En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Presidential Cycling Tour of Turkey
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
13/10
Celçuk
Manisa
136.5 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
3u15'12"
2
John Degenkolb
Trek - Segafredo
z.t
3
Nathan Haas
Team Katusha Alpecin
z.t
4
Sam Bennett
Bora - HansGrohe
z.t
5
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
6
Edward Theuns
Team Sunweb
z.t
7
Szymon Wojciech Sajnok
CCC Sprandi Polkowice
z.t
8
Ariel Maximiliano Richeze
Quick Step Floors
z.t
9
Alexander Porsev
Gazprom - Rusvelo
z.t
10
Simone Consonni
UAE Team Emirates
z.t
11
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
12
Heinrich Haussler
Bahrein - Merida
z.t
13
Ruben Guerreiro
Trek - Segafredo
z.t
14
Gonzalo Serrano
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
15
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
16
Matteo Fabbro
Team Katusha Alpecin
z.t
17
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
18
Jean-Pierre Drucker
BMC Racing Team
z.t
19
Jhojan Orlando Garcia Sosa
Manzana Postobon Team
z.t
20
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM
z.t
21
Jon Irisarri Ricon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
22
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
23
Mikel Aristi Gardoki
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
24
Fabricio Ferrari Barcelo
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
25
Eduard Prades Reverte
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
26
Dimitri Peyskens
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
27
Eliot Lietaer
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
28
Luca Pacioni
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
29
Reto Hollenstein
Team Katusha Alpecin
z.t
30
Nicholas Roche
BMC Racing Team
z.t
31
Ahmet Orken
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
32
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
z.t
33
Delio Fernández Cruz
Delko Marseille Provence KTM
z.t
34
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
z.t
35
Thomas Sprengers
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
36
Fabio Felline
Trek - Segafredo
z.t
37
Julien Trarieux
Delko Marseille Provence KTM
z.t
38
Fernando Orjuela Gutierrez
Manzana Postobon Team
z.t
39
Mike Teunissen
Team Sunweb
z.t
40
Mauro Finetto
Delko Marseille Provence KTM
z.t
41
Mustafa Sayar
Salcano Sakarya B.B. Pro Team
z.t
42
Przemyslaw Kasperkiewicz
Delko Marseille Provence KTM
z.t
43
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
z.t
44
Tom Bohli
BMC Racing Team
z.t
45
Alexey Lutsenko
Astana Pro Team
z.t
46
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
47
Johannes Fröhlinger
Team Sunweb
z.t
48
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
49
Ramunas Navardauskas
Bahrein - Merida
z.t
50
Jetse Bol
Burgos - BH
z.t
51
Diego Rubio Hernandez
Burgos - BH
z.t
52
Patrick Bevin
BMC Racing Team
z.t
53
Kilian Frankiny
BMC Racing Team
z.t
54
Mark Padun
Bahrein - Merida
z.t
55
Hernan Ricardo Aguirre Calpa
Manzana Postobon Team
z.t
56
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
z.t
57
Nicolas Sessler
Burgos - BH
z.t
58
Josu Zabala
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
59
José Joao Pimenta Costa Mendes
Burgos - BH
z.t
60
Aleksejs Saramotins
Bora - HansGrohe
z.t
61
Jay McCarthy
Bora - HansGrohe
z.t
62
James Knox
Quick Step Floors
z.t
63
Nikias Arndt
Team Sunweb
z.t
64
Massimo Rosa
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
65
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
66
Pawel Cieslik
CCC Sprandi Polkowice
z.t
67
Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
68
Tim Declercq
Quick Step Floors
z.t
69
James Mitri
Burgos - BH
z.t
70
Tsgabu Gebremaryam Grmay
Trek - Segafredo
z.t
71
Lukas Pöstlberger
Bora - HansGrohe
z.t
72
Brent Bookwalter
BMC Racing Team
z.t
73
Julien Mortier
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
74
Sergio Pardilla Bellon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
75
Mathias Van Gompel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
76
Juraj Sagan
Bora - HansGrohe
z.t
77
Steff Cras
Team Katusha Alpecin
z.t
78
Vegard Stake Laengen
UAE Team Emirates
z.t
79
Maxim Belkov
Team Katusha Alpecin
z.t
80
Javier Moreno Bazan
Delko Marseille Provence KTM
z.t
81
Oscar Cabedo Carda
Burgos - BH
z.t
82
David Per
Bahrein - Merida
z.t
83
Fabio Andres Duarte Arevalo
Manzana Postobon Team
z.t
84
Valerio Conti
UAE Team Emirates
z.t
85
Kristijan Durasek
UAE Team Emirates
z.t
86
Daniil Fominykh
Astana Pro Team
z.t
87
Dmitrii Kozonchuk
Gazprom - Rusvelo
z.t
88
Przemyslaw Niemiec
UAE Team Emirates
z.t
89
Zhandos Bizhigitov
Astana Pro Team
z.t
90
Laurens ten Dam
Team Sunweb
z.t
91
Koen de Kort
Trek - Segafredo
z.t
92
Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
93
Ricardo Vilela
Manzana Postobon Team
z.t
94
Yecid Arturo Sierra Sanchez
Manzana Postobon Team
z.t
95
Danilo Wyss
BMC Racing Team
z.t
96
Yevgeniy Gidich
Astana Pro Team
z.t
97
Benat Txoperena Matxikote
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
98
Rafael Ferreira Reis
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
99
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
100
Simone Bevilacqua
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
101
Aldemar Reyes Ortega
Manzana Postobon Team
z.t
102
Louis Vervaeke
Team Sunweb
z.t
103
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
104
Stepan Kuriyanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
105
Joaquim Silva
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
106
Domen Novak
Bahrein - Merida
z.t
107
Sven Erik Bystrøm
UAE Team Emirates
z.t
108
Ruslan Tleubayev
Astana Pro Team
z.t
109
Jorge Cubero Galvez
Burgos - BH
z.t
110
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
z.t
111
Zdenek Stybar
Quick Step Floors
z.t
112
Manuel Antunes Amaro
CCC Sprandi Polkowice
z.t
113
Nikolay Mihaylov
Delko Marseille Provence KTM
z.t
114
Fernando Barcelo Aragon
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
115
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
z.t
116
Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
117
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
118
Iljo Keisse
Quick Step Floors
z.t
119
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
120
Julien Stassen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
121
Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Selle Italia
op 25"
122
Kiel Reijnen
Trek - Segafredo
z.t
123
Maciej Bodnar
Bora - HansGrohe
z.t
124
Onur Balkan
Torku Sekerspor
z.t
125
Grega Bole
Bahrein - Merida
op 35"
126
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
127
Boy van Poppel
Trek - Segafredo
z.t
128
Kamil Gradek
CCC Sprandi Polkowice
op 44"
129
Enrique Sanz
Euskadi Basque Country - Murias
op 48"
130
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
op 1'15"
131
Mads Würtz Schmidt
Team Katusha Alpecin
op 1'23"
132
Sergio Rodriguez Reche
Euskadi Basque Country - Murias
z.t
133
Moreno Moser
Astana Pro Team
op 1'59"
134
Matteo Pelucchi
Bora - HansGrohe
op 0"
135
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
op 2'58"
Artyom Zakharov
Astana Pro Team
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares