En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Istarsko Proljece - Istrian Spring Trophy
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
07/03
Vrsar
Vrsar
1.5 km
Result
Standings
Points
1
Marcel Gladek
Sava Kranj Cycling
1'32"
2
Andrea Raccagni Noviero
Soudal - Quick-Step Devo Team
op 1"
3
Noa Isidore
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
4
Morten Aalling Nørtoft
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
5
Tom Donnenwirth
Decathlon AG2R La Mondiale Development
op 2"
6
Tom Schellekens
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
7
Federico Savino
Soudal - Quick-Step Devo Team
z.t
8
José Juan Prieto De Luna
Petrolike
z.t
9
Tilen Finkst
Adria Mobil
z.t
10
Senne Hulsmans
Soudal - Quick-Step Devo Team
z.t
11
Mihajlo Stolic
z.t
12
Jelle Harteel
Soudal - Quick-Step Devo Team
op 3"
13
Tomos Pattinson
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
14
Theo Hauser
WSA KTM Graz
z.t
15
Darren van Bekkum
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
16
Mattia Pinazzi
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
17
Søjberg Rasmus Pedersen
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
18
Mihael Stajnar
Sava Kranj Cycling
z.t
19
Reinardt Janse van Rensburg
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
20
Pietro Mattio
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
21
Binyan Ma
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
op 4"
22
Lorenzo Conforti
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
23
Jakub Mareczko
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
24
Lukas Kubis
Elkov - Kasper
z.t
25
Benjamin Boos
Rad-Net Oßwald
z.t
26
Tobias Nolde
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
27
Oscar Chamberlain
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
28
Luka Ziherl
Sava Kranj Cycling
z.t
29
Antoine L'Hote
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
30
Barnabas Peak
Adria Mobil
op 5"
31
Jonas Kind Høydahl
Team Visma | Lease a Bike Development
z.t
32
Bartosz Rudyk
ATT Investments
z.t
33
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
z.t
34
Cormac Nisbet
Soudal - Quick-Step Devo Team
z.t
35
Giulio Masotto
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
36
Dominik Neumann
ATT Investments
z.t
37
Roman Holzer
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
38
Hamish McKenzie
Hagens Berman Jayco
z.t
39
Anže Skok
Adria Mobil
z.t
40
Xianjing Lyu
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
41
Radoslaw Fratczak
Voster ATS Team
z.t
42
Nicolas Gojkovic
Adria Mobil
z.t
43
Alessandro Pinarello
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
44
Zhen Li
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
45
Bruno Kessler
Rad-Net Oßwald
z.t
46
Tobias Müller
Rad-Net Oßwald
z.t
47
Szymon Tracz
Santic-Wibatech
z.t
48
Piotr Maslak
Voster ATS Team
z.t
49
Sebastian Niehues
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
50
Viktor Potocki
Ljubljana Gusto Santic
z.t
51
Cesar Macias Estrada
Petrolike
op 6"
52
Tomás Pridal
Elkov - Kasper
z.t
53
Jan Bittner
ATT Investments
z.t
54
Sergio Meris
Team MBH Bank Colpack Ballan
z.t
55
Samuele Alari
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
56
Adam Holm Jørgensen
Hagens Berman Jayco
z.t
57
Trym Brennsæter
Tirol KTM Cycling Team
z.t
58
Natan Gregorcic
Ljubljana Gusto Santic
z.t
59
Julian Pochacker
Team Felt - Felbermayr
z.t
60
Manuel Oioli
Q36.5 Continental Cycling Team
z.t
61
Mathys Rondel
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
62
Jakob Purtscheller
Team Felt - Felbermayr
z.t
63
David Pölzer
z.t
64
Jan Lukes
Elkov - Kasper
z.t
65
Marco Schrettl
Tirol KTM Cycling Team
z.t
66
Jan Kaspar
ATT Investments
z.t
67
Alessio Portello
Q36.5 Continental Cycling Team
z.t
68
Simon Wolfgang Schabernig
z.t
69
Luka Turkulov
z.t
70
Robin Donze
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
71
Daniel Mraz
Elkov - Kasper
z.t
72
Andrew Sampson
Ljubljana Gusto Santic
z.t
73
Tomás Obdrzalek
Elkov - Kasper
z.t
74
Willem Jakobus Smit
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
op 7"
75
Djordje Duric
Adria Mobil
z.t
76
Jonathan Malte Rottmann
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
77
Dawid Wika-Czarnowski
Voster ATS Team
z.t
78
Artur Sowinski
Voster ATS Team
z.t
79
Marcel Camprubi Pijuan
Q36.5 Pro Cycling Team
z.t
80
Dominik Röber
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
81
Stefan Marbler
WSA KTM Graz
z.t
82
Richard Riška
ATT Investments
z.t
83
Albert Gathemann
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
84
Felix Ritzinger
Team Felt - Felbermayr
z.t
85
Daniel Schönenberger
Q36.5 Continental Cycling Team
z.t
86
Lorenzo Masciarelli
Team MBH Bank Colpack Ballan
z.t
87
Richard Leu
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
88
Matteo Scalco
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
89
Yago Aguirre Subijana
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
90
Raffaele Mosca
Q36.5 Continental Cycling Team
op 8"
91
Vincent John
Rad-Net Oßwald
z.t
92
Giulio Pellizzari
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
93
Niels Driesen
Soudal - Quick-Step Devo Team
z.t
94
Jakub Murias
Voster ATS Team
z.t
95
José Ramón Muñiz Vazquez
Petrolike
z.t
96
Maxence Place
Hagens Berman Jayco
z.t
97
Bartlomiej Proc
Santic-Wibatech
z.t
98
Edgar David Cadena Martinez
Petrolike
z.t
99
Matej Zahalka
Elkov - Kasper
z.t
100
Jarno Grixa
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
101
Elia Menegale
z.t
102
Johannes Banzer
z.t
103
Benjamin Eckerstorfer
Tirol KTM Cycling Team
z.t
104
Thomas Tichler
WSA KTM Graz
z.t
105
Jovan Divnic
z.t
106
Jan-Marc Temmen
Rembe Pro Cycling Team Sauerland
z.t
107
Arthur Blaise
Decathlon AG2R La Mondiale Development
z.t
108
Márk Takács-Valent
Team MBH Bank Colpack Ballan
z.t
109
Jaka Marolt
Sava Kranj Cycling
z.t
110
Teo Pecnik
Sava Kranj Cycling
z.t
111
Dominik Hödlmoser
Team Felt - Felbermayr
op 9"
112
Moritz Czasa
Rad-Net Oßwald
z.t
113
Linus Rosner
Santic-Wibatech
z.t
114
Matthias Reutimann
Team Felt - Felbermayr
z.t
115
Roy Shyman
z.t
116
Gabriel Grozev
Rad-Net Oßwald
z.t
117
Alessandro Iacchi
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
118
Lorenzo Perciavalle
z.t
119
Jakob Sertic
WSA KTM Graz
z.t
120
Bjerring Stinus Kaempe
WSA KTM Graz
z.t
121
Nick Bangert
Santic-Wibatech
z.t
122
Davide Baldaccini
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
123
James Derrick
Ljubljana Gusto Santic
z.t
124
Davide Basso
z.t
125
Marcel Skok
Adria Mobil
z.t
126
Ben Langer
z.t
127
Domen Oblak
Ljubljana Gusto Santic
z.t
128
Piotr Pekala
Santic-Wibatech
z.t
129
Guillermo Juan Martinez Huertas
Q36.5 Continental Cycling Team
op 10"
130
Marco Murgano
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
131
Bernardo Albeiro Suaza Arango
Petrolike
z.t
132
Moritz Kärsten
P & S Metalltechnik Benotti
z.t
133
Leonardo Volpato
Team MBH Bank Colpack Ballan
z.t
134
Darren Parham
Hagens Berman Jayco
z.t
135
Rodrigues Gonçalo Tavares
Hagens Berman Jayco
z.t
136
Mattia Piccini
z.t
137
Simen Evertsen-Hegreberg
Tirol KTM Cycling Team
z.t
138
Tim Rey
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
139
Gašper Otoničar
Sava Kranj Cycling
z.t
140
Mattie Dodd
Tirol KTM Cycling Team
z.t
141
Anton Benedix
z.t
142
Valerio Conti
Team Corratec - Vini Fantini
z.t
143
Karel Camrda
ATT Investments
z.t
144
Jan Tisaj
op 11"
145
Geng Teng
China Glory - Mentech Continental Cycling Team
z.t
146
Vicente Rojas Naranjo
VF Group-Bardiani CSF-Faizanè
z.t
147
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
Petrolike
z.t
148
Matteo Groß
Tudor Pro Cycling Team U23
z.t
149
Marko Pavlic
z.t
150
Zoltán Antal Lepold
Team MBH Bank Colpack Ballan
z.t
151
Riccardo Zoidl
Team Felt - Felbermayr
z.t
152
David Sandberg
op 12"
153
Leon KlopČiČ
z.t
154
Mateusz Kostanski
Voster ATS Team
z.t
155
Nino De Jong
Hagens Berman Jayco
z.t
156
Sandro Hauser
op 13"
157
Fausto Valentin Penna
z.t
158
Andrei Carbunarea
z.t
159
Stefan Poll
op 14"
160
Ádám Pápai
z.t
161
Gregor Matija Cerne
op 15"
162
Carlo Francesco Favretto
op 16"
163
Jakob Sagadin
z.t
164
Peer Paschedag
op 17"
165
Matthias Erlacher
z.t
166
Sebastian Putz
Tirol KTM Cycling Team
op 21"
167
Tim Wollenberg
Santic-Wibatech
op 55"
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares