En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne
Result
1
Silvia Persico
UAE Team ADQ
3u37'07"
2
Demi Vollering
Team SD Worx
z.t
3
Liane Lippert
Movistar Team Women
z.t
4
Elise Chabbey
Canyon//Sram Racing
op 2"
5
Shirin van Anrooij
Trek - Segafredo Ladies
z.t
6
Marlen Reusser
Team SD Worx
op 3"
7
Margot Vanpachtenbeke
Parkhotel Valkenburg
z.t
8
Victoire Berteau
Cofidis Women Team
op 25"
9
Soraya Paladin
Canyon//Sram Racing
z.t
10
Mischa Bredewold
Team SD Worx
z.t
11
Evita Muzic
FDJ-SUEZ
z.t
12
Ashleigh Moolman-Pasio
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
z.t
13
Anna Henderson
Team Jumbo - Visma Women
z.t
14
Ella Harris
Lifeplus Wahoo
z.t
15
Ruby Roseman-Gannon
Team Jayco AlUla
z.t
16
Anouska Koster
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
z.t
17
Yara Kastelijn
Fenix-Deceuninck
z.t
18
Ane Santesteban Gonzalez
Team Jayco AlUla
z.t
19
Kristen Faulkner
Team Jayco AlUla
z.t
20
Margarita Victoria Garcia
Liv Racing TeqFind
z.t
21
Olivia Baril
UAE Team ADQ
z.t
22
Claire Steels
Israel-Premier Tech Roland
z.t
23
Gaia Realini
Trek - Segafredo Ladies
z.t
24
Amanda Spratt
Trek - Segafredo Ladies
z.t
25
Marta Cavalli
FDJ-SUEZ
z.t
26
Femke Gerritse
Parkhotel Valkenburg
op 1'22"
27
Veronica Ewers
EF Education - TIBCO - SVB
op 1'55"
28
Quinty Ton
Liv Racing TeqFind
op 4'17"
29
Justine Ghekiere
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
z.t
30
Mijntje Geurts
Lotto Dstny Ladies
op 5'47"
31
Sigrid Ytterhus Haugset
Team Coop - Hitec Products
op 6'05"
32
Julie Van De Velde
Fenix-Deceuninck
op 6'10"
33
Clara Emond
Arkea Pro Cycling Team
op 6'27"
34
Alison Jackson
EF Education - TIBCO - SVB
op 7'00"
35
Fem Van Empel
Team Jumbo - Visma Women
z.t
36
Kata Blanka Vas
Team SD Worx
z.t
37
Fauve Bastiaenssens
Lotto Dstny Ladies
z.t
38
Elinor Barker
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
z.t
39
Alena Ivanchenko
UAE Team ADQ
z.t
40
Victorie Guilman
FDJ-SUEZ
z.t
41
Eugénie Duval
FDJ-SUEZ
z.t
42
Letizia Borghesi
EF Education - TIBCO - SVB
z.t
43
Ella Wyllie
Lifeplus Wahoo
z.t
44
Nienke Vinke
Team DSM - Firmenich
z.t
45
Sophie Wright
Fenix-Deceuninck
z.t
46
Olha Kulynych
Duolar - Chevalmeire
z.t
47
Sabrina Stultiens
Liv Racing TeqFind
z.t
48
Ally Wollaston
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
z.t
49
Georgia Williams
EF Education - TIBCO - SVB
z.t
50
Karlijn Swinkels
Team Jumbo - Visma Women
z.t
51
Silke Smulders
Liv Racing TeqFind
z.t
52
Alice Towers
Canyon//Sram Racing
z.t
53
Niamh Fisher-Black
Team SD Worx
z.t
54
Femke Markus
Team SD Worx
z.t
55
Kim Cadzow
Team Jumbo - Visma Women
z.t
56
Megan Armitage
Arkea Pro Cycling Team
z.t
57
Carina Schrempf
Fenix-Deceuninck
z.t
58
Ricarda Bauernfeind
Canyon//Sram Racing
z.t
59
Inge van der Heijden
Fenix-Deceuninck
z.t
60
Francesca Barale
Team DSM - Firmenich
z.t
61
Paula Patino
Movistar Team Women
z.t
62
Alexandra Manly
Team Jayco AlUla
z.t
63
Mikayla Harvey
UAE Team ADQ
z.t
64
Ingvild Gaskjenn
Team Jayco AlUla
z.t
65
Katrine Aalerud
Movistar Team Women
z.t
66
Eleonora Ciabocco
Team DSM - Firmenich
z.t
67
Quinty Van De Guchte
Lotto Dstny Ladies
op 8'15"
68
Gladys Verhulst-Wild
FDJ-SUEZ
z.t
69
Eva Van Agt
Team Jumbo - Visma Women
z.t
70
Sara Martín Martín
Movistar Team Women
z.t
71
Amandine Fouquenet
Arkea Pro Cycling Team
z.t
72
Kelly Van den Steen
Duolar - Chevalmeire
z.t
73
Federica Piergiovanni
UAE Development Team
z.t
74
Nathalie Bex
Duolar - Chevalmeire
z.t
75
Sofia Bertizzolo
UAE Team ADQ
z.t
Caroline Andersson
Liv Racing TeqFind
DNF
Giorgia Bariani
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Hannah Barnes
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
DNF
Emma Boogaard
Team Coop - Hitec Products
DNF
Danique Braam
Duolar - Chevalmeire
DNF
Lucinda Brand
Trek - Segafredo Ladies
DNF
Kristýna Burlová
Lotto Dstny Ladies
DNF
Maaike Coljé
Arkea Pro Cycling Team
DNF
Morgane Coston
Cofidis Women Team
DNF
Imogen Cotter
Fenix-Deceuninck Development Team
DNF
Kiona Crabbé
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
Mieke Docx
Lotto Dstny Ladies
DNF
Kristabel Doebel-Hickok
EF Education - TIBCO - SVB
DNF
Tamara Dronova-Balabolina
Israel-Premier Tech Roland
DNF
Marte Berg Edseth
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
DNF
Nathalie Eklund
Israel-Premier Tech Roland
DNF
Severine Eraud
Cofidis Women Team
DNF
Jelena Eric
Movistar Team Women
DNF
Emilia Fahlin
FDJ-SUEZ
DNF
Valentine Fortin
Cofidis Women Team
DNF
Esmée Gielkens
Lotto Dstny Ladies
DNF
Femke Gort
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
India Grangier
Team Coop - Hitec Products
DNF
Ilse Grit
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
Trine Holmsgaard
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
Kerry Jonker
Team Coop - Hitec Products
DNF
Tiril Jørgensen
Team Coop - Hitec Products
DNF
Cleo Kiekens
Duolar - Chevalmeire
DNF
Marie Morgane Le Deunff
Arkea Pro Cycling Team
DNF
Pien Limpens
Parkhotel Valkenburg
DNF
Margarita López Llull
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
Anya Louw
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
DNF
Hannah Ludwig
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
DNF
Gaia Masetti
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
DNF
Ayesha McGowan
Liv Racing TeqFind
DNF
Lone Meertens
AG Insurance - Soudal Quick-Step Team
DNF
Iris Monticolo
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Anaïs Morichon
Arkea Pro Cycling Team
DNF
Alex Morrice
Canyon//Sram Racing
DNF
Josie Nelson
Team Coop - Hitec Products
DNF
Rachel Neylan
Cofidis Women Team
DNF
Maria Novolodskaya
Lifeplus Wahoo
DNF
Mie Ottestad
Uno-X Pro Cycling Team Ladies
DNF
Maud Oudeman
Team Jumbo - Visma Women
DNF
Alice Palazzi
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Gabrielle Pilote-Fortin
Cofidis Women Team
DNF
Elena Pirrone
Israel-Premier Tech Roland
DNF
Meis Poland
Parkhotel Valkenburg
DNF
Alyssa Polites
Team Jayco AlUla
DNF
Lotte Popelier
Duolar - Chevalmeire
DNF
Eglantine Rayer
Team DSM - Firmenich
DNF
Chiara Reghini
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Gloria Rodriguez Sanchez
Movistar Team Women
DNF
Pauliena Rooijakkers
Canyon//Sram Racing
DNF
Alice Sharpe
Israël Premier Tech - Roland Development
DNF
Karin Soderqvist
Lifeplus Wahoo
DNF
Lauren Stephens
EF Education - TIBCO - SVB
DNF
Cristina Tonetti
Top Girls Fassa Bortolo
DNF
Elise Uijen
Team DSM - Firmenich
DNF
Anna Van Der Meiden
Team DSM - Firmenich
DNF
Babette Van Der Wolf
Lifeplus Wahoo
DNF
Kirstie Van Haaften
Parkhotel Valkenburg
DNF
Lisa Van Helvoirt
Parkhotel Valkenburg
DNF
Nienke Wasmus
Proximus - Alphamotorhomes - Doltcini CT
DNF
Tayler Wiles
Trek - Segafredo Ladies
DNF
Caroline Baur
Israel-Premier Tech Roland
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Info
Parcours
Start List
Result
Palmares