En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Classique Paris-Chauny
Result
1
Simone Consonni
Cofidis
4u37'48"
2
Dylan Groenewegen
Team BikeExchange - Jayco
z.t
3
Jason Tesson
St Michel - Auber 93
z.t
4
Hugo Hofstetter
Team Arkéa - Samsic
z.t
5
Arnaud De Lie
Lotto Soudal
z.t
6
Marc Sarreau
Ag2r Citroën Team
z.t
7
Arnaud Démare
Groupama - FDJ
z.t
8
Luca Mozzato
B&B Hotels - KTM
z.t
9
Sandy Dujardin
TotalEnergies
z.t
10
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
11
Giacomo Nizzolo
Israel - Premier Tech
z.t
12
Bryan Coquard
Cofidis
z.t
13
Emmanuel Morin
Team U Nantes Atlantique
z.t
14
Corbin Strong
Israel - Premier Tech
z.t
15
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
16
Hugo Page
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
17
Cees Bol
Team DSM
z.t
18
Remy Mertz
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
19
Jenthe Biermans
Israel - Premier Tech
z.t
20
Morten Aalling Nørtoft
Riwal Cycling Team
z.t
21
Itmar Einhorn
Israel - Premier Tech
op 4"
22
Stephen Bassett
Human Powered Health
z.t
23
Lewis Askey
Groupama - FDJ
z.t
24
Jarno Mobach
Leopard Pro Cycling
z.t
25
Tom Van Asbroeck
Israel - Premier Tech
z.t
26
Fabien Doubey
TotalEnergies
z.t
27
Romain Cardis
St Michel - Auber 93
z.t
28
Maxime Jarnet
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
op 7"
29
Omer Goldstein
Israel - Premier Tech
z.t
30
Jonathan Couanon
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
31
Axel Narbonne Zuccarelli
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
32
Anthony Delaplace
Team Arkéa - Samsic
z.t
33
Donavan Vincent Grondin
Team Arkéa - Samsic
z.t
34
Cyril Barthe
B&B Hotels - KTM
z.t
35
Franck Bonnamour
B&B Hotels - KTM
z.t
36
Erik Nordsaeter Resell
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
37
Léo Danes
Team U Nantes Atlantique
z.t
38
Matyas Kopecky
Team Novo Nordisk
z.t
39
Aaron Van Poucke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
40
Anthony Perez
Cofidis
z.t
41
Anthony Turgis
TotalEnergies
z.t
42
Jasper Philipsen
Alpecin - Deceuninck
z.t
43
Julien Simon
TotalEnergies
z.t
44
Cériel Desal
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
45
Paul Ourselin
TotalEnergies
z.t
46
Campbell Stewart
Team BikeExchange - Jayco
z.t
47
Frederik Frison
Lotto Soudal
z.t
48
Johan Meens
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
49
Piet Allegaert
Cofidis
op 13"
50
Julien Vermote
Alpecin - Deceuninck
z.t
51
Brent Van Moer
Lotto Soudal
z.t
52
Emil Mielke Vinjebo
Riwal Cycling Team
z.t
53
Aaron Verwilst
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
54
Adrien Petit
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
55
Tim Naberman
Team DSM
z.t
56
Eddy Fine
Cofidis
z.t
57
Jonas Abrahamsen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
58
Jérémy Leveau
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
59
Samuel Leroux
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
60
Jordan Jegat
Team U Nantes Atlantique
z.t
61
Wesley Kreder
Cofidis
z.t
62
Flavien Maurelet
St Michel - Auber 93
z.t
63
Killian Theot
St Michel - Auber 93
z.t
64
Sander Armée
Cofidis
z.t
65
Elias Maris
Leopard Pro Cycling
z.t
66
Oliver Naesen
Ag2r Citroën Team
z.t
67
Julien Morice
B&B Hotels - KTM
z.t
68
Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
z.t
69
Thomas Gachignard
St Michel - Auber 93
z.t
70
Elmar Reinders
Team BikeExchange - Jayco
z.t
71
Mathias Le Turnier
Team U Nantes Atlantique
z.t
72
Gavin Mannion
Human Powered Health
z.t
73
Gijs Van Hoecke
Ag2r Citroën Team
z.t
74
Antoine Raugel
Ag2r Citroën Team
z.t
75
Kelland O'Brien
Team BikeExchange - Jayco
z.t
76
Sjoerd Bax
Alpecin - Deceuninck
z.t
77
Axel Mariault
Team U Nantes Atlantique
z.t
78
Luka Mezgec
Team BikeExchange - Jayco
z.t
79
Clément Davy
Groupama - FDJ
op 23"
80
Ramon Sinkeldam
Groupama - FDJ
op 24"
81
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 25"
82
Louis Coqueret
Leopard Pro Cycling
op 40"
83
Mathias Bregnhoj
Riwal Cycling Team
z.t
84
Dorian Godon
Ag2r Citroën Team
z.t
85
Kevin Inkelaar
Leopard Pro Cycling
op 59"
86
Fabien Grellier
TotalEnergies
op 1'01"
87
John Degenkolb
Team DSM
z.t
88
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
op 1'04"
89
Leon Heinschke
Team DSM
op 1'29"
90
Alexander Konychev
Team BikeExchange - Jayco
z.t
91
Harry Sweeny
Lotto Soudal
z.t
92
Olivier Le Gac
Groupama - FDJ
z.t
93
Alan Riou
Team Arkéa - Samsic
op 1'32"
94
Andréa Mifsud
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
95
Rune Herregodts
Sport Vlaanderen - Baloise
op 1'46"
96
Kamiel Bonneu
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
97
Valentin Tabellion
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
op 2'47"
98
Gage Hecht
Human Powered Health
z.t
99
Erlend Blikra
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
100
Arjen Livyns
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
101
Louis Barre
Team Arkéa - Samsic
op 2'55"
102
Iver Skaarseth
Uno-X Pro Cycling Team
op 2'56"
103
Quentin Jauregui
B&B Hotels - KTM
op 2'58"
104
Kevin Van Melsen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 3'07"
105
Sébastien Grignard
Lotto Soudal
z.t
106
Louis Richard
Team U Nantes Atlantique
z.t
107
Boy van Poppel
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 3'10"
108
Jarne Van Dyck (1)
Minerva Cycling Team
z.t
109
Alexander Salby
Riwal Cycling Team
z.t
110
Timothy Dupont
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
111
Tom Devriendt
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
112
Romain Combaud
Team DSM
z.t
113
Thibaut Ponsaerts
Minerva Cycling Team
z.t
114
Gerben Thijssen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
115
Johannes Hodapp
Leopard Pro Cycling
z.t
116
Edward Planckaert
Alpecin - Deceuninck
z.t
117
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
118
Florian Richard Andrade
Team U Nantes Atlantique
z.t
119
Paul Hennequin
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
120
Norman Vahtra
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
121
Valentin Retailleau
Ag2r Citroën Team
z.t
122
Senne Leysen
Alpecin - Deceuninck
op 3'16"
123
Loic Vliegen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
124
Tristan Delacroix
Nice Metropole Cote D'azur
z.t
125
Miles Scotson
Groupama - FDJ
z.t
126
Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
127
Ayco Bastiaens
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
128
Ludovic Robeet
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 5'39"
129
Lorrenzo Manzin
TotalEnergies
z.t
130
Rick Zabel
Israel - Premier Tech
z.t
131
Sakarias Koller Loland
Uno-X Dare Development Team
op 7'55"
132
Jonas Hvideberg
Team DSM
z.t
133
Tyler Stites
Human Powered Health
z.t
134
Kristian Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
op 8'53"
135
Thomas Boudat
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
op 12'07"
136
Jorre Debaele
Minerva Cycling Team
op 12'44"
137
Kasper Saver
Minerva Cycling Team
z.t
Hamish Beadle
Team Novo Nordisk
DNF
Mehdi Benhamouda
Team Novo Nordisk
DNF
Benjamin Boos
Leopard Pro Cycling
DNF
Clément Carisey
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Lucas Dauge
Team Novo Nordisk
DNF
Adam De Vos
Human Powered Health
DNF
Alexis Gougeard
B&B Hotels - KTM
DNF
Michael Hepburn
Team BikeExchange - Jayco
DNF
Declan Irvine
Team Novo Nordisk
DNF
Thomas Joseph
Minerva Cycling Team
DNF
Timo Kielich
Crelan - Fristads
DNF
Jeremy Lecroq
B&B Hotels - KTM
DNF
Christoffer Lisson
Riwal Cycling Team
DNF
Anthony Maldonado
St Michel - Auber 93
DNF
Niklas Markl
Team DSM
DNF
Umberto Poli
Team Novo Nordisk
DNF
Stephane Rossetto
St Michel - Auber 93
DNF
Lars Saugstad
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Thimo Willems
Minerva Cycling Team
DNF
Sander De Pestel
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Matthew Van Schoor
Minerva Cycling Team
DNF
Martijn Budding
Riwal Cycling Team
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Info
Parcours
Result
Palmares