En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix d'Isbergues
Result
1
Elia Viviani
Cofidis
4u26'51"
2
Tim Merlier
Alpecin - Fenix
z.t
3
Alberto Dainese
Team DSM
z.t
4
Bram Welten
Team Arkéa - Samsic
z.t
5
Arnaud Démare
Groupama - FDJ
z.t
6
Jeremy Lecroq
B&B Hotels p/b KTM
z.t
7
Romain Cardis
St Michel - Auber 93
z.t
8
Lawrence Naesen
Ag2r Citroën Team
z.t
9
Riccardo Minali
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
10
Giacomo Nizzolo
Team Qhubeka NextHash
z.t
11
Baptiste Planckaert
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
12
Alexis Renard
Israel Start-Up Nation
z.t
13
Jason Tesson
St Michel - Auber 93
z.t
14
Matteo Moschetti
Trek - Segafredo
z.t
15
Christophe Noppe
Team Arkéa - Samsic
z.t
16
Paul Penhoet
Groupama - FDJ CT
z.t
17
Simone Consonni
Cofidis
z.t
18
Dorian Godon
Ag2r Citroën Team
z.t
19
Luca Mozzato
B&B Hotels p/b KTM
z.t
20
Mathias De Witte
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
21
Maximilien Picoux
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
22
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
z.t
23
Pierre Barbier
Delko
z.t
24
Niccolo Bonifazio
TotalEnergies
z.t
25
Thomas Bonnet
TotalEnergies
z.t
26
Dusan Rajovic
Delko
z.t
27
Jens Debusschere
B&B Hotels p/b KTM
z.t
28
Florian Maitre
TotalEnergies
z.t
29
Dries De Bondt
Alpecin - Fenix
z.t
30
Nathan Vandepitte
Bingoal WB Development Team
z.t
31
Jasha Sütterlin
Team DSM
z.t
32
Jacopo Guarnieri
Groupama - FDJ
z.t
33
Toms Skujins
Trek - Segafredo
z.t
34
Szymon Tracz
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
35
Gijs Van Hoecke
Ag2r Citroën Team
z.t
36
Atsushi Oka
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
37
Antoine Raugel
Hauts de France/Grand-Est
z.t
38
Jonathan Couanon
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
39
Donavan Vincent Grondin
Team Arkéa - Samsic
z.t
40
Tony Hurel
St Michel - Auber 93
z.t
41
Arnaud Tendon
Swiss Racing Academy
z.t
42
Lukasz Owsian
Team Arkéa - Samsic
z.t
43
Ramon Sinkeldam
Groupama - FDJ
z.t
44
Fabio Christen
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
45
Guillaume Dauschy
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
46
Théo Delacroix
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
47
Jeremy Bellicaud
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
48
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
49
Attilio Viviani
Cofidis
z.t
50
Jonas Castrique
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
51
Pavel Bittner
Development Team DSM
z.t
52
Anthony Maldonado
St Michel - Auber 93
z.t
53
Emils Liepins
Trek - Segafredo
op 14"
54
Adrien Petit
TotalEnergies
op 16"
55
Max Kanter
Team DSM
op 20"
56
Jonas Rickaert
Alpecin - Fenix
z.t
57
Nans Peters
Ag2r Citroën Team
op 22"
58
Romain Combaud
Team DSM
z.t
59
Julien Trarieux
Delko
z.t
60
Connor Brown
Team Qhubeka NextHash
z.t
61
Paul Ourselin
TotalEnergies
z.t
62
Tony Gallopin
Ag2r Citroën Team
z.t
63
Guillaume Van Keirsbulck
Alpecin-Fenix Development Team
z.t
64
Biniam Girmay Hailu
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
65
Bert De Backer
B&B Hotels p/b KTM
z.t
66
Dimitri Claeys
Team Qhubeka NextHash
z.t
67
Flavien Maurelet
St Michel - Auber 93
z.t
68
Simon Clarke
Team Qhubeka NextHash
z.t
69
Winner Andrew Anacona
Team Arkéa - Samsic
z.t
70
Maxime Jarnet
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
71
Jean-Pierre Drucker
Cofidis
z.t
72
Edward Planckaert
Alpecin - Fenix
op 29"
73
Amaury Capiot
Team Arkéa - Samsic
op 33"
74
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
75
Kevin Van Melsen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 34"
76
Jake Stewart
Groupama - FDJ
op 36"
77
August Jensen
Delko
op 41"
78
Julien Simon
TotalEnergies
op 47"
79
Cyril Lemoine
B&B Hotels p/b KTM
z.t
80
Kévin Avoine
z.t
81
Bert-Jan Lindeman
Team Qhubeka NextHash
op 1'02"
82
Alex Vogel
Swiss Racing Academy
op 1'04"
83
Xandro Meurisse
Alpecin - Fenix
op 1'07"
84
Masahiro Ishigami
Delko
z.t
85
Alexandre Delettre
Delko
op 1'09"
86
Jonas Vangenechten
B&B Hotels p/b KTM
op 1'11"
87
Charlie Quarterman
Trek - Segafredo
op 1'38"
88
Olivier Le Gac
Groupama - FDJ
op 1'47"
89
Fabian Lienhard
Groupama - FDJ
op 1'53"
90
Dylan Kowalski
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
91
Valentin Tabellion
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
92
Carlos Barbero Cuesta
Team Qhubeka NextHash
op 2'18"
93
Louis Barre
z.t
94
Samuel Leroux
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
op 3'20"
95
Clément Carisey
Delko
z.t
96
Harry Tanfield
Team Qhubeka NextHash
z.t
97
Fabio Sabatini
Cofidis
op 3'51"
98
Laurens Huys
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 4'07"
99
Alexander Kamp Egested
Trek - Segafredo
z.t
100
Jakob Egholm
Trek - Segafredo
z.t
101
Quentin Venner
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
102
Nicolas Debeaumarche
St Michel - Auber 93
op 4'10"
103
Jordan Levasseur
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
104
Ruben Eggenberg
Swiss Racing Academy
op 4'14"
105
Robin Meyer
Nippo-Provence-Pts Conti
op 5'00"
106
Andre Carvalho
Cofidis
op 5'14"
107
Szymon Wojciech Sajnok
Cofidis
z.t
108
Thomas Denis
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
op 5'28"
109
Alexis Gougeard
Ag2r Citroën Team
z.t
110
Eduard-Michael Grosu
Delko
op 6'26"
111
Morne Van Niekerk
St Michel - Auber 93
op 8'57"
112
Lorrenzo Manzin
TotalEnergies
op 9'20"
113
Martin Salmon
Team DSM
op 11'40"
114
Clément Davy
Groupama - FDJ
z.t
115
Elia Blum
Swiss Racing Academy
op 13'37"
116
Luca Jenni
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
Roy Jans
Alpecin - Fenix
DNF
Andréa Mifsud
Swiss Racing Academy
DNF
Hugo Page
Groupama - FDJ CT
DNF
Dayan Van Rillaer
Bingoal WB Development Team
DNF
Fabian Weiss
DNF
Ilan Van Wilder
Team DSM
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
Info
Parcours
Result
Palmares