En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour de Hongrie
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
01/09
Sárospatak
Kazincbarcika
171 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jakub Mareczko
CCC Team
3u55'53"
2
Emils Liepins
Trek - Segafredo
z.t
3
David van der Poel
Alpecin - Fenix
z.t
4
Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
5
Andrea Guardini
Giotti Victoria
z.t
6
Jon Aberasturi Izaga
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
7
Luca Pacioni
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
8
Julien Mortier
Bingoal WB
z.t
9
Alexander Konychev
Mitchelton - Scott
z.t
10
Ádám Kristóf Karl
z.t
11
Adam Toupalik
Elkov - Kasper
z.t
12
Jonas Abrahamsen
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
13
Gasper Katrasnik
Adria Mobil
z.t
14
Matteo Moschetti
Trek - Segafredo
z.t
15
Alois Kankovsky
Elkov - Kasper
z.t
16
Colin Chris Stüssi
Team Vorarlberg Santic
z.t
17
Rudy Barbier
Israel Start-Up Nation
z.t
18
Roland Thalmann
Team Vorarlberg Santic
z.t
19
Marton Dina
Kometa Xstra Cycling Team
z.t
20
Torjus Sleen
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
21
Loris Rouiller
Alpecin - Fenix
z.t
22
Lukasz Wisniowski
CCC Team
z.t
23
Josip Rumac
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
24
Attila Valter
CCC Team
z.t
25
Tobias Foss
Team Jumbo - Visma
z.t
26
Marcel Meisen
Alpecin - Fenix
z.t
27
Charles Planet
Team Novo Nordisk
z.t
28
Alex Kirsch
Trek - Segafredo
z.t
29
Itmar Einhorn
Israel Start-Up Nation
z.t
30
Peter Kusztor
Team Novo Nordisk
z.t
31
Gergo Orosz
z.t
32
Omer Goldstein
Israel Start-Up Nation
z.t
33
Ryan Mullen
Trek - Segafredo
z.t
34
Viktor Filutas
Giotti Victoria
z.t
35
Matteo Badilatti
Israel Start-Up Nation
z.t
36
Simone Casanova
z.t
37
Yehor Dementyev
Team Novak
z.t
38
Sam Brand
Team Novo Nordisk
z.t
39
Andras Szatmary
z.t
40
James Mitri
Vini Zabù - KTM
z.t
41
Leonardo Tortomasi
Vini Zabù - KTM
z.t
42
Arturo Gravalos
z.t
43
Damien Howson
Mitchelton - Scott
z.t
44
Francesco Manuel Bongiorno
Vini Zabù - KTM
z.t
45
Maximilian Kuen
Team Vorarlberg Santic
z.t
46
Cristian Rodriguez Martin
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
47
Antwan Tolhoek
Team Jumbo - Visma
z.t
48
Roberto Gonzalez
Vini Zabù - KTM
z.t
49
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
50
Julian Mertens
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
51
Zsombor Palumby
z.t
52
Fabio Van Den Bossche
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
53
Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
54
Emil Dima
Giotti Victoria
z.t
55
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
56
Riccardo Verza
Kometa Xstra Cycling Team
z.t
57
Michael Kukrle
Elkov - Kasper
z.t
58
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
z.t
59
Mattia Viel
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
60
Markus Hoelgaard
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
61
Torstein Traeen
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
62
Kristian Kulset
Uno-X Norwegian Development Team
z.t
63
Michal Schlegel
Elkov - Kasper
z.t
64
Antoine Benoist
Alpecin - Fenix
z.t
65
Karel Hnik
Elkov - Kasper
z.t
66
Xavier Canellas Sanchez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
67
Jhojan Orlando Garcia Sosa
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
68
Laurens Huys
Bingoal WB
z.t
69
Lennard Hofstede
Team Jumbo - Visma
z.t
70
Chris Harper
Team Jumbo - Visma
z.t
71
Gilles De Wilde
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
72
Koen Bouwman
Team Jumbo - Visma
z.t
73
Aksel Nommela
Bingoal WB
z.t
74
Quinn Simmons
Trek - Segafredo
z.t
75
Luke Durbridge
Mitchelton - Scott
z.t
76
Giacomo Garavaglia
Kometa Xstra Cycling Team
z.t
77
James Gene Piccoli
Israel Start-Up Nation
z.t
78
Sander De Pestel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
79
Matej Zahalka
Elkov - Kasper
z.t
80
Kevin Rivera
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
81
David Per
Adria Mobil
op 40"
82
Mathias Alexander E. Larsen
Kometa Xstra Cycling Team
op 0"
83
Bert-Jan Lindeman
Team Jumbo - Visma
z.t
84
Kamil Gradek
CCC Team
op 1'13"
85
Alexis Guerin
Team Vorarlberg Santic
op 0"
86
William Clarke
Trek - Segafredo
op 1'25"
87
Diether Sweeck
Credishop-Fristads
op 1'41"
88
Niels Vandeputte
Alpecin - Fenix
op 2'04"
89
Erlend Blikra
Uno-X Norwegian Development Team
op 0"
90
Alexander Edmondson
Mitchelton - Scott
z.t
91
Janez Brajkovic
Adria Mobil
z.t
92
Kristijan Hocevar
Adria Mobil
z.t
93
Ziga Horvat
Adria Mobil
z.t
94
Kaden Groves
Mitchelton - Scott
z.t
95
Riccardo Stacchiotti
Vini Zabù - KTM
z.t
96
Veljko Stojnic
Vini Zabù - KTM
z.t
97
Laurenz Rex
Wallonie - Bruxelles Development Team
z.t
98
Marko Kump
Adria Mobil
z.t
99
Gergely Szarka
Giotti Victoria
z.t
100
János Pelikán
z.t
101
Rory Sutherland
Israel Start-Up Nation
z.t
102
Andras Szentpeteri
Team Novak
z.t
103
Michal Paluta
CCC Team
z.t
104
Martin Meiler
Team Vorarlberg Santic
z.t
105
Carmelo Urbano Fontiveros
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
106
Lukas Meiler
Team Vorarlberg Santic
z.t
107
Diego Pablo Sevilla Lopez
Kometa Xstra Cycling Team
z.t
108
Barnabas Peak
Mitchelton - Scott
z.t
109
Balázs Rozsa
z.t
Alejandro Osorio Carvajal
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Alessandro Bisolti
Androni Giocatolli - Sidermec
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2007
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares