En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
63 Dookola Mazowsza
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
16/07
Warsaw
Warsaw
2.2 km
Result
Standings
Points
1
Felix Gross
Rad - Net Rose Team
2'48"
2
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
op 1"
3
Petr Kelemen
CCC Development Team
op 2"
4
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
z.t
5
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
op 3"
6
Szymon Krawczyk
CCC Development Team
op 4"
7
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
8
Michael Kukrle
Elkov - Kasper
z.t
9
Justas Beniusis
z.t
10
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
z.t
11
Damian Papierski
CCC Development Team
z.t
12
Jakub Otruba
Elkov - Kasper
op 5"
13
Wojciech Sykala
Voster Ats Team
z.t
14
Marceli Boguslawski
z.t
15
Filippo Fortin
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
16
Kacper Walkowiak
CCC Development Team
z.t
17
Miguel Heidemann
Leopard Pro Cycling
op 6"
18
Colin Heiderscheid
Leopard Pro Cycling
z.t
19
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
20
Filip Prokopyszyn
z.t
21
Rait Ärm
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
22
Patrick Haller
Leopard Pro Cycling
z.t
23
Leon Rohde
Rad - Net Rose Team
z.t
24
Alan Banaszek
Mazowsze Serce Polski
op 7"
25
Markus Pajur
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
26
Michal Schlegel
Elkov - Kasper
z.t
27
Kristers Ansons
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
28
Adam Foltán
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
29
Nikodem Grzenkowicz
z.t
30
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
z.t
31
Robin Plamondon
Israel Cycling Academy
op 8"
32
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
33
Artjom Mirzojev
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
34
Gediminas Bagdonas
z.t
35
Maciej Paterski
z.t
36
Gleb Karpenko
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
37
Antti-Jussi Juntunen
Tartu2024 Balticchaincycling Com
z.t
38
Daniel Turek
Israel Cycling Academy
z.t
39
Daniel Staniszewski
Mazowsze Serce Polski
op 9"
40
Jasper Frahm
Rad - Net Rose Team
z.t
41
Pawel Bernas
Mazowsze Serce Polski
z.t
42
Adam Stachowiak
Voster Ats Team
z.t
43
Sylwester Janiszewski
Voster Ats Team
z.t
44
Jan Barta
Elkov - Kasper
op 10"
45
Alois Kankovsky
Elkov - Kasper
z.t
46
Szymon Potasznik
z.t
47
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
z.t
48
Samuele Zambelli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
49
Bartosz Rudyk
z.t
50
Maximilian Beyer
Rad - Net Rose Team
op 11"
51
Adam Kus
z.t
52
Mantas Januskevicius
z.t
53
Wojciech Pszczolarski
Tufo Pardus Prostejov
z.t
54
Jan Maas
Leopard Pro Cycling
z.t
55
Jakub Murias
Voster Ats Team
z.t
56
Rokas Kmieliauskas
z.t
57
Pawel Franczak
Voster Ats Team
z.t
58
Freddy Ovett
Israel Cycling Academy
z.t
59
Piotr Mierzynski
op 12"
60
Pavol Rovder
Dukla Banska Bystrica
z.t
61
Richard Habermann
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
62
Filippo Bertone
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
63
Jakub Soszka
z.t
64
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
op 13"
65
Matthias Krizek
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
66
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
67
Patryk Gieracki
z.t
68
Mateusz Kostanski
op 14"
69
Matteo Furlan
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
70
Marek Gajdula
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
71
Samuel Oros
z.t
72
Bartlomiej Proc
z.t
73
Dawid Kloc
z.t
74
Tomas Barta
Tufo Pardus Prostejov
z.t
75
Damian Slawek
z.t
76
Filip Biernacki
op 15"
77
Marcin Zarebski
z.t
78
Bruno Sto?ek
Tufo Pardus Prostejov
z.t
79
Misch Leyder
Leopard Pro Cycling
z.t
80
Ben Zwiehoff
Team Centurion - Vaude
z.t
81
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
op 16"
82
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
z.t
83
Carson Miles
Israel Cycling Academy
z.t
84
Theo Reinhardt
Rad - Net Rose Team
op 17"
85
Denas Masiulis
z.t
86
Matúš Baniar
z.t
87
Moritz Malcharek
LKT Team Brandenburg
z.t
88
Wojciech Bystrzycki
op 18"
89
Andi Bajc
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
90
Michal Wenglorz
z.t
91
Pawel SzÓstka
z.t
92
Jan Lamaszewski
z.t
93
Karel Tyrpekl
Tufo Pardus Prostejov
z.t
94
Matej Blasko
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
95
Filip Reha
Tufo Pardus Prostejov
op 19"
96
Wojciech Ceniuch
z.t
97
Andrej Liska
z.t
98
Adam Nocen
z.t
99
Luca Regalli
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
100
Ziga Groselj
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
101
Matteo Tarolla
op 20"
102
Jiri Petrus
Topforex Lapierre Pro Cycling Team
z.t
103
Martin Chren
Dukla Banska Bystrica
z.t
104
Krzysztof Domin
Iseo Serrature - Rime - Carnovali
z.t
105
Maciej Nocen
z.t
106
Stefan SÖlkner
op 21"
107
Dawid Migas
z.t
108
Antonin Kostiha
z.t
109
Lahav Davidzon
Israel Cycling Academy
z.t
110
Thomas Umhaller
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
111
Daniel Babor
Tufo Pardus Prostejov
z.t
112
Richard Coma
z.t
113
Jakub Rutkowski
z.t
114
Pavol Kramar?Ík
op 22"
115
Dawid Wisniewski
z.t
116
Jakub Scibior
z.t
117
Adrian Krawczyk
z.t
118
Manuel Bosch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
119
Adrian Teklinski
z.t
120
Jozef Mank
op 23"
121
Marcel Franz
z.t
122
Simon Nagy
op 24"
123
Mateusz Manowski
z.t
124
Adrian Krupa
z.t
125
Marcel Modlinski
op 25"
126
Mateusz Rajtak
z.t
127
Jan Fijak
z.t
128
Krzysztof Parma
Voster Ats Team
z.t
129
Philipp Lang
op 26"
130
Hubert Drobek
z.t
131
Patryk Dabski
z.t
132
Paul Hopfgartner
z.t
133
Tomasz Bala
z.t
134
Dawid Sedzik
op 27"
135
Dawid Burczak
z.t
136
Patrick Schubert
op 28"
137
Radoslaw Kiraga
op 29"
138
Jan Krukowski
op 31"
139
Peter Ochsenhofer
z.t
140
Lukasz Michalski
op 8'21"
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares