En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Presidential Cycling Tour of Turkey
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
27/04
Seydisehir
Alanya
187 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Sacha Modolo
Lampre - Merida
4u26'26"
2
Daniele Colli
Nippo - Vini Fantini
z.t
3
Marco Zanotti
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
4
Manuel Belletti
Wilier Triestina - Southeast
z.t
5
Jakub Mareczko
Wilier Triestina - Southeast
z.t
6
Andris Smirnovs
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
7
Alberto Cecchin
Team Roth
z.t
8
Grzegorz Stepniak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
9
Matteo Malucelli
Unieuro Wilier
z.t
10
Vadim Galeyev
Astana City
z.t
11
Luis Mas Bonet
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
12
Ahmet Orken
Torku Sekerspor
z.t
13
Christophe Laborie
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
14
Domingos André Maciel Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
15
Quentin Pacher
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
16
Lukas Jaun
Team Roth
z.t
17
José Gonçalves
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
18
Jasper Ockeloen
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
19
Alexander Meier
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
20
David Arroyo Duran
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
21
Mauro Finetto
Unieuro Wilier
z.t
22
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
23
André Greipel
Lotto - Soudal
z.t
24
Yuriy Chsherbinin
Astana City
z.t
25
Pablo Urtasun Perez
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
26
Pawel Cieslik
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
27
Raphael Hammerschmid
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
28
Pello Bilbao Lopez de Armentia
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
29
Ricardo Vilela
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
30
Jochem Hoekstra
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
31
Karel Hnik
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
32
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
33
Adam Hansen
Lotto - Soudal
z.t
34
Stig Broeckx
Lotto - Soudal
z.t
35
Nikita Stalnov
Astana City
z.t
36
Mateusz Taciak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
37
Michal Podlaski
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
38
Remco Te Brake
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
39
Matteo Draperi
Wilier Triestina - Southeast
z.t
40
Andre De Souza Almeida
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
41
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
42
Fatih Keles
Torku Sekerspor
z.t
43
David Belda Garcia
Team Roth
z.t
44
Jan Hirt
CCC Sprandi Polkowice
z.t
45
Viesturs Luksevics
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
46
Florian Gaugl
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
47
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
op 13"
48
Roberto Ferrari
Lampre - Merida
op 18"
49
Giovanni Carboni
Unieuro Wilier
op 19"
50
Gregory Henderson
Lotto - Soudal
op 25"
51
Enrico Salvador
Unieuro Wilier
z.t
52
Simone Ravanelli
Unieuro Wilier
z.t
53
Rémy Di Gregorio
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
54
Peter Schulting
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
55
Dominik Hrinkow
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
56
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
57
Branislau Samoilau
CCC Sprandi Polkowice
z.t
58
Simone Petilli
Lampre - Merida
z.t
59
Antonio Viola
Nippo - Vini Fantini
z.t
60
Kristijan Durasek
Lampre - Merida
z.t
61
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
62
Gert Dockx
Lotto - Soudal
z.t
63
Mustafa Sayar
Torku Sekerspor
z.t
64
Davide Rebellin
CCC Sprandi Polkowice
z.t
65
Jaime Roson Garcia
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
66
Przemyslaw Niemiec
Lampre - Merida
z.t
67
Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
z.t
68
Sylwester Szmyd
CCC Sprandi Polkowice
z.t
69
Fredrik Strand Galta
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
70
Nicolas Baldo
Team Roth
z.t
71
Sven van Luijk
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 55"
72
Mirko Tedeschi
Wilier Triestina - Southeast
z.t
73
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Southeast
z.t
74
Gang Xu
Lampre - Merida
op 58"
75
Manabu Ishibashi
Nippo - Vini Fantini
z.t
76
Daniel Diaz
Delko Marseille-Provence KTM
z.t
77
Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Southeast
z.t
78
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
z.t
79
Alessandro Malaguti
Unieuro Wilier
op 1'02"
80
Kris Boeckmans
Lotto - Soudal
op 1'09"
81
Enrique Sanz
Wilier Triestina - Southeast
op 1'11"
82
Antonio Piedra Perez
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
83
Bram Nolten
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 1'14"
84
Nikolay Mihaylov
CCC Sprandi Polkowice
op 1'16"
85
Colin Chris Stüssi
Team Roth
op 1'30"
86
Ilia Koshevoy
Lampre - Merida
op 1'36"
87
Eduard-Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini
op 1'48"
88
Massimo Graziato
Parkhotel Valkenburg Continental Team
op 1'53"
89
Frederik Frison
Lotto - Soudal
op 1'55"
90
Jelle Wallays
Lotto - Soudal
op 2'12"
91
Giovanni Pedretti
Unieuro Wilier
op 17'05"
92
Roberto Pinheiro da Silva
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
93
Maxim Satlikov
Astana City
z.t
94
Marco Molteni
Unieuro Wilier
z.t
95
Kaspars Sergis
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
96
Adrian Banaszek
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
97
Nurbolat Kulimbetov
Astana City
z.t
98
Andreas Graf
Hrinkow Advarica Cycleangteam
z.t
99
Lucas Gaday Orozco
Team Roth
z.t
100
Kristofers Racenajs
Alpha Baltic - Maratoni.lv
z.t
101
Grischa Janorschke
Team Roth
z.t
102
Kazushige Kuboki
Nippo - Vini Fantini
z.t
103
Daniel Staniszewski
Verva Activejet Pro Cycling Team
z.t
104
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
105
Nicola Toffali
Team Roth
z.t
106
Francisco Ramon Chamorro Piva
Funvic Soul Cycles - Carrefour
z.t
107
Alex Diniz Correia
Funvic Soul Cycles - Carrefour
op 18'29"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Start List
Result
Palmares