En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
60 Puchar MON
Result
1
Louis Bendixen
Team Coop
3u26'40"
2
Tord Gudmestad
Team Coop
z.t
3
Patryk Stosz
Voster Ats Team
z.t
4
Tilen Finkst
Ljubljana Gusto Santic
z.t
5
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
6
Bartosz Rudyk
z.t
7
Robert Jägeler
P & S Metalltechnik
z.t
8
Dennis van der Horst
z.t
9
Olav Hjemsaeter
Team Coop
z.t
10
Tomas Barta
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
11
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
12
Charalampos Kastrantas
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
13
Melvin Drost
z.t
14
Philip Weber
z.t
15
Maksym Vasilyev
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
16
Kristian Aasvold
Team Coop
z.t
17
Henrik Pakalski
Rad-Net Rose Team
z.t
18
Jan Miazga
z.t
19
Kristers Ansons
Ampler Development Team
z.t
20
Dawid Migas
z.t
21
Antti-Jussi Juntunen
Ampler Development Team
z.t
22
Daniel Babor
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
23
Richard Holec
z.t
24
Constantin Kasterich
z.t
25
Ukko Iisakki Peltonen
Ampler Development Team
z.t
26
Illya Klepikov
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
27
Piotr Pekala
z.t
28
Pavel Gruber
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
29
Filip Reha
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
30
Adam Zuber
Mazowsze Serce Polski
z.t
31
Tim Bierkens
z.t
32
Peter Richter
z.t
33
Michel Aschenbrenner
P & S Metalltechnik
z.t
34
Mantas Bitinas
Ampler Development Team
z.t
35
Franz Groß
z.t
36
Matic Macek
Ljubljana Gusto Santic
z.t
37
Chiel Schulten
z.t
38
Leon Ellermann
z.t
39
Kacper Siminski
z.t
40
Teo Pecnik
Ljubljana Gusto Santic
z.t
41
James Jobber
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
42
Patryk Dabski
z.t
43
Jakub Soszka
z.t
44
Andrii Movchan
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
45
Matús Stocek
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
46
Maximilian Meyer
z.t
47
Damian Slawek
z.t
48
Filip Biernacki
z.t
49
Lars van Uum
z.t
50
Eirik Lunder
Team Coop
z.t
51
Jernej Hribar
Ljubljana Gusto Santic
z.t
52
Fredrik Dversnes
Team Coop
z.t
53
Paul Rudys
z.t
54
Yevhenii Kriachko
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
55
Michal Sedzielewski
z.t
56
Lennart Lein
z.t
57
Laurin Drescher
Rad-Net Rose Team
z.t
58
Tom Mai
z.t
59
Giovanni Schmieder
z.t
60
Max Benz-kuch
z.t
61
Jip Steman
z.t
62
Constantin Lohse
z.t
63
Matthew Clements
z.t
64
René Smékal
Tufo - Pardus Prostejov
z.t
65
Jan Krukowski
z.t
66
Mehdi Tigrine
Kuwait Pro Cycling Team
z.t
67
Mateusz Rajtak
z.t
68
Jelle Ter Weeme
z.t
69
Maciej Paterski
Voster Ats Team
z.t
70
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
op 32"
71
Blaz Avbelj
Ljubljana Gusto Santic
op 35"
72
Volodymyr Dzhus
Eurocar Grawe Ukraine
op 1'20"
73
Marek Gajdula
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
op 1'27"
74
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik
op 1'35"
75
Nicolas Heinrich
Rad-Net Rose Team
z.t
76
Moritz Kretschy
Rad-Net Rose Team
z.t
77
Maciej Nocen
z.t
78
Adam Nocen
z.t
79
Christiaan Lubbers
z.t
80
Jozef Mank
op 1'57"
81
Marceli Boguslawski
Mazowsze Serce Polski
z.t
82
Artur Malkowski
op 2'00"
83
Tom Lindner
P & S Metalltechnik
op 2'43"
84
Luke Wilk
P & S Metalltechnik
z.t
85
Moritz Malcharek
Rad-Net Rose Team
op 2'45"
86
Erki Laanemae
Ampler Development Team
op 2'50"
87
Niels Frigge
op 3'42"
88
Pauls Rubenis
Ampler Development Team
op 4'33"
89
Antoni Ganko
op 4'48"
90
Martin Voltr
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
op 4'58"
91
Matyas Janos
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
92
Kacper Bartkowski
z.t
93
Jakub Zuchora
z.t
94
Maarten Lubbers
z.t
95
Alan Banaszek
Mazowsze Serce Polski
op 7'45"
Joppe De Heij
DNF
Marek Dolnícek
Tufo - Pardus Prostejov
DNF
Hubert Drobek
DNF
Mateusz Grabis
Voster Ats Team
DNF
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Szymon Janicki
DNF
Adrian Krawczyk
DNF
Szymon Krawczyk
Voster Ats Team
DNF
Aleksander Krukowski
DNF
Antoni Olszar
DNF
Dawid Pluta
DNF
Serhii Sydor
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2017
2016
Info
Parcours
Result
Palmares