En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gooikse Pijl
Result
1
Jordi Meeus
SEG Racing Academy
4u32'04"
2
Amund Groendahl Jansen
Team LottoNL - Jumbo
z.t
3
Martin Mortensen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
4
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
z.t
5
Jonas Rickaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
6
Alberto Dainese
SEG Racing Academy
op 4"
7
Dylan Groenewegen
Team LottoNL - Jumbo
z.t
8
Olav Hjemsaeter
Team Coop
z.t
9
Yoeri Havik
Vlasman CT
z.t
10
Roy Jans
Cibel - Cebon
z.t
11
Timothy Dupont
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
12
Trond Hakon Trondsen
Team Coop
z.t
13
Sebastian Lander
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
14
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
15
Aksel Nommela
BEAT Cycling Club
z.t
16
Arvid de Kleijn
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
17
August Jensen
Israel Cycling Academy
z.t
18
Lukas Spengler
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
19
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
20
Kenneth Van Rooy
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
21
Toni Franz
Team Differdange - Losch
z.t
22
Kristian Aasvold
Team Coop
z.t
23
Jimmy Duquennoy
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
24
Dries Van Gestel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
25
John Mandrysch
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
26
Sven Thurau
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
27
Jonas Abrahamsen
UNO - X Norwegian Development Team
z.t
28
Daan van Sintmaartensdijk
Alecto Cycling Team
z.t
29
Fabian Schormaier
Team Lotto - Kern Haus
z.t
30
Bjorn Tore Nilsen Hoem
Joker Icopal
z.t
31
Andreas Stokbro Nielsen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
32
Arthur Baude
AGO - Aqua Service
z.t
33
Ross Lamb
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
34
Sergio Torres
Tarteletto - Isorex
z.t
35
Marco Doets
Alecto Cycling Team
z.t
36
Jason van Dalen
Delta Cycling Rotterdam
z.t
37
Johannes Hodapp
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
38
Jens Reynders
Leopard Pro Cycling
z.t
39
Vincent De Sy
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
40
Justin Timmermans
Delta Cycling Rotterdam
z.t
41
Lars Van den Berg
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
42
Georgios Stavrakakis
SEG Racing Academy
z.t
43
Oivind Lukkedal
Team Coop
z.t
44
Erik Nordsaeter Resell
UNO - X Norwegian Development Team
z.t
45
Gijs Meijer
Delta Cycling Rotterdam
z.t
46
Marijn van den Berg
Delta Cycling Rotterdam
z.t
47
Aksel Fischer Aasheim
Joker Icopal
z.t
48
Pierre Goebeert
AGO - Aqua Service
z.t
49
Alex Mengoulas
BEAT Cycling Club
z.t
50
Beau Duvigneau
Vlasman CT
z.t
51
Stef Krul
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
52
Lennert Teugels
Cibel - Cebon
z.t
53
Niels De Rooze
Tarteletto - Isorex
z.t
54
Andrew Leigh
Tarteletto - Isorex
z.t
55
Jelle Cant
Tarteletto - Isorex
z.t
56
Mario Spengler
Leopard Pro Cycling
z.t
57
Adriaan Janssen
Delta Cycling Rotterdam
z.t
58
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
59
Brecht Ruyters
Cibel - Cebon
z.t
60
Folkert Oostra
Alecto Cycling Team
z.t
61
Jasper Schouten
Alecto Cycling Team
z.t
62
Jon Knolle
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
63
Tiago Da Silva
Team Differdange - Losch
z.t
64
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
65
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
z.t
66
Vincent Hoppezak
Delta Cycling Rotterdam
z.t
67
Robert Retschke
Team Lotto - Kern Haus
z.t
68
Jarno Gmelich
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
69
Gijs Van Hoecke
Team LottoNL - Jumbo
z.t
70
Louis Leinau
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
z.t
71
Christopher Heider
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
72
Cees Bol
Team Sunweb
z.t
73
Michiel Dieleman
Cibel - Cebon
z.t
74
Marc Dörrie
Team Lotto - Kern Haus
op 17"
75
Elias Van Breussegem
Veranda's Willems - Crelan
op 29"
76
Jonas Hvideberg
UNO - X Norwegian Development Team
op 42"
77
Minne Verboom
SEG Racing Academy
op 1'08"
78
Maarten Wynants
Team LottoNL - Jumbo
op 1'49"
79
Daan Olivier
Team LottoNL - Jumbo
z.t
80
Jérôme Baugnies
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
81
Dorian Lübbers
Team Lotto - Kern Haus
z.t
82
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
z.t
83
Felix Dopchie
AGO - Aqua Service
op 2'12"
84
Joann Leinau
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
op 2'32"
85
Kevin Verwaest
Team Differdange - Losch
op 2'51"
86
Robbie van Bakel
Metec - TKH P/B Mantel
op 2'57"
87
Sylvain Moniquet
AGO - Aqua Service
z.t
88
Kristian Kulset
UNO - X Norwegian Development Team
z.t
89
Dylan Bouwmans
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
90
Dominik Bauer
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
91
Lars Saugstad
UNO - X Norwegian Development Team
z.t
92
Torstein Traeen
UNO - X Norwegian Development Team
z.t
93
Charlie Quarterman
Leopard Pro Cycling
op 3'08"
94
Paul Martens
Team LottoNL - Jumbo
z.t
95
Max Emil Boholm Korner
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
96
Ole Forfang
Joker Icopal
z.t
97
Alexander Küsters
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
Tiago Antunes
SEG Racing Academy
DNF
Louis Bendixen
Team Coop
DNF
Dion Beukeboom
Vlasman CT
DNF
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
DNF
Patrick Clausen
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
DNF
Marc Clauss
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Robby Cobbaert
Cibel - Cebon
DNF
Mathias De Witte
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Kenny Dehaes
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Nahom Desale
BEAT Cycling Club
DNF
Tom Devriendt
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Stefan Djurhuus
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
DNF
Jelle Donders
Team Differdange - Losch
DNF
Huub Duyn
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Robin Ernst
AGO - Aqua Service
DNF
Henrik Evensen
Joker Icopal
DNF
Eamon Lucas Franck
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
DNF
Michel Giesselmann
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
Jonas Härtig
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Colin Heiderscheid
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Daan Hoeyberghs
BEAT Cycling Club
DNF
Ludvik Aspelund Holstad
DNF
Gustav Höög
Team Coop
DNF
Felix Intra
Team Sauerland NRW P/B SKS Germany
DNF
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Jaap Kooijman
Vlasman CT
DNF
Marten Kooistra
SEG Racing Academy
DNF
Wesley Kreder
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Aidis Kruopis
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Adam Lewis
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Danny Maas
BEAT Cycling Club
DNF
Alexander Maes
Tarteletto - Isorex
DNF
Jesper Morkov
Riwal Ceramicspeed Cycling Team
DNF
Matthew Overste
Alecto Cycling Team
DNF
Arthur Pagnaer
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Olivier Pardini
Team Differdange - Losch
DNF
Yann Pestiaux
AGO - Aqua Service
DNF
Jan Petelin
Team Differdange - Losch
DNF
Thomas Petit
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Cedric Raymackers
Cibel - Cebon
DNF
Wim Reynaerts
Cibel - Cebon
DNF
Fridtjof Roeinaas
Joker Icopal
DNF
Rob Ruijgh
Tarteletto - Isorex
DNF
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
DNF
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
DNF
Franklin Six
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Yorick Slagmulders
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Stijn Steels
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Lionel Taminiaux
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Marvin Tasset
AGO - Aqua Service
DNF
Joost Van der Burg
Vlasman CT
DNF
Pieter Vanspeybrouck
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Richard Weinzheimer
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Sean De Bie
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Dries De Bondt
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Thijs de Lange
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Moreno De Pauw
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Kelvin van den Dool
Vlasman CT
DNF
Bas van der Kooij
Alecto Cycling Team
DNF
Wesley Van Dyck
BEAT Cycling Club
DNF
Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
DNF
Hamish Schreurs
Israel Cycling Academy
DNS
Wim Stroetinga
Vlasman CT
DNS
Andreas Vangstad
Joker Icopal
DNS
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
DSQ
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Result
Palmares