En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Laigueglia
Result
1
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
5u10'21"
2
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
op 42"
3
Matteo Sobrero
Dimension Data for Qhubeka
z.t
4
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
5
Nans Peters
Ag2r - La Mondiale
z.t
6
Giulio Ciccone
Trek - Segafredo
z.t
7
Kilian Frankiny
Groupama - FDJ
z.t
8
Ildar Arslanov
Gazprom - Rusvelo
z.t
9
François Bidard
Ag2r - La Mondiale
z.t
10
Davide Cimolai
Israel Cycling Academy
op 1'18"
11
Giovanni Visconti
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
12
Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
z.t
13
Romain Hardy
Team Arkéa- Samsic
z.t
14
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
15
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
16
Ivan Martinelli
d'Amico - UM Tools
z.t
17
Davide Botta
Team Colpack
z.t
18
Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
19
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
z.t
20
Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
21
Kevin Ledanois
Team Arkéa- Samsic
op 1'22"
22
Alexander Cataford
Israel Cycling Academy
op 1'24"
23
Evgeny Shalunov
Gazprom - Rusvelo
op 2'35"
24
Larry Warbasse
Ag2r - La Mondiale
op 2'39"
25
Steve Morabito
Groupama - FDJ
z.t
26
Paolo Toto
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
op 3'14"
27
Marco Tizza
Amore & Vita - Prodir
z.t
28
Rasmus Christian Quaade
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
29
Fabio Mazzucco
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
30
Emil Mielke Vinjebo
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
31
Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
z.t
32
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
z.t
33
Simone Zandomeneghi
Iseo Rime Carnovali
z.t
34
Andrea Toniatti
Team Colpack
z.t
35
Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
36
Fabio Felline
Trek - Segafredo
op 3'16"
37
Moreno Moser
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
38
Anthony Roux
Groupama - FDJ
z.t
39
Daniel Hoelgaard
Groupama - FDJ
op 3'46"
40
Mattia Bais
Cycling Team Friuli
op 3'57"
41
Sindre Skjoestad Lunke
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
42
Awet Ghebremedhin
Israel Cycling Academy
op 3'58"
43
Matteo Busato
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
44
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
z.t
45
Simone Ravanelli
Biesse Carrera Gavardo
z.t
46
Filippo Conca
Biesse Carrera Gavardo
op 4'36"
47
Luca Colnaghi
Team Colpack
z.t
48
Denis-Marian Vulcan
Giotti Victoria
z.t
49
Florian Vachon
Team Arkéa- Samsic
z.t
50
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
z.t
51
Aurelien Paret-Peintre
Ag2r - La Mondiale
z.t
52
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
53
Léo Vincent
Groupama - FDJ
z.t
54
Matteo Montaguti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
55
Jacopo Mosca
d'Amico - UM Tools
z.t
56
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
57
Miles Scotson
Groupama - FDJ
z.t
58
Filippo Bertone
Iseo Rime Carnovali
z.t
59
Hubert Dupont
Ag2r - La Mondiale
z.t
60
Lucas Eriksson
Riwal Readynez Cycling Team
z.t
61
Benoit Cosnefroy
Ag2r - La Mondiale
z.t
62
Francesco Manuel Bongiorno
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
63
Kevin Colleoni
Biesse Carrera Gavardo
z.t
64
Filippo Zana
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
65
Andrea Bagioli
Team Colpack
z.t
66
Gianluca Brambilla
Trek - Segafredo
op 4'46"
67
Nicola Venchiarutti
Cycling Team Friuli
op 6'15"
68
Davide Martinelli
Deceuninck - Quick Step
op 6'58"
69
Emanuele Onesti
Giotti Victoria
z.t
70
Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
71
Lorenzo Delco
Biesse Carrera Gavardo
op 7'22"
72
Filippo Tagliani
op 9'44"
73
Federico Zurlo
Giotti Victoria
z.t
Emanuele Amadio
DNF
Alberto Amici
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Paolo Baccio
Team Colpack
DNF
Davide Bais
Cycling Team Friuli
DNF
Mattia Baldo
Iseo Rime Carnovali
DNF
Filippo Baroncini
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Matteo Bellia
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Marco Bernardinetti
Amore & Vita - Prodir
DNF
Leonardo Bonifazio
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Franck Bonnamour
Team Arkéa- Samsic
DNF
Nicolai Brochner
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Federico Burchio
d'Amico - UM Tools
DNF
Giovanni Carboni
Bardiani CSF
DNF
Luca Covili
Bardiani CSF
DNF
Daniel Crista
Giotti Victoria
DNF
Nico Denz
Ag2r - La Mondiale
DNF
Antonio Di Sante
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Emil Dima
Giotti Victoria
DNF
Ottavio Dotti
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Jalel Duranti
Team Colpack
DNF
Brice Feillu
Team Arkéa- Samsic
DNF
Andrea Ferrari
Iseo Rime Carnovali
DNF
Tommaso Fiaschi
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Prodir
DNF
Matteo Furlan
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Alberto Giuriato
Cycling Team Friuli
DNF
Omer Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
Cezary Grodzicki
DNF
Thibault Guernalec
Team Arkéa- Samsic
DNF
Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Jonas Aaen Jörgensen
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Alexander Kamp Egested
Riwal Readynez Cycling Team
DNF
Deins Kanepejs
Amore & Vita - Prodir
DNF
Evgeny Kobernyak
Gazprom - Rusvelo
DNF
Roman Kustadinchev
d'Amico - UM Tools
DNF
Romain Le Roux
Team Arkéa- Samsic
DNF
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Umberto Marengo
DNF
Giulio Masotto
Team Colpack
DNF
Andrea Meucci
Amore & Vita - Prodir
DNF
Massimo Orlandi
DNF
Umberto Orsini
Bardiani CSF
DNF
Kristaps Pelcers
Amore & Vita - Prodir
DNF
Wilson Estiben Pena Molano
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Benjamin Perry
Israel Cycling Academy
DNF
Thomas Pesenti
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Alessandro Pessot
Bardiani CSF
DNF
Michel Piccot
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Orlando Pitzanti
d'Amico - UM Tools
DNF
Gianni Pugi
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Angelo Raffaele
d'Amico - UM Tools
DNF
Luca Raggio
DNF
Nicolas Rinaldi
Iseo Rime Carnovali
DNF
Aleksey Rybalkin
Gazprom - Rusvelo
DNF
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
DNF
Niccolo' Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Mirco Sartori
Iseo Rime Carnovali
DNF
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
DNF
Simone Sterbini
Giotti Victoria
DNF
Matús Stocek
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Filippo Zaccanti
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Samuele Zambelli
Iseo Rime Carnovali
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
Info
Parcours
Result
Palmares