En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
UCI World Cup Namur U23
Result
1
Eli Iserbyt
Telenet - Fidea
50'44"
2
Gioele Bertolini
Selle Italia-Guerciotti
op 33"
3
Quinten Hermans
Telenet - Fidea
op 45"
4
Clement Russo
op 1'19"
5
Daan Soete
Telenet - Fidea
op 1'26"
6
Nicolas Cleppe
Telenet - Fidea
op 1'32"
7
Yannick Peeters
Vastgoedservice - Golden Palace
op 1'40"
8
Sieben Wouters
Rabobank Development Team
op 1'41"
9
Lucas Dubau
op 1'54"
10
Martijn Budding
Rabobank Development Team
op 2'05"
11
Joris Nieuwenhuis
Rabobank Development Team
op 2'10"
12
Kevin Suarez Fernandez
op 2'49"
13
Adam Toupalik
BKCP-Corendon
op 2'58"
14
Joshua Dubau
op 2'59"
15
Johan Jacobs
Sunweb - Napoleon Games
z.t
16
Simon Lien Andreassen
op 3'11"
17
Logan Owen
Axeon Cycling Team
op 3'12"
18
Berne Vankeirsbilck
op 3'16"
19
Felipe Orts Lloret
z.t
20
Nadir Colledani
op 3'24"
21
Yorben Van Tichelt
Sunweb - Napoleon Games
op 3'30"
22
Tobin Ortenblad
op 3'35"
23
Yannick Gruner
Stevens Racing Team
op 3'47"
24
Braam Merlier
op 3'50"
25
Romain Boutet
op 4'05"
26
Jelle Schuermans
Vastgoedservice - Golden Palace
op 4'13"
27
Curtis White
Optum P/B Kelly Benefit Strategies
op 4'19"
28
Gosse van der Meer
Habitat Mountainbiketeam
op 4'28"
29
Thijs Aerts
Telenet - Fidea
op 4'49"
30
Jonas Degroote
op 4'50"
31
Sebastian Carstensen Fini
op 5'06"
32
Kelvin Bakx
op 5'09"
33
Timon Rüegg
op 5'16"
34
David Montgomery
Team3M
op 5'17"
35
Felix Drumm
Team Kuota-Lotto
op 7'02"
36
Roel van der Stegen
37
Loic Hennaux
Color Code - Aquality Protect
38
Daniel Mayer
39
Mario Junquera San Millan
40
Joël Grab
41
Gavin Haley
42
Adrian Sirek
43
Manuel Müller
44
Adrián Garcia
45
Luc Turchi
Leopard Development Team
46
Nicholas Smith
47
Grant Ellwood
48
Ola Jorde
Andrew Dillman
DNF
Ondrej Glajza
DNF
Daan Hoeyberghs
BKCP-Corendon
DNF
Max Lindenau
DNF
Simon Vozar
CK Banska Bystrica
DNF
2023
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Info
Parcours
Result
Palmares