En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix Alanya
Result
1
Davide Gabburo
Bardiani CSF Faizane'
3u49'18"
2
Filippo Colombo
Absolute Absalon - BMC
op 3"
3
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF Faizane'
op 55"
4
Muradjan Khalmuratov
z.t
5
Alex Hoehn
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
6
Kristian Yustre
Giotti Victoria Savini Due
z.t
7
Szymon Tracz
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
8
Luca Covili
Bardiani CSF Faizane'
op 59"
9
Ulises Alfredo Castillo Soto
Wildlife Generation Pro Cycling
op 4'12"
10
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
11
Oguzhan Tiryaki
z.t
12
Cristian Raileanu
Team Sapura Cycling
z.t
13
Halil Ibrahim Dogan
z.t
14
Piotr Brozyna
Mazowsze Serce Polski
z.t
15
Oleksandr Golovash
z.t
16
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
z.t
17
Fabio Mazzucco
Bardiani CSF Faizane'
z.t
18
Daniil Fominykh
z.t
19
Noah Granigan
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
20
Kanstantsin Bialiauski
Belaz
z.t
21
Azzedine Lagab
z.t
22
Anatolii Budiak
z.t
23
Mirco Maestri
Bardiani CSF Faizane'
z.t
24
Evgenii Tikhonin
z.t
25
Jonathan Clarke
Wildlife Generation Pro Cycling
op 4'20"
26
Oleksandr Shchypak
z.t
27
Serghei Tvetcov
Wildlife Generation Pro Cycling
op 4'24"
28
Fabio Spena
Sf - Racing
op 8'02"
29
Viktor Filutas
Giotti Victoria Savini Due
op 8'25"
30
Vitaliy Buts
op 8'51"
31
Yauheni Karaliok
Minsk Cycling Club
z.t
32
Hijiri Oda
Nippo-Provence-Pts Conti
z.t
33
Mikhail Shemetau
op 9'41"
34
Viacheslav Ivanov
z.t
35
Emanuele Onesti
Giotti Victoria Savini Due
op 10'25"
36
Roman Maikin
op 11'07"
37
Andriy Vasylyuk
z.t
38
Yehor Dementyev
Team Novak
z.t
39
Maksym Bilyi
D'Amico Um Tools
z.t
40
Paolo Simion
Giotti Victoria Savini Due
z.t
41
Emil Dima
Giotti Victoria Savini Due
z.t
42
Samet Bulut
op 12'55"
43
Ilia Schegolkov
z.t
44
Cormac McGeough
Wildlife Generation Pro Cycling
z.t
45
Metkel Eyob
Terengganu Cycling Team
op 13'14"
46
Ahmet Orken
Team Sapura Cycling
op 14'05"
47
Burak Abay
z.t
48
Mustafa Sayar
z.t
49
Jan Sommer
op 15'09"
50
Pawel Bernas
Mazowsze Serce Polski
z.t
51
Raman Ramanau
Belaz
op 16'29"
52
Fomovskiy Aleksey
z.t
53
Jonathan Bogli
Nippo-Provence-Pts Conti
op 18'02"
54
Stepan Grigoryan
op 20'11"
55
Tobiasz Pawlak
Mazowsze Serce Polski
z.t
56
Jakub Kaczmarek
Mazowsze Serce Polski
z.t
57
Dzianis Mazur
Belaz
op 21'41"
58
Dmitrii Borzov
op 22'36"
59
Kiryl Prymakou
Belaz
z.t
60
Denys Khotulov
z.t
61
Vitalii Pylypchuk
z.t
62
Emin KoÇan
z.t
63
Choon Huat Goh
Terengganu Cycling Team
z.t
64
Enrico Zanoncello
Bardiani CSF Faizane'
z.t
65
Aliaksandr Piasetski
Minsk Cycling Club
z.t
66
Kiryl Kavaliou
Belaz
z.t
67
Tsikhan Shchamialiou
Belaz
z.t
68
Vladislav Kulikov
z.t
69
Nassim Saidi
z.t
70
Andrea Guardini
Giotti Victoria Savini Due
z.t
71
Youcef Reguigui
Terengganu Cycling Team
op 24'05"
72
Vitaliy Novakovskyi
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
73
Oleksandr Smetaniuk
Lviv Cycling Team
z.t
74
Oleksandr Shevchenko
Eurocar Grawe Ukraine
z.t
75
Kirilo Tsarenko
z.t
Amral Abdulazizli
DNF
Serdar Anil Depe
DNF
Onur Balkan
DNF
Alan Banaszek
DNF
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
DNF
Alexandr Bekenov
DNF
Dmitriy Bocharov
DNF
Fabio Christen
Nippo-Provence-Pts Conti
DNF
Volodymyr Dzhus
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Maxim Gridchin
Apple Team
DNF
Mark Grinkevich
DNF
Samir Jabrayilov
DNF
Illya Klepikov
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Iver Knotten
Nippo-Provence-Pts Conti
DNF
Yevhenii Kriachko
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Artsiom Kudravets
DNF
Adrian Kurek
Mazowsze Serce Polski
DNF
Irwandie Lakasek
Terengganu Cycling Team
DNF
Sergey Luchshenko
DNF
Sergey Malnev
Lokosphinx
DNF
Matvey Mamykin
Nippo-Provence-Pts Conti
DNF
Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff
Terengganu Cycling Team
DNF
Bolat Niyazov
DNF
Ivan Novolodskii
DNF
Artem Ovechkin
Terengganu Cycling Team
DNF
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
DNF
Hamed Pasbankhajeh
DNF
Viacheslav Polozov
Lokosphinx
DNF
Sergei Rostovtsev
DNF
Uladzislau Sauchyts
DNF
Vlas Shichkin
DNF
Dmitriy Sirko
DNF
Orken Slamzhanov
DNF
Alexandr Smirnov
Lokosphinx
DNF
Mamyr Stash
DNF
Vasili Strokau
Minsk Cycling Club
DNF
Maksym Vasilyev
Eurocar Grawe Ukraine
DNF
Emre Yavuz
DNF
Damir Zabirov
DNF
2024
2022
2021
2020
2019
2018
2011
2010
Info
Parcours
Result
Palmares