En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gooikse Pijl
Result
1
Kenny Dehaes
Team Wanty - Groupe Gobert
4u20'54"
2
Gerben Thijssen
Lotto - Soudal U23
z.t
3
Emiel Vermeulen
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
4
Joeri Stallaert
Cibel-Cebon
z.t
5
Jan-Willem van Schip
Delta Cycling Rotterdam
z.t
6
Kevyn Ista
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
7
Robert Kessler
LKT Team Brandenburg
z.t
8
Hartthijs de Vries
Seg Racing Academy
z.t
9
Lawrence Naesen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
10
Jan Maas
Seg Racing Academy
z.t
11
Even Rege
Team Coop
z.t
12
Maxime Farazijn
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
13
Joeri Calleeuw
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
14
Thijs de Lange
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
15
Cees Bol
Seg Racing Academy
op 4"
16
Jarno Gmelich
Metec - TKH p/b Mantel
op 6"
17
Robin Stenuit
Team Wanty - Groupe Gobert
op 20"
18
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
op 24"
19
Mark McNally
Team Wanty - Groupe Gobert
op 34"
20
Roy Jans
WB Veranclassic Aquality Protect
op 42"
21
Alexander Geuens
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
22
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
23
Christian Maximilian Koch
LKT Team Brandenburg
z.t
24
Lionel Taminiaux
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
25
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
26
Jordi Meeus
Seg Racing Academy
z.t
27
Bas van der Kooij
Destil - Jo Piels Cycling Team
z.t
28
Alex Colman
Lotto - Soudal U23
z.t
29
Maximilien Picoux
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
30
Håkon Lunder Aalrust
Team Coop
z.t
31
Jason van Dalen
Delta Cycling Rotterdam
z.t
32
John Mandrysch
Leopard Pro Cycling
z.t
33
Oivind Lukkedal
Team Coop
z.t
34
Cedric Beullens
z.t
35
Jonas Castrique
Lotto - Soudal U23
z.t
36
Lindsay De Vylder
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
37
Tom Timmermans
z.t
38
Tibo Nevens
z.t
39
Dries Van Gestel
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
40
Sven Thurau
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
41
Mathias De Witte
Cibel-Cebon
z.t
42
Boris Van Renterghem
z.t
43
Sander De Pestel
Lotto - Soudal U23
z.t
44
Edward Walsh
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
45
Gerry Druyts
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
46
Marten Kooistra
Seg Racing Academy
z.t
47
Ludovic Robeet
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
48
Robin Froidevaux
z.t
49
Henrik Evensen
Seg Racing Academy
z.t
50
Kevin Walders
z.t
51
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
z.t
52
Anthony Debuy
AGO - Aqua Service
z.t
53
Pierre Goebeert
AGO - Aqua Service
z.t
54
Yves Coolen
z.t
55
Guillaume Van Keirsbulck
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
56
Dominik Bauer
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
57
Sjoerd Bax
z.t
58
Brent Van de Kerkhove
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
59
Guillaume Haag
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
60
Luc Wirtgen
Leopard Pro Cycling
z.t
61
Brent Van Moer
Lotto - Soudal U23
z.t
62
Philip Weber
LKT Team Brandenburg
z.t
63
Simon Daniels
z.t
64
Jonas Rickaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
65
Lorenz Fiege
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
66
Dylan Bouwmans
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
67
Peter Lenderink
Seg Racing Academy
z.t
68
Niels De Rooze
Tarteletto - Isorex
z.t
69
Viktor Verschaeve
z.t
70
Anton Tunset
Team Coop
z.t
71
Luuc Bugter
Delta Cycling Rotterdam
z.t
72
Seppe Verschuere
Cibel-Cebon
z.t
73
Krister Hagen
Team Coop
z.t
74
Lars Van den Berg
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
75
Taylor Johnstone
z.t
76
Yoni Lagneaux
z.t
77
Sjoerd Kouwenhoven
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
78
Lander Seynaeve
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
79
Gert-Jan Bosman
Destil - Jo Piels Cycling Team
z.t
80
Nicolas Vereecken
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
81
Sasha Weemaes
z.t
82
Marvin Tasset
AGO - Aqua Service
z.t
83
Kevin De Jonghe
Cibel-Cebon
z.t
84
Carl Soballa
LKT Team Brandenburg
z.t
85
Yann Pestiaux
AGO - Aqua Service
z.t
86
Dieter Bouvry
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
op 52"
87
Antoine Debons
op 53"
88
Nico Brenner
Team Dauner D&DQ Akkon
op 54"
89
Tom Devriendt
Team Wanty - Groupe Gobert
op 58"
90
Alfdan De Decker
Lotto - Soudal U23
z.t
91
Brecht Ruyters
Cibel-Cebon
op 1'04"
92
Frederik Hähnel
LKT Team Brandenburg
z.t
93
Maxime De Poorter
op 1'06"
94
Marc Dörrie
z.t
95
Preben Van Hecke
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
96
Mitch Groot
Lotto - Soudal U23
op 1'07"
97
Jordi Warlop
z.t
98
Moritz Malcharek
LKT Team Brandenburg
op 1'10"
99
Paul Rudys
LKT Team Brandenburg
op 1'17"
100
Angelo Van den Bossche
op 1'26"
101
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
op 1'48"
102
Kristof Wielfaert
z.t
103
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
104
Ludwig De Winter
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
105
Wouter Van Ende
op 2'00"
106
Kevin Verwaest
Tarteletto - Isorex
z.t
107
Sander Rietjens
z.t
108
Antoine Loy
AGO - Aqua Service
z.t
109
Dennis Bakker
Delta Cycling Rotterdam
z.t
110
Franklin Six
AGO - Aqua Service
z.t
111
Carmelo Foti
Leopard Pro Cycling
z.t
112
Frederik Dombrowski
Team Dauner D&DQ Akkon
z.t
113
Robin Mertens
z.t
114
Jordi Van Dingenen
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
115
Tim Timmermans
z.t
116
Edward Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
117
Max Emil Boholm Korner
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
118
Dries Vastmans
z.t
119
Antoine Aebi
op 2'05"
120
Charlie Arimont
AGO - Aqua Service
z.t
121
Thimo Willems
z.t
122
Rob van Broekhoven
Destil - Jo Piels Cycling Team
z.t
123
Thomas Joly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
124
Julien Stassen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
125
William Elliott
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
126
Auxence Buntinx
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
127
Michiel Dieleman
Cibel-Cebon
z.t
128
Tim Kerkhof
Destil - Jo Piels Cycling Team
z.t
129
Jasper De Plus
z.t
130
Rens te Stroet
Destil - Jo Piels Cycling Team
z.t
131
Steven Moons
z.t
132
Yorick Slagmulders
z.t
133
Brecht Stas
z.t
134
Kjell Van Driessche
op 2'37"
135
Pauwel Verhulst
op 2'52"
136
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
op 3'03"
137
Merlijn Decoster
T.Palm Pole Continental Wallon
op 3'28"
138
Joshua Huppertz
Team Lotto - Kern Haus
op 4'59"
139
Christopher Hatz
Team Lotto - Kern Haus
z.t
140
Glenn Debruyne
op 5'16"
141
Frederik Vandewiele
z.t
Jordi Andries
DNF
Ole Andre Austevoll
Team Coop
DNF
Jens Bouts
DNF
Robby Cobbaert
Cibel-Cebon
DNF
Jelle De Ville
DNF
Robert Deike
Team Dauner D&DQ Akkon
DNF
Jonas Döring
DNF
Lois Dufaux
DNF
Jonas Goeman
Tarteletto - Isorex
DNF
Stefan Kreder
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Jelle Mannaerts
Tarteletto - Isorex
DNF
Jens Moens
DNF
Laurent Pieters
Tarteletto - Isorex
DNF
Wout van Elzakker
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Jeff Vermeulen
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Erlend Blikra
Team Coop
DNS
Lorenzo Blomme
Tarteletto - Isorex
DNS
Wesley Kreder
Team Wanty - Groupe Gobert
DNS
Bram Ualgasi
DNS
Laurent Vandenbak
Leopard Pro Cycling
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Result
Palmares