En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Primus Classic
Result
1
Florian Sénéchal
Deceuninck - Quick Step
4u34'05"
2
Tosh Van der Sande
Lotto Soudal
z.t
3
Jasper Stuyven
Trek - Segafredo
z.t
4
Mikkel Froelich Honoré
Deceuninck - Quick Step
z.t
5
Simon Clarke
Team Qhubeka NextHash
op 4"
6
Yves Lampaert
Deceuninck - Quick Step
z.t
7
Zdenek Stybar
Deceuninck - Quick Step
op 1'00"
8
Mathieu van der Poel
Alpecin - Fenix
z.t
9
Giacomo Nizzolo
Team Qhubeka NextHash
z.t
10
Davide Ballerini
Deceuninck - Quick Step
z.t
11
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
12
Stan Dewulf
Ag2r Citroën Team
z.t
13
Hugo Hofstetter
Israel Start-Up Nation
z.t
14
Simone Consonni
Cofidis
z.t
15
Giovanni Aleotti
Bora - HansGrohe
z.t
16
Oliver Naesen
Ag2r Citroën Team
z.t
17
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
18
Lawrence Naesen
Ag2r Citroën Team
z.t
19
Tom Van Asbroeck
Israel Start-Up Nation
z.t
20
Michael Gogl
Team Qhubeka NextHash
z.t
21
Ilan Van Wilder
Team DSM
z.t
22
Edward Theuns
Trek - Segafredo
z.t
23
Danny van Poppel
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
24
Toms Skujins
Trek - Segafredo
z.t
25
Mathijs Paasschens
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
26
Gianni Vermeersch
Alpecin - Fenix
z.t
27
Dimitri Claeys
Team Qhubeka NextHash
z.t
28
Andrea Bagioli
Deceuninck - Quick Step
z.t
29
Carlos Barbero Cuesta
Team Qhubeka NextHash
z.t
30
Dries De Pooter
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
31
Amaury Capiot
Team Arkéa - Samsic
z.t
32
Gijs Van Hoecke
Ag2r Citroën Team
z.t
33
Tiesj Benoot
Team DSM
z.t
34
Aimé Degendt
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
35
Ward Vanhoof
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
36
Hideto Nakane
EF Education - Nippo
z.t
37
Emils Liepins
Trek - Segafredo
op 1'06"
38
Thymen Arensman
Team DSM
z.t
39
Filippo Conca
Lotto Soudal
z.t
40
Lukasz Owsian
Team Arkéa - Samsic
z.t
41
Lennert Teugels
Tarteletto - Isorex
z.t
42
Guillaume Boivin
Israel Start-Up Nation
z.t
43
Andreas Goeman
Tarteletto - Isorex
z.t
44
Thomas Joseph
Tarteletto - Isorex
op 1'11"
45
Laurens Huys
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 1'15"
46
Sebastian Langeveld
EF Education - Nippo
z.t
47
Julian Alaphilippe
Deceuninck - Quick Step
op 1'16"
48
Emmanuel Morin
Cofidis
op 1'19"
49
Dries De Bondt
Alpecin - Fenix
z.t
50
Sep Vanmarcke
Israel Start-Up Nation
op 2'24"
51
Piotr Havik
BEAT Cycling
op 5'43"
52
Jeroen Eyskens
EvoPro Racing
z.t
53
Nathan Haas
Cofidis
op 6'53"
54
Ruben Apers
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
55
Anton Palzer
Bora - HansGrohe
z.t
56
Conn McDunphy
z.t
57
Kamil Malecki
Lotto Soudal
z.t
58
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
z.t
59
Aden James Paterson
A Bloc CT
z.t
60
Sébastien Grignard
Lotto Soudal
z.t
61
Casper Van Uden
Development Team DSM
z.t
62
Stijn Siemons
EvoPro Racing
z.t
63
Loic Vliegen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
64
Laurens De Vreese
Alpecin - Fenix
z.t
65
Guillaume Van Keirsbulck
Alpecin-Fenix Development Team
z.t
66
Dillon Corkery
z.t
67
Szymon Wojciech Sajnok
Cofidis
z.t
68
Jempy Drucker
z.t
69
Tim Merlier
Alpecin - Fenix
z.t
70
Taco van der Hoorn
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
71
Alex Colman
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
72
Clement Russo
Team Arkéa - Samsic
z.t
73
Julius van den Berg
EF Education - Nippo
z.t
74
Logan Owen
EF Education - Nippo
z.t
75
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
z.t
76
Martin Laas
Bora - HansGrohe
z.t
77
Daniel Arroyave Canas
EF Education - Nippo
z.t
78
Stefano Oldani
Lotto Soudal
z.t
79
Jordi Meeus
Bora - HansGrohe
z.t
80
Felix Gall
Team DSM
op 9'12"
81
Jens Reynders
Sport Vlaanderen - Baloise
op 11'33"
82
Nils Sinschek
A Bloc CT
z.t
83
Robin Juel Skivild
Uno-X Dare Development Team
z.t
84
Romain Combaud
Team DSM
z.t
85
Connor Brown
Team Qhubeka NextHash
z.t
86
Martijn Budding
BEAT Cycling
op 16'19"
87
Cyrus Monk
EvoPro Racing
z.t
88
Jenthe Biermans
Israel Start-Up Nation
z.t
89
Lars Saugstad
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
90
Sven Burger
BEAT Cycling
op 17'13"
91
Jan-Willem van Schip
BEAT Cycling
z.t
92
Gerben Thijssen
Lotto Soudal
z.t
93
Adriaan Janssen
A Bloc CT
z.t
94
Jacob Relaes
Tarteletto - Isorex
z.t
95
Boy van Poppel
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
96
Stefano Museeuw
BEAT Cycling
z.t
97
Jakob Egholm
Trek - Segafredo
op 19'17"
98
Martins Pluto
A Bloc CT
z.t
99
Bernat Font Mas
EvoPro Racing
z.t
100
Stijn Appel
A Bloc CT
z.t
101
Winner Andrew Anacona
Team Arkéa - Samsic
z.t
102
Oskar Myrestøl Johansson
Uno-X Dare Development Team
z.t
103
Bodi Del Grosso
A Bloc CT
z.t
104
Erlend Blikra
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
105
Brendan Rhim
EvoPro Racing
z.t
106
Dorian De Maeght
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
107
Donavan Vincent Grondin
Team Arkéa - Samsic
z.t
108
Bert-Jan Lindeman
Team Qhubeka NextHash
z.t
109
Quentin Venner
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 20'12"
Rudy Barbier
Israel Start-Up Nation
DNF
Fumiyuki Beppu
EF Education - Nippo
DNF
Jordy Bouts
BEAT Cycling
DNF
Andre Carvalho
Cofidis
DNF
Jonas Castrique
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Maxime De Poorter
Tarteletto - Isorex
DNF
Gilles De Wilde
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Tom Devriendt
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Alexis Gougeard
Ag2r Citroën Team
DNF
Yoeri Havik
BEAT Cycling
DNF
Alexander Kamp Egested
Trek - Segafredo
DNF
Sindre Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Charlie Quarterman
Trek - Segafredo
DNF
Guy Sagiv
Israel Start-Up Nation
DNF
Martin Salmon
Team DSM
DNF
Andreas Schillinger
Bora - HansGrohe
DNF
Rudiger Selig
Bora - HansGrohe
DNF
Brent Van de Kerkhove
Tarteletto - Isorex
DNF
Matt Walls
Bora - HansGrohe
DNF
Jordi Warlop
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Axel Zingle
Cofidis
DNF
Sebastien Van Poppel
Bingoal WB Development Team
DNF
Timothy Dupont
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNS
Robbe Ghys
Sport Vlaanderen - Baloise
DNS
Christophe Noppe
Team Arkéa - Samsic
DSQ
Floris De Tier
Alpecin - Fenix
DSQ
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Info
Parcours
Result
Palmares