En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltic Chain Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
20/08
Panevezys
Panevezys
156,5 km
Result
Final Classification
Points
1
Mads Landbo
Uno-X Dare Development Team
3u09'17"
2
Filippo Fortin
Maloja Pushbikers
z.t
3
Roy Eefting
Maloja Pushbikers
z.t
4
Pavel Kelemen
ATT Investments
z.t
5
Siim Kiskonen
Tartu2024 Cycling Team
z.t
6
Markus Pajur
Tartu2024 Cycling Team
z.t
7
Matias Gunnar Malmberg
Maloja Pushbikers
z.t
8
Rait Ärm
Van Rysel - Roubaix Lille Métropole
z.t
9
Daniel Arnes
z.t
10
Edo Goldstein
Team Ecoflo Chronos
z.t
11
Jasper Huitema
Scorpions Racing Team
z.t
12
Venantas Lasinis
Kaunas Cycling Team
z.t
13
Jonas Nordal Brixen
z.t
14
Anton Benedix
z.t
15
Oscar Munk-Olsen
z.t
16
Zygimantas Matuzevicius
z.t
17
Olav Hjemsaeter
z.t
18
Henri Uhlig
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
19
Peter Richter
z.t
20
Benjamin Boos
Rad-Net Osswald
z.t
21
Marvin Peters
Scorpions Racing Team
z.t
22
Hugo Kars
Scorpions Racing Team
z.t
23
Kristers Ansons
z.t
24
Ole Jakob Haugen
z.t
25
Sander Gysland
z.t
26
Kasper Kaspersen
z.t
27
Daniel Turek
ATT Investments
z.t
28
Jakob Söderqvist
z.t
29
Gabriel Kuchinke
z.t
30
Wessel Mouris
Scorpions Racing Team
z.t
31
Jerome Gauthier
Team Ecoflo Chronos
z.t
32
Lauri Tamm
Tartu2024 Cycling Team
z.t
33
Malte Hellerup
z.t
34
Fredrik Bødtker FjÆrli
z.t
35
Noah Borgen Morell
z.t
36
Cédric Jolidon
z.t
37
Niek Voogt
Scorpions Racing Team
z.t
38
David van der Poel
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
39
Lars Liedtke
z.t
40
Daniel Lyhne
z.t
41
Jasper Schröder
Rad-Net Osswald
z.t
42
Vetle Slemdahl
z.t
43
Alekss Krasts
Tartu2024 Cycling Team
z.t
44
Sander Granberg
z.t
45
Christian Albrechtsen
z.t
46
Mantas Balciunas
Kaunas Cycling Team
z.t
47
Rokas Kmieliauskas
Voltas-Madaris Cycling Team
z.t
48
Jonathan Ahlsson
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
49
Joakim Frafjord
z.t
50
Viktor Lychou
z.t
51
Karlis Valters Grundulis
z.t
52
Mantas Januskevicius
Voltas-Madaris Cycling Team
z.t
53
Malthe Thomsen
z.t
54
Olegas Ivanovas
Voltas-Madaris Cycling Team
z.t
55
Acke Dahlblom
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
56
Wincent Wallinder
z.t
57
Sondre Aarsbog Weiseth
z.t
58
Even Thorvaldsen
z.t
59
Remi De Mey
Voltas-Madaris Cycling Team
z.t
60
Ken Post
z.t
61
Kristoffer Skjerping
z.t
62
Martin Laas
Astana Qazaqstan Team
z.t
63
Carl Kagevi
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
64
Ats Uulimaa
z.t
65
Aaron Aus
Tartu2024 Cycling Team
z.t
66
Matús Stocek
ATT Investments
z.t
67
Thomas Koldkjær Decker
z.t
68
Ryota Tokoi
Levante Fuji Shizuoka
z.t
69
Vladyslav Makogon
z.t
70
Gustav Thompson
z.t
71
Mario Takanashi
Levante Fuji Shizuoka
z.t
72
Johan Nordlund
z.t
73
Agris Vindecs
z.t
74
Lennert Belmans
Crelan - Corendon
z.t
75
Albin Stålberg
z.t
76
Karlis Klismets
z.t
77
Yamaguchi Eiji
Levante Fuji Shizuoka
z.t
78
Erik Nygaard Madsen
Uno-X Dare Development Team
z.t
79
Jiri Petrus
ATT Investments
z.t
80
Jacob Hindsgaul Madsen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
81
Nicolas Zippan
z.t
82
Felix Hamel
Team Ecoflo Chronos
z.t
83
Sebastian Robles Larsen
z.t
84
Edgaras Kovaliovas
Voltas-Madaris Cycling Team
z.t
85
Max Märkl
Rad-Net Osswald
z.t
86
Niklas Jagerstal
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
87
Jesper Ferm
z.t
88
Eric Pedersen
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
89
Martin Solhaug Hansen
Uno-X Dare Development Team
z.t
90
Ove Lillmaa
z.t
91
Magnus Brynsrud
Uno-X Dare Development Team
z.t
92
Peter Asbjørn Hansen
z.t
93
Isak Magnusson
z.t
94
Asbjørn Madsstuen
z.t
95
Gavin Hadfield
Team Ecoflo Chronos
z.t
96
Markus Leidt
z.t
97
Niels Vandeputte
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
98
Mihkel Raim
ATT Investments
z.t
99
Norman Vahtra
Van Rysel - Roubaix Lille Métropole
z.t
100
Robin Möll
z.t
101
Mikkel JØrgensen
z.t
102
Vincent Van Dorp
Scorpions Racing Team
z.t
103
Tom Mai
z.t
104
Malte Maschke
z.t
105
Renats Stals
z.t
106
Joran Wyseure
Crelan - Corendon
z.t
107
Gustav Lorenzen
z.t
108
Rihards Reinfelds
z.t
109
Marckus Njor
z.t
110
Magnus Frydenlund
z.t
111
Carl Åhnberg
z.t
112
Filip Mård
Motala Aif Serneke Allebike
z.t
113
Marceli Boguslawski
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
114
Jonas Sørensen
z.t
115
Rokas Adomaitis
Tartu2024 Cycling Team
z.t
116
Jørgen Korstad
z.t
117
Petr Klabouch
ATT Investments
z.t
118
Jaakko Sillankorva
Xspeed United Continental
z.t
119
Fabian Steininger
Maloja Pushbikers
z.t
120
Romet Pajur
Team Lotto - Kern Haus
op 40"
121
Sindre Sagbakken
z.t
122
Shiryu Suzuki
Levante Fuji Shizuoka
z.t
123
Philip Weber
Maloja Pushbikers
op 51"
124
Liam Bertazzo
Maloja Pushbikers
op 59"
125
Artjom Köster
z.t
126
Trym Bjørner Westgaard Holther
op 2'03"
127
Gleb Karpenko
Materiel - Velo.Com
op 2'30"
128
Hugo Bruun Van Deurs
op 7'38"
129
Philipp Gebhardt
Rad-Net Osswald
op 8'33"
130
Ben Felix Jochum
Team Lotto - Kern Haus
z.t
131
Gustas Raugala
Kaunas Cycling Team
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares