En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
63 Dookola Mazowsza
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
17/07
Grodzisk Mazowiecki
Grodzisk Mazowiecki
170 km
Result
Standings
Points
1
Michael Kukrle
Elkov - Kasper
3u25'30"
2
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
z.t
3
Pawel Bernas
Mazowsze Serce Polski
z.t
4
Felix Gross
Rad - Net Rose Team
op 33"
5
Daniel Babor
Tufo Pardus Prostejov
z.t
6
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
7
Filippo Fortin
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
8
Bartlomiej Proc
z.t
9
Sylwester Janiszewski
Voster Ats Team
z.t
10
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
11
Colin Heiderscheid
Leopard Pro Cycling
z.t
12
Samuele Zambelli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
13
Jakub Scibior
z.t
14
Alois Kankovsky
Elkov - Kasper
z.t
15
Tomas Barta
Tufo Pardus Prostejov
z.t
16
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
17
Marcel Franz
z.t
18
Adam Nocen
z.t
19
Szymon Krawczyk
CCC Development Team
z.t
20
Matteo Furlan
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
21
Patrick Haller
Leopard Pro Cycling
z.t
22
Daniel Staniszewski
Mazowsze Serce Polski
z.t
23
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
24
Patryk Gieracki
z.t
25
Petr Kelemen
CCC Development Team
z.t
26
Robin Plamondon
Israel Cycling Academy
z.t
27
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
28
Pawel Franczak
Voster Ats Team
z.t
29
Filip Prokopyszyn
z.t
30
Pavol Rovder
Dukla Banska Bystrica
z.t
31
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
32
Mateusz Kostanski
z.t
33
Filippo Bertone
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
34
Jakub Murias
Voster Ats Team
z.t
35
Lahav Davidzon
Israel Cycling Academy
z.t
36
Adrian Krupa
z.t
37
Bartosz Rudyk
z.t
38
Justas Beniusis
z.t
39
Jakub Soszka
z.t
40
Damian Slawek
z.t
41
Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
z.t
42
Gediminas Bagdonas
z.t
43
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
z.t
44
Patryk Dabski
z.t
45
Simon Nagy
z.t
46
Maciej Nocen
z.t
47
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
48
Marek Gajdula
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
49
Pavol Kramar?Ík
z.t
50
Mantas Januskevicius
z.t
51
Alan Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
52
Marcin Zarebski
z.t
53
Kristers Ansons
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
54
Andrej Liska
z.t
55
Carson Miles
Israel Cycling Academy
z.t
56
Matej Blasko
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
57
Dawid Kloc
z.t
58
Karel Tyrpekl
Tufo Pardus Prostejov
z.t
59
Wojciech Sykala
Voster Ats Team
z.t
60
Richard Coma
z.t
61
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
62
Jasper Frahm
Rad - Net Rose Team
z.t
63
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
64
Maciej Paterski
z.t
65
Leon Rohde
Rad - Net Rose Team
z.t
66
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
67
Pawel SzÓstka
z.t
68
Freddy Ovett
Israel Cycling Academy
z.t
69
Martin Chren
Dukla Banska Bystrica
z.t
70
Hubert Drobek
z.t
71
Ben Zwiehoff
Team Centurion - Vaude
z.t
72
Rokas Kmieliauskas
z.t
73
Nikodem Grzenkowicz
z.t
74
Manuel Bosch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
75
Jakub Rutkowski
z.t
76
Jan Barta
Elkov - Kasper
z.t
77
Marceli Boguslawski
z.t
78
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
79
Wojciech Pszczolarski
Tufo Pardus Prostejov
z.t
80
Jozef Mank
z.t
81
Matthias Krizek
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
82
Adam Kus
z.t
83
Lukasz Michalski
z.t
84
Miguel Heidemann
Leopard Pro Cycling
z.t
85
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
z.t
86
Dawid Sedzik
z.t
87
Tomasz Bala
z.t
88
Jakub Otruba
Elkov - Kasper
z.t
89
Jiri Petrus
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
90
Filip Reha
Tufo Pardus Prostejov
z.t
91
Antti-Jussi Juntunen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
92
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
93
Jan Fijak
z.t
94
Mateusz Rajtak
z.t
95
Stefan SÖlkner
z.t
96
Adam Stachowiak
Voster Ats Team
z.t
97
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
98
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
99
Wojciech Ceniuch
z.t
100
Antonin Kostiha
z.t
101
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
102
Gleb Karpenko
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
103
Theo Reinhardt
Rad - Net Rose Team
z.t
104
Moritz Malcharek
LKT Team Brandenburg
z.t
105
Maximilian Beyer
Rad - Net Rose Team
z.t
106
Luca Regalli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
107
Adrian Teklinski
z.t
108
Matúš Baniar
z.t
109
Richard Habermann
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
110
Paul Hopfgartner
z.t
111
Krzysztof Parma
Voster Ats Team
z.t
112
Thomas Umhaller
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
113
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
114
Piotr Mierzynski
z.t
115
Krzysztof Domin
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
116
Jan Krukowski
z.t
117
Jan Lamaszewski
z.t
118
Andi Bajc
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
119
Samuel Oros
z.t
120
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
121
Denas Masiulis
z.t
122
Philipp Lang
z.t
123
Ziga Groselj
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
124
Matteo Tarolla
z.t
125
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
126
Peter Ochsenhofer
z.t
127
Patrick Schubert
z.t
128
Wojciech Bystrzycki
z.t
129
Radoslaw Kiraga
z.t
130
Michal Schlegel
Elkov - Kasper
z.t
131
Dawid Burczak
z.t
132
Michal Wenglorz
z.t
133
Szymon Potasznik
z.t
134
Bruno Sto?ek
Tufo Pardus Prostejov
z.t
135
Mateusz Manowski
z.t
Filip Biernacki
DNF
Adrian Krawczyk
DNF
Dawid Migas
DNF
Marcel Modlinski
DNF
Dawid Wisniewski
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares