En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
GP de Fourmies
Result
1
Pascal Ackermann
Bora - HansGrohe
4u46'29"
2
Jasper Philipsen
UAE Team Emirates
z.t
3
Boy van Poppel
Roompot - Charles
z.t
4
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
Israel Cycling Academy
z.t
5
Pierre Barbier
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
z.t
6
Jasper Stuyven
Trek - Segafredo
z.t
7
Imerio Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
8
Amaury Capiot
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
9
Julien Duval
Ag2r - La Mondiale
op 3"
10
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
11
Alexander Kristoff
UAE Team Emirates
z.t
12
Davide Appollonio
Amore & Vita - Prodir
op 6"
13
Rudy Barbier
Israel Cycling Academy
z.t
14
Baptiste Planckaert
Wallonie Bruxelles
z.t
15
Luca Pacioni
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
16
Anthony Jullien
Ag2r - La Mondiale
z.t
17
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
18
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM
z.t
19
Emiel Vermeulen
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
z.t
20
Scott Quincey
IAM Excelsior
z.t
21
Dylan Page
IAM Excelsior
z.t
22
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
z.t
23
Romain Feillu
St Michel - Auber93
z.t
24
Stepan Kuriyanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
25
Cyril Gautier
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
26
Niccolo Bonifazio
Total Direct Energie
z.t
27
Laurens De Vreese
Astana Pro Team
z.t
28
Riccardo Minali
Israel Cycling Academy
z.t
29
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
z.t
30
Alexander Porsev
Gazprom - Rusvelo
z.t
31
Michael Schwarzmann
Bora - HansGrohe
z.t
32
Alexandr Kulikovskiy
Gazprom - Rusvelo
op 12"
33
Anthony Maldonado
St Michel - Auber93
z.t
34
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
35
Attilio Viviani
Cofidis
z.t
36
Stijn Vandenbergh
Ag2r - La Mondiale
z.t
37
Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
38
Elmar Reinders
Roompot - Charles
z.t
39
Peter Kusztor
Team Novo Nordisk
z.t
40
Kevin Boyer
z.t
41
Tom Wirtgen
Wallonie Bruxelles
z.t
42
Arjen Livyns
Roompot - Charles
z.t
43
Lindsay De Vylder
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
44
Petr Rikunov
Gazprom - Rusvelo
z.t
45
Vladislav Kulikov
Gazprom - Rusvelo
z.t
46
Alfdan De Decker
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
47
Arnaud Démare
Groupama - FDJ
z.t
48
Matteo Moschetti
Trek - Segafredo
z.t
49
Geoffrey Soupe
Cofidis
z.t
50
Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
51
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
52
Fabian Lienhard
IAM Excelsior
z.t
53
Christophe Masson
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
z.t
54
Julien Trarieux
Delko Marseille Provence KTM
z.t
55
Simon Pellaud
IAM Excelsior
z.t
56
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 19"
57
Kevyn Ista
Wallonie Bruxelles
z.t
58
Théo Delacroix
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
59
Ramon Sinkeldam
Groupama - FDJ
z.t
60
Jonas Gregaard Wilsly
Astana Pro Team
z.t
61
Alexis Renard
Israel Cycling Academy
z.t
62
Paul Ourselin
Total Direct Energie
z.t
63
Camille Thominet
St Michel - Auber93
z.t
64
Kevin Le Cunff
St Michel - Auber93
z.t
65
Andreas Schillinger
Bora - HansGrohe
z.t
66
Rudiger Selig
Bora - HansGrohe
z.t
67
Arnaud Courteille
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
68
Thibault Ferasse
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
z.t
69
Alexys Brunel
Groupama - FDJ
z.t
70
Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
71
Julien Morice
Vital Concept - B&B Hotels
op 24"
72
Sam Brand
Team Novo Nordisk
z.t
73
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
z.t
74
Jaakko Hänninen
Ag2r - La Mondiale
op 26"
75
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
76
Martin Schäppi
IAM Excelsior
z.t
77
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
z.t
78
Dmitriy Gruzdev
Astana Pro Team
z.t
79
Eliot Lietaer
Wallonie Bruxelles
z.t
80
Huub Duyn
Roompot - Charles
z.t
81
Nicolas Debeaumarche
Trek - Segafredo
z.t
82
Maurits Lammertink
Roompot - Charles
z.t
83
Charlie Quarterman
Trek - Segafredo
z.t
84
Alex Frame
Trek - Segafredo
z.t
85
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
op 32"
86
Franck Bonnamour
Team Arkéa- Samsic
op 35"
87
Cyril Lemoine
Cofidis
z.t
88
Eddy Fine
Cofidis
z.t
89
Sasha Weemaes
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
90
Alexandre Delettre
Delko Marseille Provence KTM
z.t
91
Mickael Guichard
Delko Marseille Provence KTM
z.t
92
Juraj Sagan
Bora - HansGrohe
z.t
93
Laurens Huys
Wallonie Bruxelles
z.t
94
Luca Raggio
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
95
Jonathan Hivert
Total Direct Energie
z.t
96
Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
97
Sean De Bie
Roompot - Charles
z.t
98
Laurent Pichon
Team Arkéa- Samsic
z.t
99
Kenny Molly
Wallonie Bruxelles
z.t
100
Marco Tizza
Amore & Vita - Prodir
z.t
101
Alejandro Osorio Carvajal
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
102
Tom Dernies
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
z.t
103
Angelo Tulik
Total Direct Energie
z.t
104
Tony Hurel
St Michel - Auber93
z.t
105
Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
z.t
106
Eduard-Michael Grosu
Delko Marseille Provence KTM
z.t
107
Bryan Coquard
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
108
Vegard Stake Laengen
UAE Team Emirates
z.t
109
Tom Bohli
UAE Team Emirates
z.t
110
Kevin Reza
Vital Concept - B&B Hotels
z.t
111
Olivier Le Gac
Groupama - FDJ
z.t
112
Nicolas Baldo
St Michel - Auber93
z.t
113
Brian Nauleau
Total Direct Energie
z.t
114
Oscar Riesebeek
Roompot - Charles
z.t
115
Jerome Cousin
Total Direct Energie
z.t
116
Dimitri Claeys
Cofidis
z.t
117
Nathan Earle
Israel Cycling Academy
op 47"
118
Julien Bernard
Trek - Segafredo
op 59"
119
Magnus Cort Nielsen
Astana Pro Team
op 1'03"
120
Mads Pedersen
Trek - Segafredo
z.t
121
Ignatas Konovalovas
Groupama - FDJ
z.t
122
André Greipel
Team Arkéa- Samsic
z.t
123
Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
z.t
124
Samuel Leroux
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
op 1'21"
125
Evaldas Siskevicius
Delko Marseille Provence KTM
op 1'31"
126
Evgeny Kobernyak
Gazprom - Rusvelo
op 1'59"
127
Mathijs Paasschens
Wallonie Bruxelles
op 2'39"
128
Antoine Duchesne
Groupama - FDJ
op 2'57"
129
Benoît Jarrier
Team Arkéa- Samsic
op 3'29"
130
Clement Russo
Team Arkéa- Samsic
z.t
131
Bram Welten
Team Arkéa- Samsic
op 3'32"
132
Nacer Bouhanni
Cofidis
op 3'41"
133
Oscar Gatto
Bora - HansGrohe
op 3'54"
134
Kristers Ansons
Amore & Vita - Prodir
z.t
135
Alexis Guerin
Delko Marseille Provence KTM
op 5'10"
136
Benoit Cosnefroy
Ag2r - La Mondiale
z.t
137
Nicolas Dalla Valle
UAE Team Emirates
op 5'12"
138
Charles Planet
Team Novo Nordisk
op 6'16"
139
Pierre Idjouadienne
Natura4Ever - Roubaix Lille Metropole
op 9'08"
140
Matthew Beers
UAE Team Emirates
op 10'51"
141
Ruben Dario Acosta Ospina
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
142
Rubens Rosini
z.t
143
Brian Kamstra
Team Novo Nordisk
z.t
Maciej Bodnar
Bora - HansGrohe
DNF
Hernando Bohorquez Sanchez
Astana Pro Team
DNF
Maxime Cam
Vital Concept - B&B Hotels
DNF
Thomas Clapasson
IAM Excelsior
DNF
Corey Davis
IAM Excelsior
DNF
Mickael Delage
Groupama - FDJ
DNF
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Nico Denz
Ag2r - La Mondiale
DNF
Fabien Doubey
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Robbe Ghys
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Axel Journiaux
Total Direct Energie
DNF
Viesturs Luksevics
Amore & Vita - Prodir
DNF
Flavien Maurelet
St Michel - Auber93
DNF
Andrea Pasqualon
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Kaspars Sergis
Amore & Vita - Prodir
DNF
Nikita Stalnov
Astana Pro Team
DNF
Pieter Vanspeybrouck
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Robert Wagner
Team Arkéa- Samsic
DNF
Bart De Clercq
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Moreno De Pauw
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Johan Le Bon
Vital Concept - B&B Hotels
DNF
Etienne van Empel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
Info
Parcours
Result
Palmares