En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Baltic Chain Tour
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
21/08
Ülenurme
Lange motokeskus
158.9 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Karl Patrick Lauk
3u41'21"
2
Laurence Pithie
Groupama - FDJ CT
z.t
3
Evaldas Siskevicius
Delko
z.t
4
Sakarias Koller Loland
Uno-X Dare Development Team
z.t
5
Antti-Jussi Juntunen
Ampler Development Team
z.t
6
Mihkel Raim
Mazowsze Serce Polski
z.t
7
Robin Juel Skivild
Uno-X Dare Development Team
z.t
8
Tomas Barta
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
9
Siim Kiskonen
z.t
10
Hugo Page
Groupama - FDJ CT
z.t
11
Lorenzo Germani
Groupama - FDJ CT
z.t
12
Jarri Stravers
z.t
13
Maris Bogdanovics
z.t
14
Petr Fiala
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
15
Gert Kivistik
z.t
16
Mathias Skretteberg
z.t
17
Adrian Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
18
Aivaras Mikutis
Ampler Development Team
z.t
19
Ukko Iisakki Peltonen
Ampler Development Team
z.t
20
Gert Joeaar
z.t
21
Joosep Mesi
z.t
22
Andris Vosekalns
Hengxiang Cycling Team
z.t
23
Ludvig Fischer Aasheim
Uno-X Dare Development Team
z.t
24
Luc Dury
z.t
25
Magnus Brynsrud
Uno-X Dare Development Team
z.t
26
Jiri Petrus
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
27
Oskar Myrestøl Johansson
Uno-X Dare Development Team
z.t
28
Norbert Banaszek
Mazowsze Serce Polski
z.t
29
Kristers Ansons
Ampler Development Team
z.t
30
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
z.t
31
Aristidas Kelmelis
z.t
32
Reuben Thompson
Groupama - FDJ CT
op 12"
33
Jokubas Zdanevicius
op 9'58"
34
Mantas Bitinas
Ampler Development Team
z.t
35
Magnus Sørbø
z.t
36
Jaakko Sillankorva
op 10'01"
37
Andzs Flaksis
op 10'03"
38
Edgaras Kovaliovas
z.t
39
Martin Tjøtta
z.t
40
Ivar Dynegland Vik
op 10'07"
41
Robert Schreiber
op 11'30"
42
Björn Bakker
z.t
43
Dominik Merseburg
z.t
44
Eelke Nikkels
z.t
45
Tom Mai
z.t
46
Giovanni Schmieder
z.t
47
Henrik Hamm
z.t
48
Vladyslav Makogon
z.t
49
Nicolas Colluccini
z.t
50
Oskars Dankbars
z.t
51
Martin Van de Pol
z.t
52
Bruno Martins Binovskis
z.t
53
Alekss Krasts
z.t
54
Mantas Januskevicius
Lviv Cycling Team
z.t
55
Denas Masiulis
z.t
56
Markus Knaapi
z.t
57
Justas Beniusis
Lviv Cycling Team
z.t
58
Venantas Lasinis
Lviv Cycling Team
z.t
59
Lars Quaedvlieg
z.t
60
Mindaugas Striska
z.t
61
Norman Vahtra
Israel Start-Up Nation
z.t
62
Josten Vaidem
z.t
63
Lukas Talacka
z.t
64
Karel Tyrpekl
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
65
Jonathan Ahlsson
z.t
66
Magnus Wæhre
z.t
67
Petr Hetfleis
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
68
Jacob Eriksson
Team Coop
z.t
69
Jesper Lindahl
z.t
70
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
71
Linus Kvist
z.t
72
Marceli Boguslawski
Mazowsze Serce Polski
z.t
73
Mathieu Pellegrin
z.t
74
Erik Bergström Frisk
Bike Aid
z.t
75
Hugo Forssell
z.t
76
Joosep Sankmann
z.t
77
Rokas Kmieliauskas
z.t
78
Robin Fischer
z.t
79
Runar Sekse
z.t
80
Peter Richter
z.t
81
Niels Frigge
z.t
82
Peeter Tarvis
z.t
83
Corentin Lesage
z.t
84
Petr Klabouch
Topforex Att Investments Pro Cycling Team
z.t
85
Jon-Anders Bekken
z.t
86
Marcus Korsnes
z.t
87
Kirill Tarassov
z.t
88
Stevan Kervadec
z.t
89
Veeti Vainio
z.t
90
Tobias Aagaard Hansen
Uno-X Dare Development Team
z.t
91
Robin Möll
z.t
92
Peter Merx
z.t
93
Petter SØrensen
op 11'41"
94
Arthur Lennè
z.t
95
Miles Scotson
Groupama - FDJ
op 11'45"
96
Ats Uulimaa
op 21'43"
97
Mantas Staliūnas
z.t
98
Rait Veevo
z.t
99
Markus Leidt
z.t
100
Erki Laanemae
Ampler Development Team
op 21'53"
Darijus Dzervus
DNF
Eirik Halvorsen
DNF
Victor Hillerström Rundh
DNF
Marc Lauf
DNF
Joseph Pidcock
Groupama - FDJ CT
DNF
Hannes Walter
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares