En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gran Premio Industrie del Marmo
Result
1
Alessio Martinelli
Bardiani CSF Faizane'
4u10'00"
2
Francesco Busatto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
3
Pirmin Benz
Rad-Net Rose Team
z.t
4
Yaroslav Parashchak
Carnovali - Rime
op 45"
5
Edoardo Zamperini
Zalf Euromobil Fior
z.t
6
Lorenzo Balestra
Team Colpack Ballan
z.t
7
Federico Iacomoni
Carnovali - Rime
z.t
8
Valter Ghigino
z.t
9
Mattia Guasco
Team Qhubeka
z.t
10
Alessandro Pinarello
Bardiani CSF Faizane'
z.t
11
Carlo Francesco Favretto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
12
Martin Messner
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
13
Gabriele Porta
z.t
14
Luca Cretti
z.t
15
Giacomo Villa
Biesse-Carrera
op 1'10"
16
Alberto Bruttomesso
Zalf Euromobil Fior
op 1'55"
17
Kristians Belohvosciks
op 3'30"
18
Martin Marcellusi
Bardiani CSF Faizane'
op 3'40"
19
Manlio Moro
Zalf Euromobil Fior
z.t
20
Nicolo' Parisini
Team Qhubeka
z.t
21
Magnus Henneberg
op 3'47"
22
Pietro Ferrari
op 3'55"
23
Kevin Bonaldo
Team Qhubeka
z.t
24
Andrea Cantoni
z.t
25
Davide Cattelan
Zalf Euromobil Fior
z.t
26
Alessio Bonelli
Biesse-Carrera
z.t
27
Giovanni Bortoluzzi
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
28
Andrea Biancalani
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
29
Fabio Garzi
z.t
30
Samuele Gimignani
z.t
31
Stefano Rizza
z.t
32
Gebrehiwet Efrem Araya
Team Qhubeka
z.t
33
Gianmarco Carpene
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
34
Nicolo' Pettiti
z.t
35
Nicholas Spinelli
z.t
36
Sergio Meris
Team Colpack Ballan
z.t
37
Alex Tolio
Bardiani CSF Faizane'
z.t
38
Kirilo Tsarenko
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
39
Zeray Nahom Araya
Team Qhubeka
z.t
40
Alessandro Venturini
z.t
41
Maksym Bilyi
z.t
42
Ludovico Crescioli
z.t
43
Moritz Czasa
z.t
44
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
z.t
45
Anže Skok
Ljubljana Gusto Santic
z.t
46
Tommaso Dati
z.t
47
Tommaso Tessiore
z.t
48
Mattia Piccini
z.t
49
Maximilian Kabas
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
50
Mattias Nordal
Biesse-Carrera
z.t
51
Sven Redmann
Rad-Net Rose Team
z.t
52
Walter Calzoni
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
53
Diego Bosini
z.t
54
Lorenzo Viviani
z.t
55
Matteo Regnanti
z.t
56
Lorenzo Ginestra
Work Service - Vitalcare - Dynatek
z.t
57
Mattia Benedetti
z.t
58
Matteo Sasso
z.t
59
Teo Pecnik
Ljubljana Gusto Santic
z.t
60
Matteo Ambrosini
Team Colpack Ballan
z.t
61
Alessio Nieri
Bardiani CSF Faizane'
z.t
62
Mikel Demiri
z.t
63
Riccardo Ciuccarelli
Biesse-Carrera
z.t
64
Matteo Amella
Team Corratec
z.t
65
Lorenzo Roda
Biesse-Carrera
z.t
66
Pietro Aimonetto
Beltrami TSA Tre Colli
z.t
67
David Alejandro Camargo Hernandez
z.t
68
Elia Tovazzi
Carnovali - Rime
z.t
69
Simone Olivero
Team Corratec
z.t
70
Tommaso Bazzica
op 6'30"
71
Fabijan Kralj
Ljubljana Gusto Santic
z.t
72
Lorenzo Peschi
z.t
73
Lorenzo Tedeschi
z.t
74
Leo Kerschbaumer
Wsa KTM Graz P/B Leomo
z.t
75
Veeti Vainio
z.t
76
Alessio Portello
Zalf Euromobil Fior
op 6'55"
77
Davide Vignato
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
78
Moritz Kretschy
Rad-Net Rose Team
z.t
79
Giulio Pellizzari
Bardiani CSF Faizane'
z.t
80
Bernardo Angiolini
z.t
Alessio Acco
Zalf Euromobil Fior
DNF
Blaz Avbelj
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Preslav Balabanov
Team Corratec
DNF
Alessandro Baroni
Team Colpack Ballan
DNF
Matteo Barsottelli
DNF
Cristopher Bellissimo
DNF
Luca Belloni
DNF
Andrea Berzi
DNF
Francesco Binetti
DNF
Ghebrehiwet Birhane
Team Qhubeka
DNF
Dmitriy Bocharov
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Lorenzo Boschi
DNF
Matteo Lapo Bozicevich
DNF
Andrea Alfio Bruno
DNF
Andrea Buti
DNF
Gregorio Butteroni
DNF
Alessandro Capoferri
DNF
Matteo Casetta
DNF
Federico Ceolin
Beltrami TSA Tre Colli
DNF
Andrea Chiarucci
DNF
Niccolo Ciafardini
DNF
Giovanni Cioni
DNF
Domenico Cirlincione
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Gabriele Coloberti
DNF
Ioannis Davarias
DNF
Nicolò De Lisi
DNF
Mauro Pietro De Vita
DNF
Filippo Dignani
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Danil Evdokimov
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Giulio Fabbri
DNF
Matteo Falchi
DNF
Marco Fermanelli
DNF
Matteo Fiaschi
DNF
Anders Foldager
Biesse-Carrera
DNF
Fomovskiy Aleksey
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Lorenzo Fraccaro
Carnovali - Rime
DNF
Francesco Franchini
DNF
Federico Galeotti
DNF
Leonardo Galigani
DNF
Francesco Galimberti
DNF
Lorenzo Galimberti
DNF
Gaddo Gavilli
DNF
Lapo Gavilli
DNF
Philipp Gebhardt
Rad-Net Rose Team
DNF
Francesco Rosario Giampietro
DNF
Leonardo Giani
DNF
Valentin Götzinger
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
Leon Heinemann
Rad-Net Rose Team
DNF
August Höglund
DNF
Lorenzo Iacchi
Team Corratec
DNF
Botirjon Ismatov
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Adam Jordan
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Edoardo Laino
DNF
Matteo Magalotti
DNF
Luca Marziale
Team Corratec
DNF
Samuele Mion
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Filippo Morelli
DNF
Ivan Arturo Ojeda Solano
DNF
Marco Palomba
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Christian Danilo Pase
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Eric Paties Montagner
Work Service - Vitalcare - Dynatek
DNF
Riccardo Perani
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Vincenzo Piarulli
DNF
Jose Pitti
Team Corratec
DNF
Giacomo Presenzini Mattoli
DNF
Alex Raimondi
Carnovali - Rime
DNF
Bekhzodbek Rakhimbaev
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Marco Rancilio
DNF
Egidio Karim Raviele
Team Colpack Ballan
DNF
Diego Ressi
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Alessandro Rocchiccioli
DNF
Tommaso Rosa
DNF
Paul Rosegger
Wsa KTM Graz P/B Leomo
DNF
Nicola Rossi
DNF
Jeferson Armando Ruiz Acuna
DNF
Dario Salvadori
DNF
Flavio Santucci
DNF
Oleksandr Shchypak
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Angelo Sulaj
DNF
Ivan Troia
DNF
Damiano Valerio
DNF
Michael Vanni
Beltrami TSA Tre Colli
DNF
Mattia Maria Varalla
DNF
Maksym Varenyk
DNF
Damir Zabirov
Tashkent City Professional Cycling Team
DNF
Giovanni De Carlo
Carnovali - Rime
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Result
Palmares