En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Laigueglia
Result
1
Bauke Mollema
Trek - Segafredo
4u57'05"
2
Egan Arley Bernal Gomez
Ineos Grenadiers
op 39"
3
Mauri Vansevenant
Deceuninck - Quick Step
z.t
4
Clément Champoussin
Ag2r Citroën Team
op 40"
5
Giulio Ciccone
Trek - Segafredo
z.t
6
Mikel Landa Meana
Bahrain Victorious
z.t
7
James Knox
Deceuninck - Quick Step
op 57"
8
Andrea Vendrame
Ag2r Citroën Team
op 1'01"
9
Biniam Girmay Hailu
Delko
z.t
10
Lorenzo Rota
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
11
Jesus Herrada Lopez
Cofidis
z.t
12
Valentin Madouas
Groupama - FDJ
z.t
13
Gianluca Brambilla
Trek - Segafredo
z.t
14
Pello Bilbao Lopez de Armentia
Bahrain Victorious
op 1'03"
15
Dries Devenyns
Deceuninck - Quick Step
op 1'28"
16
Matej Mohoric
Bahrain Victorious
op 1'32"
17
Gotzon Martin Sanz
Euskaltel - Euskadi
op 1'33"
18
Clement Venturini
Ag2r Citroën Team
z.t
19
Nairo Quintana Rojas
Team Arkéa - Samsic
z.t
20
Mauro Finetto
Delko
z.t
21
Jose Manuel Diaz Gallego
Delko
z.t
22
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
23
Sébastien Reichenbach
Groupama - FDJ
z.t
24
Thibaut Pinot
Groupama - FDJ
z.t
25
Vincenzo Nibali
Trek - Segafredo
op 1'34"
26
Anthony Perez
Cofidis
op 2'14"
27
Daniel Savini
Bardiani CSF Faizane'
z.t
28
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
z.t
29
Davide Villella
Movistar Team
op 2'16"
30
Edoardo Zardini
Vini Zabù
z.t
31
Marco Canola
Gazprom - Rusvelo
op 2'36"
32
Jan Bakelants
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
33
Carlos Rodriguez Cano
Ineos Grenadiers
op 4'28"
34
Fabio Felline
Astana - Premier Tech
z.t
35
Nicolas Prodhomme
Ag2r Citroën Team
op 4'45"
36
Mattia Bais
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
37
Sonny Colbrelli
Bahrain Victorious
z.t
38
Juri Hollmann
Movistar Team
op 5'38"
39
Elie Gesbert
Team Arkéa - Samsic
z.t
40
Nicolas Edet
Cofidis
op 5'39"
41
Simone Velasco
Gazprom - Rusvelo
op 5'56"
42
Mikel Aristi Gardoki
Euskaltel - Euskadi
op 5'57"
43
Davide Gabburo
Bardiani CSF Faizane'
op 5'58"
44
Vincenzo Albanese
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
45
Abner Santiago Umba Lopez
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
46
Leonardo Tortomasi
Vini Zabù
z.t
47
Giacomo Garavaglia
Work Service - Marchiol - Dinatek
z.t
48
Dmitrii Strakhov
Gazprom - Rusvelo
z.t
49
Luca Covili
Bardiani CSF Faizane'
z.t
50
Davide Rebellin
Work Service - Marchiol - Dinatek
z.t
51
José Herrada Lopez
Cofidis
op 5'59"
52
Eduardo Sepulveda
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
53
Juan Ayuso Pesquera
Team Colpack Ballan
z.t
54
Lorenzo Milesi
Beltrami Tsa Tre Colli
z.t
55
Andrea Garosio
Bardiani CSF Faizane'
z.t
56
Ben Gastauer
Ag2r Citroën Team
op 6'00"
57
Paul Wright
Mg.K Vis Vpm
z.t
58
Merhawi Kudus Ghebremedhin
Astana - Premier Tech
z.t
59
Mathias Frank
Ag2r Citroën Team
z.t
60
Simon Guglielmi
Groupama - FDJ
z.t
61
Abner Gonzalez Rivera
Movistar Team
z.t
62
Lukasz Owsian
Team Arkéa - Samsic
z.t
63
Mikel Iturria Segurola
Euskaltel - Euskadi
op 6'01"
64
Alessandro Verre
Team Colpack Ballan
z.t
65
Nicola Conci
Trek - Segafredo
z.t
66
Delio Fernández Cruz
Delko
z.t
67
Alexandre Delettre
Delko
z.t
68
Txomin Juaristi Arrieta
Euskaltel - Euskadi
z.t
69
Luis Mas Bonet
Movistar Team
op 6'02"
70
Jonas Gregaard Wilsly
Astana - Premier Tech
z.t
71
Marton Dina
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
72
Mark Christian
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
73
Eddie Dunbar
Ineos Grenadiers
z.t
74
Javier Romo Oliver
Astana - Premier Tech
z.t
75
Filippo Tagliani
Androni Giocatolli - Sidermec
op 7'03"
76
Mathias Norsgaard Jørgensen
Movistar Team
op 7'23"
77
Fernando Barcelo Aragon
Cofidis
z.t
78
Simone Ravanelli
Androni Giocatolli - Sidermec
op 7'47"
79
Iñigo Elosegui Momeñe
Movistar Team
op 8'16"
80
Christian Scaroni
Gazprom - Rusvelo
op 9'27"
81
Natnael Tesfatsion Ocbit
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
82
Natnael Berhane
Cofidis
op 9'34"
Antonio Angulo Sampedro
Euskaltel - Euskadi
DNF
John Archibald
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Andrea Bagioli
Deceuninck - Quick Step
DNF
Lorenzo Balestra
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Davide Ballerini
Deceuninck - Quick Step
DNF
Alexandre Balmer
Rad-Net Rose Team
DNF
Andrea Bartolozzi
Vini Zabù
DNF
Matteo Baseggio
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Enrico Battaglin
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Jeremy Bellicaud
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Sam Brand
Team Novo Nordisk
DNF
Santiago Buitrago Sanchez
Bahrain Victorious
DNF
Lilian Calmejane
Ag2r Citroën Team
DNF
Eros Capecchi
Bahrain Victorious
DNF
Francesco Carollo
Mg.K Vis Vpm
DNF
Thomas Champion
Cofidis
DNF
Raul Colombo
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Luca Cretti
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
Euskaltel - Euskadi
DNF
Gabriel Cullaigh
Movistar Team
DNF
Clément Davy
Groupama - FDJ
DNF
Yacob Debesay
Delko
DNF
Benjamin Declercq
Team Arkéa - Samsic
DNF
Théo Delacroix
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Tom Devriendt
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Stefano Di Benedetto
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Filippo Dignani
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Guido Draghi
Mg.K Vis Vpm
DNF
Marco Frapporti
Vini Zabù
DNF
Mattia Frapporti
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Matteo Freddi
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Ian Garrison
Deceuninck - Quick Step
DNF
Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Amanuel Gebreigzabhier
Trek - Segafredo
DNF
Dominik Gorak
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Marco Grendene
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Jacopo Guarnieri
Groupama - FDJ
DNF
Kinfe Hailemichael
Delko
DNF
Sebastian Henao Gomez
Ineos Grenadiers
DNF
Joonas Henttala
Team Novo Nordisk
DNF
Alessandro Iacchi
Vini Zabù
DNF
Julen Irizar Laskurain
Euskaltel - Euskadi
DNF
Brian Kamstra
Team Novo Nordisk
DNF
Anton Kuzmin
Gazprom - Rusvelo
DNF
Michal Kwiatkowski
Ineos Grenadiers
DNF
Maurits Lammertink
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Kevin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
DNF
David Lozano Riba
Team Novo Nordisk
DNF
Riccardo Lucca
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Alessio Martinelli
Team Colpack Ballan
DNF
Edoardo Martinelli
Mg.K Vis Vpm
DNF
Sergio Meris
Team Colpack Ballan
DNF
Gianluca Mignolli
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Jacopo Mosca
Trek - Segafredo
DNF
Yuriy Natarov
Astana - Premier Tech
DNF
Domen Novak
Bahrain Victorious
DNF
Nicolo' Parisini
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Christian Danilo Pase
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Nicolo Pencedano
Mg.K Vis Vpm
DNF
Andrea Peron
Team Novo Nordisk
DNF
Davide Persico
Team Colpack Ballan
DNF
Thomas Pesenti
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Mattia Petrucci
Team Colpack Ballan
DNF
Charles Planet
Team Novo Nordisk
DNF
Umberto Poli
Team Novo Nordisk
DNF
Vadim Pronskiy
Astana - Premier Tech
DNF
Salvatore Puccio
Ineos Grenadiers
DNF
Raffaele Radice
Mg.K Vis Vpm
DNF
Luca Rastelli
Team Colpack Ballan
DNF
Cristian Rocchetta
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Alejandro Ropero Molina
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Diego Rosa
Team Arkéa - Samsic
DNF
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
DNF
Niccolo' Salvietti
Mg.K Vis Vpm
DNF
Joab Schneiter
Vini Zabù
DNF
Pieter Serry
Deceuninck - Quick Step
DNF
Nikita Stalnov
Astana - Premier Tech
DNF
Veljko Stojnic
Vini Zabù
DNF
Ricardo Tosin
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Mathias Vacek
Gazprom - Rusvelo
DNF
Giovanni Visconti
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Loic Vliegen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Abderrahim Zahiri
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Michael Zecchin
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Emil Dima
Giotti Victoria Savini Due
DNS
Viktor Filutas
Giotti Victoria Savini Due
DNS
Andrea Guardini
Giotti Victoria Savini Due
DNS
Gianni Moscon
Ineos Grenadiers
DNS
Emanuele Onesti
Giotti Victoria Savini Due
DNS
Paolo Simion
Giotti Victoria Savini Due
DNS
Kristian Yustre
Giotti Victoria Savini Due
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares