En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Grand Prix Apollon Temple
Result
1
Sergei Rostovtsev
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
2u48'11"
2
Adrian Zuger
Bike Aid
z.t
3
Vladimir Mulagaleyev
Vino Sko Team
z.t
4
Wan Abdul Rahman Hamdan
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
5
Yunus Emre Yilmaz Yunus
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
6
Luca Colnaghi
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
7
Enzo Decker
Bike Aid
z.t
8
Léo Bouvier
Bike Aid
z.t
9
Yaroslav Parashchak
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
z.t
10
Aiman Cahyadi
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
11
Mohd Shahrul Mat Amin
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
12
Halil Ibrahim Dogan
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
z.t
13
Batuhan Özgür
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
14
Ahmet Orken
Spor Toto Cycling Team
z.t
15
Ruslan Aliyev
Almaty Astana Motors
z.t
16
Edem Eminov
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
17
Samet Bulut
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
18
Emre Yuca
Sakarya BB Pro Team
z.t
19
Danil Evdokimov
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
20
Jo Hashikawa
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
21
Nikiforos Arvanitou
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
22
Metkel Eyob
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
23
Ilkhan Dostiyev
Vino Sko Team
z.t
24
Anatolii Budiak
Terengganu Polygon Cycling Team
z.t
25
Ahmet Maral
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
26
Muhammed Çeviker
z.t
27
Fomovskiy Aleksey
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
28
Burak Abay
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
29
Lorenzo Di Camillo
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
30
Bekhzodbek Rakhimbaev
Tashkent City Professional Cycling Team
z.t
31
Yuhi Todome
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
32
Mehmet Alsac
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
33
Natnael Berhane
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
z.t
34
Soylu Kaan Ozkalbim
Spor Toto Cycling Team
z.t
35
Timur Abdukhakimov
Tashkent City Professional Cycling Team
z.t
36
Matvey Vorobyev
Vino Sko Team
z.t
37
Lucas De Rossi
China Glory Continental Cycling Team
z.t
38
Elchin Asadov
Sakarya BB Pro Team
z.t
39
Umut Goz
z.t
40
Vladislav Troman
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
42
Conor Schunk
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
43
Sanjarbek Ergashev
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
44
Luca Jenni
z.t
45
Geng Teng
China Glory Continental Cycling Team
z.t
46
Omar El Gouzi
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
47
Ali Goz
z.t
48
Changquan Xu
China Glory Continental Cycling Team
z.t
49
Akramjon Sunnatov
Tashkent City Professional Cycling Team
z.t
50
Furkan Akcam
Sakarya BB Pro Team
z.t
51
Yutao Shen
China Glory Continental Cycling Team
z.t
52
Davirjan Abdurakhmanov
Samarkand Professional Cycling Team
z.t
53
Xianjing Lyu
China Glory Continental Cycling Team
z.t
54
Kazutoshi Kariya
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
55
Bulent Korkmaz
z.t
56
Vladimir Koltunov
Vino Sko Team
z.t
57
Takumi Yamada
Ef Education - Nippo Development Team
z.t
58
Igor Yussifov
Almaty Astana Motors
z.t
59
Elgun Alizada
Sakarya BB Pro Team
z.t
60
Daniil Marukhin
Vino Sko Team
z.t
61
Yegor Strelnikov
Vino Sko Team
z.t
62
Mehmet Kanat
z.t
63
Alexandr Semenov
Vino Sko Team
z.t
64
Anton Kuzmin
Almaty Astana Motors
z.t
65
Emil Dima
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
66
Mehmet Turkyilmaz
z.t
67
Philip Meiser
Bike Aid
z.t
68
Furkan Gulumgil
z.t
69
Bedirhan Simsek
z.t
70
Alisher Zhumakan
Almaty Astana Motors
z.t
71
Enes Mesut Ipek
z.t
72
Alessio Nieri
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
73
Damir Zabirov
Tashkent City Professional Cycling Team
z.t
74
Haoyu Su
China Glory Continental Cycling Team
z.t
75
Giulio Pellizzari
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
76
Jiankun Liu
China Glory Continental Cycling Team
z.t
77
Umirbek Allamberganov
Tashkent City Professional Cycling Team
z.t
78
Ihsan Ali Egin
Konya Büyüksehir Belediye Spor
z.t
79
Dogukan Arikan
Spor Toto Cycling Team
op 13"
80
Zeki Kaygisiz
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
z.t
81
Jasper Levi Pahlke
Bike Aid
op 25"
82
Ali Gok
Konya Büyüksehir Belediye Spor
op 26"
83
Muhammed Erkan
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
op 33"
84
Suleyman Celikkaya
z.t
85
Muradjan Khalmuratov
Tashkent City Professional Cycling Team
op 36"
86
Alessio Martinelli
Green Project-Bardiani CSF Faizane
z.t
87
Bugra Tahir Yigit
Spor Toto Cycling Team
z.t
88
Pirmin Eisenbarth
Bike Aid
op 39"
89
Ali Gurbanov
Sakarya BB Pro Team
op 41"
90
Emre Genc
op 45"
91
Soh Narumi
Sofer - Savini Due - Omz
z.t
92
Emir Uzun
Spor Toto Cycling Team
z.t
93
Ahmet Yildiz
op 1'11"
94
Feritcan Samli
Spor Toto Cycling Team
op 1'12"
95
Henrik Teslo Fjellheim
Ef Education - Nippo Development Team
op 1'21"
96
Jared Scott
Green Project-Bardiani CSF Faizane
op 1'22"
97
Serdar Anil Depe
Spor Toto Cycling Team
z.t
98
Adil Deniz Karacagil
op 4'21"
99
Veysel Karani Kaya
Beykoz Belediyesi Spor Kulübü
op 7'25"
100
Mustafa Yildiz
op 8'17"
Yigit Aktas
DNF
Nikita Bezruchko
Almaty Astana Motors
DNF
Dmitriy Bocharov
Samarkand Professional Cycling Team
DNF
Ferhat Emisci
DNF
Mustafa Sayar
Sakarya BB Pro Team
DNF
Nikita Shestakov
Almaty Astana Motors
DNF
Gökay AkÇetin
OTL
Mehmet Al
OTL
Hakki Ceyhan
OTL
Nezir Dalgic
OTL
Yusuf Genis
OTL
Ali Melih Kücük
OTL
Timur Nizam
OTL
Melih Tas
OTL
Talha Tektas
OTL
Abdulkhamid Tuychiev
Tashkent City Professional Cycling Team
OTL
2024
2023
Info
Parcours
Result
Palmares