En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Estonia
Stage information
Stage 1
Stage 2
27/05
Tartu
Tartu
172,8 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Gert Joeaar
4u02'10"
2
Emils Liepins
Rietumu Banka - Riga
op 5"
3
Karl Patrick Lauk
z.t
4
Pawel Franczak
Team Hurom
z.t
5
Anton Muzychkin
Minsk Cycling Club
z.t
6
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
7
Andriy Kulyk
Kolss Cycling Team
z.t
8
Jonas Ahlstrand
z.t
9
Raman Ramanau
Minsk Cycling Club
z.t
10
Nikolai Tefre Lunder
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
z.t
11
Mikhail Shemetau
Minsk Cycling Club
z.t
12
Yauheni Karaliok
Minsk Cycling Club
z.t
13
Darijus Dzervus
z.t
14
Mikkel Tefre Lunder
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
z.t
15
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
16
Norman Vahtra
z.t
17
Yannick Janssen
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
z.t
18
Pierre Moncorge
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
z.t
19
Maris Bogdanovics
Rietumu Banka - Riga
z.t
20
Edvin Wilsson
z.t
21
Gediminas Kaupas
Staki - Technorama
z.t
22
Roope Nurmi
z.t
23
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
24
Karl-Arnold Vendelin
z.t
25
Deins Kanepejs
Rietumu Banka - Riga
z.t
26
Oskar Nisu
z.t
27
Venantas Lasinis
Staki - Technorama
z.t
28
Oskari Vainionpää
z.t
29
Armands Becis
Rietumu Banka - Riga
z.t
30
Andris Vosekalns
Rietumu Banka - Riga
z.t
31
Pavlo Bondarenko
Kolss Cycling Team
z.t
32
Hampus Anderberg
Copenhagen Pro Cycling
z.t
33
Eryk Laton
Team Hurom
z.t
34
Fredrik Ludvigsson
Copenhagen Pro Cycling
z.t
35
Raman Tsishkou
Minsk Cycling Club
z.t
36
Stanislaw Aniolkowski
Team Hurom
z.t
37
Vasyl Malynivskyi
Kolss Cycling Team
z.t
38
Lauri Seppä
z.t
39
Peeter Pruus
Rietumu Banka - Riga
z.t
40
Viesturs Luksevics
Rietumu Banka - Riga
z.t
41
Peeter Pung
z.t
42
Konrad Tomasiak
Team Hurom
z.t
43
Bartlomiej Matysiak
Team Hurom
z.t
44
Aimo PyykkÖnen
z.t
45
Andrii Bratashchuk
Kolss Cycling Team
z.t
46
Filip Bengtsson
Copenhagen Pro Cycling
z.t
47
Pontus Kastemyr
Team Tre Berg - Postnord
z.t
48
Umberto Poli
Team Novo Nordisk
op 12"
49
Norbert Banaszek
Kolss Cycling Team
op 14"
50
Stephen Clancy
Team Novo Nordisk
op 38"
51
Gerd de Keijzer
Team Novo Nordisk
z.t
52
Jesse Kaislavuo
op 41"
53
Paulius Siskevicius
Staki - Technorama
op 2'59"
54
Martin Laas
Delko Marseille Provence KTM
op 3'02"
55
Povilas Sideikis
op 3'09"
56
Mikolaj Gutek
Team Hurom
op 5'04"
Adrian Banaszek
Kolss Cycling Team
DNF
Corentin Cherhal
Team Novo Nordisk
DNF
Wojciech Franczak
Team Hurom
DNF
Tomas Gembeckas
Staki - Technorama
DNF
Aleksi Hänninen
DNF
Ben Hetherington
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
DNF
Hiski Kanerva
Cyclesport.se - Memil Pro Cycling
DNF
Reid McClure
Team Novo Nordisk
DNF
Wojciech Migdal
Team Hurom
DNF
Timo Pikkarainen
DNF
Kasparas Punkrys
Staki - Technorama
DNF
Mykolas Raciunas
Staki - Technorama
DNF
Mykyta Skorenko
Kolss Cycling Team
DNF
Vladyslav Soltasiuk
Kolss Cycling Team
DNF
Jesse Uusiperhe
DNF
Quentin Valognes
Team Novo Nordisk
DNF
Ludvig Bengtsson
Team Tre Berg - Postnord
DNS
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares