En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour du Loir et Cher
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
15/04
Vernou-en-Sologne
Vernou-en-Sologne
156,4 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Jesper Rasch
A Bloc CT
4u13'13"
2
Jarne Van De Paar
Lotto Dstny
z.t
3
William Tidball
Saint Piran
z.t
4
Daan van Sintmaartensdijk
Volkerwessels Cycling Team
z.t
5
Alessio Delle Vedove
Circus-Re Uz-Technord
z.t
6
Eduard-Michael Grosu
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
7
Nicklas Overgaard Pedersen
Team Coloquick
z.t
8
Florian Dauphin
z.t
9
Alexander Konijn
z.t
10
Sebastian Nielsen
Team Coloquick
z.t
11
Lucas Boniface
z.t
12
Jordan Labrosse
Ag2r Citroën U23 Team
z.t
13
Dominik Neumann
Elkov - Kasper
z.t
14
Jack Rootkin-Gray
Saint Piran
z.t
15
Ádám Kristóf Karl
Epronex - Hungary Cycling Team
z.t
16
Louis Hardouin
z.t
17
Alexis Pierre
z.t
18
Jasper Dejaegher
Circus-Re Uz-Technord
z.t
19
Alfred George
z.t
20
Roel Van Sintmaartensdijk
Circus-Re Uz-Technord
z.t
21
Nick Van der Meer
Volkerwessels Cycling Team
z.t
22
Emmanuel Houcou
z.t
23
Thibaud Bridron
z.t
24
Lars Loohuis
A Bloc CT
z.t
25
Alexis Robert
z.t
26
André Drege
Team Coop - Repsol
z.t
27
Aaron Aus
Tartu2024 Cycling Team
z.t
28
Meindert Weulink
A Bloc CT
z.t
29
Henry Lawton
Ag2r Citroën U23 Team
z.t
30
Luke Mudgway
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
31
Zeb Kyffin
Saint Piran
z.t
32
Jelle Harteel
Lotto Dstny Development Team
z.t
33
Florian Carpentier
Team Ecoflo Chronos
z.t
34
Max-David Briese
P & S Benotti
z.t
35
Noah Knecht
z.t
36
Nicolas Silliau
z.t
37
Karsten Larsen Feldmann
Team Coop - Repsol
z.t
38
Axel Huens
Circus-Re Uz-Technord
z.t
39
Jasper Haest
Volkerwessels Cycling Team
z.t
40
Norbert Banaszek
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
41
Simon Bak
Team Coloquick
z.t
42
Philippe Jacob
Team Ecoflo Chronos
z.t
43
Max Delarue
z.t
44
Jerome Gauthier
Team Ecoflo Chronos
z.t
45
Axel Habert
z.t
46
Jakob Söderqvist
z.t
47
Lars Hohmann
Metec - Solarwatt P/B Mantel
z.t
48
Clément Petit
z.t
49
Pirmin Benz
Team Vorarlberg
z.t
50
Zak Coleman
Volkerwessels Cycling Team
z.t
51
Hugo Lennartsson
z.t
52
Sacha Prestianni
Circus-Re Uz-Technord
z.t
53
Pierre Henry Basset
z.t
54
Thimo Willems
Volkerwessels Cycling Team
z.t
55
Gust Lootens
Soudal - Quick Step Devo Team
z.t
56
Felix Hamel
Team Ecoflo Chronos
z.t
57
Callum Macleod
A Bloc CT
z.t
58
Eirik Lunder
Team Coop - Repsol
z.t
59
Balázs Rozsa
Epronex - Hungary Cycling Team
z.t
60
Victor Hannes
Circus-Re Uz-Technord
z.t
61
Florentin Lecamus
z.t
62
Alekss Krasts
Tartu2024 Cycling Team
z.t
63
Tim Marsman
Metec - Solarwatt P/B Mantel
z.t
64
Damian Slawek
z.t
65
Dominik Amann
Team Vorarlberg
z.t
66
Tobias Nolde
P & S Benotti
z.t
67
Antoine Hue
z.t
68
Thibaud Saint Guilheim
z.t
69
Lukas Ruegg
Team Vorarlberg
z.t
70
Melvyn Lethier
Ag2r Citroën U23 Team
z.t
71
Dominik Röber
P & S Benotti
z.t
72
Warre Vangheluwe
Soudal - Quick Step Devo Team
z.t
73
Stijn Appel
A Bloc CT
z.t
74
Corentin Bautrait
z.t
75
George Brian Jackson
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
76
Nils Sinschek
A Bloc CT
z.t
77
Benjamin Peatfield
z.t
78
Tom Sexton
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
79
Matej Zahalka
Elkov - Kasper
z.t
80
Hidde van Veenendaal
Metec - Solarwatt P/B Mantel
z.t
81
Jan Barta
Elkov - Kasper
z.t
82
Johan Ravnøy
Team Coop - Repsol
z.t
83
Luke Valenti
Team Ecoflo Chronos
z.t
84
Joshua Giddings
Lotto Dstny Development Team
z.t
85
Emil Toudal
Team Coloquick
z.t
86
Robin Lesne
z.t
87
Mitchel Fitzsimons
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
z.t
88
Theo Cotard
z.t
89
Michal Pomorski
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
90
Jonathan Vervenne
Soudal - Quick Step Devo Team
z.t
91
Tijl De Decker
Lotto Dstny Development Team
z.t
92
Siebe Deweirdt
Soudal - Quick Step Devo Team
z.t
93
Malo Stevant
z.t
94
Håkon Lunder Aalrust
Team Coop - Repsol
z.t
95
Luke Wilk
P & S Benotti
z.t
96
Frederik Muff
Team Coloquick
z.t
97
Federico Savino
Soudal - Quick Step Devo Team
z.t
98
Mads Andersen
Team Coloquick
z.t
99
Edvin Lovidius
z.t
100
Roy Hoogendoorn
Metec - Solarwatt P/B Mantel
z.t
101
Leo Boileau
z.t
102
Leon Mazzone
Saint Piran
z.t
103
Lucas Grolier
z.t
104
Oliver Knight
z.t
105
Leopold Perrot
z.t
106
Joris Chaussinand
Ag2r Citroën U23 Team
z.t
107
Michiel Van Vliet
Metec - Solarwatt P/B Mantel
op 19"
108
Lukas Meiler
Team Vorarlberg
op 27"
109
Jeremie La Grenade
op 32"
110
Simon Millon
op 40"
111
Baptiste Veistroffer
op 41"
112
William Roberts
Saint Piran
op 1'00"
113
Axel De Lie
Lotto Dstny Development Team
op 1'03"
114
Albin Stålberg
op 1'12"
115
Márk Takács-Valent
Epronex - Hungary Cycling Team
op 1'16"
116
Hjalmar Klyver
op 1'51"
117
Colin Chris Stüssi
Team Vorarlberg
z.t
118
Viktor Filutas
Hre Mazowsze Serce Polski
z.t
119
Victor Jean
Ag2r Citroën U23 Team
op 3'24"
120
Albert Gathemann
P & S Benotti
op 5'38"
121
Tomás Pridal
Elkov - Kasper
op 7'13"
122
Matthew Bostock
Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling
op 7'33"
123
Dimitri Soulabaille
op 7'44"
Markus Pajur
Tartu2024 Cycling Team
DNF
Andre Roos
Tartu2024 Cycling Team
DNF
Štěpán Telecký
Elkov - Kasper
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares