En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Estonia
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
24/05
Tallinn
Tartu
186.7 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Rudy Barbier
Israel Cycling Academy
4u23'49"
2
Daniel Babor
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
3
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
4
Maciej Paterski
Wibatech Merx 7R
z.t
5
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
6
Yauheni Karaliok
z.t
7
Gleb Syritsa
z.t
8
Peeter Pruus
z.t
9
Tomas Barta
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
10
Charles Planet
Team Novo Nordisk
z.t
11
Emil Lindgren (2)
Serneke Allebike MTB Team
z.t
12
Norman Vahtra
z.t
13
Venantas Lasinis
z.t
14
Arseny Nikiforov
Lokosphinx
z.t
15
Roman Maikin
Minsk Cycling Club
z.t
16
Lev Gonov
z.t
17
Marcin Budzinski
Team Hurom
z.t
18
Andris Vosekalns
z.t
19
Darijus Dzervus
z.t
20
Mariusz Gasiorowski
Team Hurom
z.t
21
Antti-Jussi Juntunen
z.t
22
Timon Loderer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
23
Rojus Adomaitis
z.t
24
Povilas Sideikis
z.t
25
Andreas Hofer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
26
Hugo Forssell
z.t
27
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
28
Steven Kalf
Team Illuminate
z.t
29
Karel Tyrpekl
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
30
Rait Ärm
z.t
31
Dmitry Mukhomediarov
z.t
32
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
z.t
33
Aleksejs Saramotins
Interpro Stradelli Cycling
z.t
34
Alo Jakin
St Michel - Auber93
z.t
35
Ivan Smirnov
z.t
36
Adam Kus
Team Hurom
z.t
37
Maris Bogdanovics
Interpro Stradelli Cycling
z.t
38
Peter Kusztor
Team Novo Nordisk
z.t
39
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
40
Michal Podlaski
Wibatech Merx 7R
z.t
41
Clément Carisey
Israel Cycling Academy
z.t
42
Oskar Nisu
z.t
43
Piotr Konwa
Wibatech Merx 7R
z.t
44
Viesturs Luksevics
Amore & Vita - Prodir
z.t
45
Marco Tizza
Amore & Vita - Prodir
z.t
46
Matthias Brandle
Israel Cycling Academy
z.t
47
Erikas Sidlauskas
z.t
48
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
z.t
49
Emil Andersson
z.t
50
Erik Bergström Frisk
Memil Pro Cycling
z.t
51
Nikita Bersenev
z.t
52
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
53
Justas Beniusis
z.t
54
Gert Joeaar
z.t
55
Andreas Graf
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
56
Wojciech Pszczolarski
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
57
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
z.t
58
Marceli Boguslawski
Wibatech Merx 7R
z.t
59
Eriks Toms Gavars
Amore & Vita - Prodir
z.t
60
Wojciech Sykala
Wibatech Merx 7R
z.t
61
Sauli Pietikäinen
z.t
62
Eemil Uitto
z.t
63
Jesse Uusiperhe
z.t
64
Grzegorz Stepniak
Wibatech Merx 7R
z.t
65
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
op 8u36'11"
66
Savva Novikov
Lokosphinx
z.t
67
Julius Taskinen
z.t
68
Alekss Janis Razinskis
z.t
69
Ukko Iisakki Peltonen
z.t
70
Christoffer Wall
z.t
71
Daniel Eichinger
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
72
Lukas Reckendorfer
Team Hrinkow Advarics Cycleang
z.t
73
Brian Kamstra
Team Novo Nordisk
z.t
74
Bartosz Warchol
Wibatech Merx 7R
z.t
75
Lukas Talacka
z.t
76
Patryk Kostecki
Team Hurom
z.t
77
Adrian Kurek
Team Hurom
z.t
78
Tomasz Budzinski
Team Hurom
z.t
79
Kaspars Sergis
Amore & Vita - Prodir
z.t
80
Artur Detko
Team Hurom
z.t
81
Isac Lundgren
z.t
82
Evalds Pavlovs
z.t
83
Sam Brand
Team Novo Nordisk
op 17u36'11"
84
Samuel Munday
Team Novo Nordisk
z.t
85
Roope Vainio
z.t
86
Federico Nicolas Vivas
Amore & Vita - Prodir
op 26u36'11"
87
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
z.t
88
Marek Dolnícek
Pardus - Tufo Prostejov
op 33u36'11"
89
Vitalijs Kornilovs
op 38u36'11"
90
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
op 48u36'11"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares