En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Skive-Løbet
Result
1
Frederik Rodenberg Madsen
Team ColoQuick
4u24'49"
2
Niklas Larsen
Team ColoQuick
z.t
3
Christoffer Lisson
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
4
Rasmus Bøgh Wallin
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
5
Bas van der Kooij
Monkey Town-à Bloc CT
z.t
6
Trond Hakon Trondsen
Team Coop
z.t
7
Adam Toupalik
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
8
Anders Skaarseth
Uno - X Norwegian Development Team
op 3"
9
Irgens Frederik Jensen
z.t
10
Ivar Slik
Monkey Town-à Bloc CT
op 7"
11
Nicklas Overgaard Pedersen
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
12
Sindre Haugsvaer
z.t
13
Casper Von Folsach
Team ColoQuick
op 9"
14
Nicola Gaffurini
Monkey Town-à Bloc CT
op 13"
15
Silas Clemmensen
Team Waoo
op 16"
16
Martin Toft Madsen
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
17
Michael Carbel Svendgaard
Team Waoo
op 18"
18
Johan Andreas Hole Mohr
z.t
19
Kristoffer Skjerping
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
20
Kristoffer Westgaard
z.t
21
Tore Andre Aase Vabø
z.t
22
Andreas Brandt Aidel
z.t
23
Ken Eikeland
z.t
24
Mads Østergaard Kristensen
z.t
25
Søren Wærenskjold
Joker BMI
z.t
26
Richard Larsen
z.t
27
Marius Wold
z.t
28
Felix Intra
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
z.t
29
Erik Bergström Frisk
Memil Pro Cycling
z.t
30
Jon-Anders Bekken
z.t
31
Fredrik Dversnes
z.t
32
Kristian Hessel
z.t
33
Frederik Muff
z.t
34
Martins Pluto
Monkey Town-à Bloc CT
op 24"
35
Isac Lundgren
op 26"
36
Torstein Traeen
Uno - X Norwegian Development Team
op 35"
37
Nicolai Brochner
Riwal Readynez Cycling Team
op 38"
38
Andreas Kron
Riwal Readynez Cycling Team
op 39"
39
Wim Kleiman
Monkey Town-à Bloc CT
op 41"
40
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
op 52"
41
Jesper Juul Andreasen
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
42
Mads Baadsgaard Rahbek
BHS - Almeborg-Bornholm
op 56"
43
Sondre Fredriksen
op 1'27"
44
Gunnar Steinsland
op 1'30"
45
Martin Fatnes
op 1'33"
46
Andreas Vangstad
Joker BMI
op 1'36"
47
Christian Moberg Jörgensen
Team ColoQuick
op 2'01"
48
Daniel Arnes
op 2'21"
49
Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
op 2'42"
50
Emil Toudal
BHS - Almeborg-Bornholm
z.t
51
Samuel Volkers
Memil Pro Cycling
z.t
52
Kristian Klevjer
op 3'14"
53
Fridtjof Roeinaas
Joker BMI
op 4'36"
54
Erlend Blikra
Team Coop
z.t
55
Joakim Svensson
op 5'09"
56
Aksel Fischer Aasheim
Joker BMI
z.t
57
Mikkel Eide
op 5'28"
58
Bjarne Nilsen
z.t
59
Ole Jakob Haugen
op 5'30"
60
Andreas Staune-Mittet
z.t
61
Niklas Jagerstal
op 5'32"
62
Kjetil Johansen Amundrud
z.t
63
Matias Gunnar Malmberg
op 5'36"
64
Frederik Thomsen
Team Waoo
z.t
65
Andre Sotberg
Team Coop
z.t
66
Daniel Stampe
z.t
67
Jonas Aaen Jörgensen
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
68
Asbjørn Ravn Rasmussen
z.t
69
André Drege
z.t
70
Rasmus Lund
z.t
71
Louis Bendixen
Team Coop
z.t
72
Mathias Norsgaard Jørgensen
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
73
Simon Nordahl Svendsen
z.t
74
Lasse Eland
z.t
75
Joachim Strindin
z.t
76
Jacob Hindsgaul Madsen
Team ColoQuick
z.t
77
August Poulsen
z.t
78
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
79
Thor Morup Prodel
z.t
80
Andre Heggø
op 6'00"
81
Mathias Skretteberg
op 7'36"
82
Oliver Wulff Frederiksen
op 8'08"
83
Joakim Frafjord
z.t
84
Ådne Holter
z.t
85
Andreas Andersson
op 8'10"
86
Mads Hoiberg Klinke
z.t
87
Marcus Sander Hansen
z.t
88
Joakim Johnsen
op 8'11"
89
Sebastian Ryttersgaard
op 8'16"
90
Christoffer Wall
op 8'18"
91
Jonas Härtig
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
op 8'22"
92
Kristian Kulset
Uno - X Norwegian Development Team
z.t
93
Jacob Gye Madsen
op 8'23"
94
Kasper Thomsen
z.t
95
Frederik Lund
z.t
Emil Aaen
DNF
Marius Aasvang
DNF
Kristian Aasvold
Team Coop
DNF
Jacob Ahlsson
DNF
Christian Albrechtsen
DNF
Mads Andersen
DNF
Vincent Andersson
DNF
Andreas Lund Andresen
DNF
Staffan Arvidsson
DNF
Joakim Horten Bakken
DNF
Johan Bakken
DNF
Andre Rahd Bekken
DNF
Christian BergsjØ
DNF
Marius BlÅlid
DNF
Edmund Bradbury
Memil Pro Cycling
DNF
Jorgen Christoffersen
DNF
Jonas Træland Dalland
DNF
Jørgen Dragsten
DNF
Roy Eefting
Memil Pro Cycling
DNF
Audun Brekke Flotten
DNF
Tor Arne Gilje
DNF
Rasmus Guldhammer
Team Waoo
DNF
Elias Gustafsson
DNF
Eirik Halvorsen
DNF
Tobias Halvorsen
DNF
Dan Erik Hansen
DNF
Andreas Hatlestad
DNF
Audun Haugen
DNF
Ben Hetherington
Memil Pro Cycling
DNF
Johannes Hodapp
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF
Amund Kirkebøen Husom
DNF
Kristian HøvÅs
DNF
Adne Ihle
DNF
Andreas Hyldgaard Jeppesen
Team Waoo
DNF
Gustav Johansson
DNF
Viktor Junell
DNF
Per Kristian Kirkhus
DNF
Kristian Klevgard
DNF
Jon Erik Knotten
DNF
Sebastian Kolze Changizi
DNF
Ingeman Christian Lindquist
DNF
Samuel Lord
DNF
Eirik Lunder
Team Coop
DNF
Emil Lundmark
DNF
Vegard LØvdal
DNF
Davur Magnussen
DNF
Per Christian Münstermann
Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF
Jannik Nielsen
DNF
Beck Mikkel Olsen
DNF
Robert Orr
Memil Pro Cycling
DNF
Oskar Palm
DNF
Erik Nordsaeter Resell
Uno - X Norwegian Development Team
DNF
Mads Richardt Lundh
DNF
Jesper Schultz
Team Waoo
DNF
Runar Sekse
DNF
Aleksander Skjelbred
DNF
Andreas Stokbro Nielsen
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Peder Dahl Strand
DNF
Jørgen Sunde
DNF
Mathias Sundquist
DNF
Kristian Arnth Sørensen
DNF
Petter SØrensen
DNF
Leif Christian Tallaksen
DNF
Geir Teigland
DNF
Martin Bugge Urianstad
Uno - X Norwegian Development Team
DNF
Lars Veimo Morten
DNF
Alf Vidar Vetrhus
DNF
Peter Visby
DNF
Søren Vosgerau
DNF
Eirik Wendelborg
DNF
Rasmus Børset Westad
DNF
Mikkel Øritsland
DNF
Maarten de Jonge
Monkey Town-à Bloc CT
DNF
Kim Åleheim
DNS
Emil Gabrils
DNS
Johan Sonesson
DNS
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Info
Parcours
Result
Palmares