Matic Macek
Ljubljana Gusto Santic
z.t
56
Nazar Pokoiovyi
z.t
57
Patryk Dabski
z.t
58
Jan Fijak
z.t
59
Matthew Clements
z.t
60
Vladyslav Shcherban
z.t
61
Kristers Ansons
Ampler Development Team
z.t
62
Yevhenii Kriachko
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
63
James Jobber
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
64
Christiaan Lubbers
z.t
65
Jan Miazga
z.t
66
Andriy Nizelskiy
z.t
67
Bartosz Rudyk
z.t
68
Adrian Krawczyk
z.t
69
Mateusz Grabis
Voster Ats Team
z.t
70
Filip Reha
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
71
Laurin Drescher
Rad-Net Rose Team
z.t
72
Jan Krukowski
z.t
73
Kacper Siminski
z.t
74
Teo Pecnik
Ljubljana Gusto Santic
z.t
75
Matyas Janos
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
76
Lars van Uum
z.t
77
Mateusz Manowski
z.t
78
Nicolas Heinrich
Rad-Net Rose Team
z.t
79
Jernej Hribar
Ljubljana Gusto Santic
z.t
80
Kacper Bartkowski
z.t
81
Marek Gajdula
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
82
Constantin Kasterich
z.t
83
Joppe De Heij
z.t
84
Jan Barta
Elkov - Kasper
z.t
85
Alois Kankovsky
Elkov - Kasper
z.t
86
Kacper Majewski
z.t
87
Pavel Gruber
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
88
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
89
Matej Zahalka
Elkov - Kasper
z.t
90
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
91
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
92
Filip Biernacki
z.t
93
Michal Podlaski
z.t
94
Tord Gudmestad
Team Coop
z.t
95
Aleksander Krukowski
z.t
96
Artur Sowinski
z.t
97
Lennart Lein
z.t
98
Paul Rudys
z.t
99
Max Benz-kuch
z.t
100
Mateusz Rajtak
z.t
101
Jelle Ter Weeme
z.t
102
Tim Bierkens
z.t
103
Blaz Avbelj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
104
Krzysztof Domin
z.t
105
Antoni Olszar
z.t
106
Tom Mai
z.t
107
Moritz Malcharek
Rad-Net Rose Team
z.t
Volodymyr Dzhus
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Charalampos Kastrantas
Kuwait Pro Cycling Team
DNF
Szymon Krawczyk
Voster Ats Team
DNF
Adam Nocen
DNF
Damian Bieniek
DNS
Mateusz Kostanski
DNS
Bartlomiej Proc
DNS
Serhii Sydor
Eurocar Grawe Ukraine
DNS
Kacper Wiszniewski
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares