En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
An Post Ras
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
20/05
Longford
Nenagh
160.4 km
Result
Standings
1
Shane Archbold
An Post - Chainreaction
3u23'57"
2
Marcin Bialoblocki
Team UK Youth
z.t
3
Jasper De Buyst
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
4
Peter Hawkins
Team IG - Sigma Sport
z.t
5
Rasmus Guldhammer
Blue Water Cycling
z.t
6
Connor McConvey
Synergy Baku Cycling Project
z.t
7
Sam Harrison
z.t
8
Lars Vierbergen
Koga Cycling Team
z.t
9
Sam Bennett
An Post - Chainreaction
op 4"
10
Kenny De Ketele
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
11
Owain Doull
op 46"
12
Nicolas Vereecken
An Post - Chainreaction
z.t
13
Moreno De Pauw
z.t
14
Rico Dene Thomas Rogers
Synergy Baku Cycling Project
z.t
15
Roy Eefting
Koga Cycling Team
z.t
16
Nick Stopler
Koga Cycling Team
z.t
17
Frazer Duncan
z.t
18
Tim Mertens
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
19
Daniel Barry
Node 4 - Giordana Racing
z.t
20
Benjamim Edmüller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
21
Sean Patrick Downey
An Post - Chainreaction
z.t
22
Tomas Holub
AC Sparta Praha
z.t
23
James Lowsley Williams
Team UK Youth
z.t
24
Bouke Kuiper
Koga Cycling Team
z.t
25
Ryan Aitcheson
z.t
26
Daniel Holm Foder
Blue Water Cycling
z.t
27
Rémi Pelletier-Roy
Equipe Garneau - Québecor
z.t
28
Richard Handley
Rapha Condor JLT
z.t
29
Conor Dunne
z.t
30
Wouter Sybrandy
Team IG - Sigma Sport
z.t
31
Joshua Hunt
Team UK Youth
z.t
32
Jacob Rytlewski
z.t
33
Sean Lacey
z.t
34
Robert Partridge
Team UK Youth
z.t
35
Martin Hunal
AC Sparta Praha
z.t
36
Joe Kelly
z.t
37
Philipp Becker
z.t
38
Ryan Sherlock
Polygon Sweet Nice
z.t
39
Bryan McCrystal
z.t
40
Kris Dahl
z.t
41
Simon Yates
z.t
42
Ronan Mc Laughlin
An Post - Chainreaction
z.t
43
Edward Laverack
Rapha Condor JLT
z.t
44
Steven Lampier
Node 4 - Giordana Racing
op 0"
45
Michael Nicolson
Doltcini - Flanders
op 46"
46
Arron Buggle
Rapha Condor JLT
z.t
47
Jacob Nielsen
Blue Water Cycling
z.t
48
Robert Hassan
z.t
49
Andreas Mueller
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
50
John Bohn Ebsen
Synergy Baku Cycling Project
z.t
51
Damien Shaw
z.t
52
Michael Cuming
Rapha Condor JLT
z.t
53
Coulton Hartrich
z.t
54
Joseph Perrett
Team IG - Sigma Sport
z.t
55
Richard Tanguy
Team UK Youth
z.t
56
Garrett McLeod
z.t
57
Shem Rodger
Node 4 - Giordana Racing
z.t
58
Kiryll Pozdnyakov
Synergy Baku Cycling Project
z.t
59
Alexander Schrangl
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
60
Mark Sehested Pedersen
Blue Water Cycling
z.t
61
Devon Mcilwaine
z.t
62
Alexander Cataford
Equipe Garneau - Québecor
z.t
63
Rodger Aiken
z.t
64
Alistair Slater
op 1'01"
65
Darach Behan
z.t
66
Daniel Bichlmann
op 2'10"
67
Javan Nulty
z.t
68
Anthony Walsh
z.t
69
Joseph Fenlon
z.t
70
Geoff Sheehan
z.t
71
Thomas Martin
z.t
72
Art McManus
z.t
73
Cathal Moynihan
z.t
74
Ben Greenwood
z.t
75
Liam Frawley
op 3'14"
76
Derek Joyce
z.t
77
Chris McAloran
op 3'15"
78
Eoghan Clifford
z.t
79
Frank O'Connor
z.t
80
James Davenport
z.t
81
Jakub Kratochvila
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
op 3'18"
82
Con Collis
op 3'44"
83
Aaron O'Donoghue
z.t
84
Matty Blayney
op 4'09"
85
Keagan Atkinson
z.t
86
Timo Schäfer
z.t
87
Cameron Harrison
z.t
88
Adam Homolka
Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer
z.t
89
Elliott Porter
Rapha Condor JLT
z.t
90
Alan Burke
z.t
91
Eoin McCarthy
z.t
92
Olan Barrett
z.t
93
Michael Gilvarry
z.t
94
John Lynch
z.t
95
Eric Downey
z.t
96
Eoin Morton
z.t
97
Patrick Clarke
z.t
98
Padraig Marrey
z.t
99
Matthias Schnapka
z.t
100
Stuart Cox
z.t
101
Neil O'Leary
z.t
102
Ian Richardson
z.t
103
Evan Oliphant
Team Raleigh
z.t
104
Conor Hanna
z.t
105
David Watson
z.t
106
James McMaster
z.t
107
Tomás Medek
AC Sparta Praha
z.t
108
Stephen Halpin
Polygon Sweet Nice
z.t
109
Gareth McCormack
z.t
110
John James Flaherty
z.t
111
Michael Storan
z.t
112
Mike Ryder
z.t
113
Mark Quigley
z.t
114
John McCarthy
z.t
115
Ciarán Clarke
z.t
116
Alex Coutts
z.t
117
Stuart Wight
z.t
118
Nigel Forde
z.t
119
Christopher Reilly
z.t
120
David Duke
z.t
121
Morten Ollegaard
Blue Water Cycling
z.t
122
Matt Green
z.t
123
Ultan Coyle
z.t
124
Aidan Collins
z.t
125
Tim Barry
z.t
126
Adam Petrie-Armstrong
z.t
127
Conor Murphy (1)
z.t
128
Aimé Degendt
z.t
129
Michael Fitzgerald
z.t
130
Andrew Meehan
z.t
131
John Dempsey
z.t
132
Mark Dowling
Polygon Sweet Nice
z.t
133
Rostislav Krotky
AC Sparta Praha
z.t
134
Michael Fitzgerald
z.t
135
Eugene Moriarty
z.t
136
Aidan Crowley
z.t
137
James Moss
Team IG - Sigma Sport
z.t
138
Michael James Northey
Node 4 - Giordana Racing
z.t
139
Henry Stuart
z.t
140
Stephen O'Sullivan
z.t
141
Diarmuid Collins
z.t
142
Thomas Lavery
z.t
143
Christian Varley
Node 4 - Giordana Racing
z.t
144
Karsten Keunecke
z.t
145
Umberto Atzori
Koga Cycling Team
op 4'24"
146
Anthony Murray
op 4'27"
147
Christoph Schweizer
Synergy Baku Cycling Project
z.t
148
Tomas Okrouhlicky
AC Sparta Praha
op 10'19"
149
Stephen Enright
op 11'10"
150
Brian Cullen
op 11'38"
151
Michael Butler
op 16'18"
152
Barrick Parker
z.t
153
Odhrán Connors
op 23'04"
154
David Early
z.t
155
Marc Potts
z.t
156
Michael Lucey
z.t
157
Simon Ryan
z.t
158
Martin Mizgayski
z.t
159
Niall O'Hagan
z.t
160
Matthew Slattery
z.t
161
Colin Robinson
z.t
162
Brendan Moloney
z.t
163
Nick Coughlan
op 24'53"
164
Brian McKinney
z.t
165
Timothy O'Regan
z.t
166
Ger Conlan
z.t
167
Tony Bourke
z.t
168
Greg Dempsey
z.t
169
Hugh Byrne
z.t
170
Owen Jeffries
z.t
171
Michael Doyle
z.t
172
Charles John Prendergast
Polygon Sweet Nice
z.t
173
Dave Whitty
op 28'47"
174
Colm Quinn
z.t
175
Mark Sherman
op 29'18"
176
Finbarr Power
op 29'49"
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares