En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Città di Brescia
Result
1
Riccardo Verza
Zalf Euromobil Fior
2u51'21"
2
Lorenzo Quartucci
op 2"
3
Francesco Di Felice
Gallina Ecotek Lucchini
op 0"
4
Cristian Rocchetta
Zalf Euromobil Fior
z.t
5
Andrea Garosio
Biesse-Carrera
z.t
6
Marco Palomba
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
op 1'09"
7
Davide Dapporto
op 0"
8
Nicolo' Buratti
Cycling Team Friuli Asd
z.t
9
Matteo Baseggio
z.t
10
Davide Bauce
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
11
Federico Burchio
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
12
Davide De Pretto
Zalf Euromobil Fior
z.t
13
Andrea Colnaghi
z.t
14
Thomas Pesenti
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
15
Ben Granger
z.t
16
Tommaso Nencini
z.t
17
Alessandro Motti
Carnovali - Rime
z.t
18
Luca Coati
Team Qhubeka
z.t
19
Federico Guzzo
Zalf Euromobil Fior
z.t
20
Gianluca Cordioli
z.t
21
Kasper Andersen
Hagens Berman Axeon
z.t
22
Samuele Carpene
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
23
Valter Ghigino
z.t
24
Alessio Bonelli
Biesse-Carrera
z.t
25
Giacomo Villa
Biesse-Carrera
z.t
26
Mikita Tur
z.t
27
Thomas Oliver Stockwell
Cycling Team Friuli Asd
z.t
28
Matteo Tarolla
z.t
29
Andrii Movchan
Eurocar GS Cycling Team
z.t
30
Nicola Rossi
z.t
31
Giosue' Epis
Carnovali - Rime
z.t
32
Kevin Bonaldo
Team Qhubeka
z.t
33
Philipp Hofbauer
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
34
Jack Drage
Hagens Berman Axeon
z.t
35
Luca Cretti
z.t
36
Raul Colombo
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
37
Davide Vignato
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
38
Pietro Ferrari
z.t
39
Lorenzo Elipanni
z.t
40
Giacomo Salvalaggio
z.t
41
Ettore Pozza
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
42
Matthew Kingston
z.t
43
Alexander Ball
z.t
44
Federico Gervasoni
z.t
45
Matteo Fiaschi
z.t
46
Nicholas Agostini
z.t
47
Martin Nessler
z.t
48
Carlo Francesco Favretto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
49
Matteo Zurlo
Zalf Euromobil Fior
z.t
50
Riccardo Sofia
z.t
51
Matteo Falconi
z.t
52
Kirilo Tsarenko
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
53
Francesco Furlan
z.t
54
Giacomo Garavaglia
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
55
Luca Cibrario
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
56
Mattia Garzara
Cycling Team Friuli Asd
z.t
57
Walter Calzoni
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
58
Michael Belleri
Biesse-Carrera
z.t
59
Nicolo' Parisini
Team Qhubeka
z.t
60
Ricardo Tosin
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
61
Felix Ritzinger
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
62
Garcez Diogo Barbosa
Hagens Berman Axeon
z.t
63
Gioele Gasparetto
z.t
64
Edoardo Ferri
z.t
65
Giovanni De Carlo
Carnovali - Rime
z.t
66
Andrea Biancalani
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
67
Lorenzo Visintainer
z.t
68
Andrea Piras
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
69
Filippo Dignani
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
70
Edoardo Laino
z.t
71
Ruben Sanchez Estevez
Team Colpack Ballan
z.t
72
Joseph Laverick
Hagens Berman Axeon
z.t
Michele Berasi
Carnovali - Rime
DNF
Federico Biagini
Carnovali - Rime
DNF
Nicola Bonomi
DNF
Daniel Cassol
DNF
Jacopo Di Silvestro
DNF
Lorenzo Ghirardi
DNF
Carloalberto Giordani
Biesse-Carrera
DNF
Lorenzo Gobbo
Biesse-Carrera
DNF
Michael Minali
DNF
Tommaso Rigatti
DNF
Michael Vanni
Beltrami TSA Tre Colli
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Result
Palmares