En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Carpathian Couriers Race
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
05/05
Dad
Veszprem
162 km
Result
Final Classification
Points
Mountain
1
Stanislaw Aniolkowski
CCC Development Team
3u46'31"
2
Nicola Venchiarutti
Cycling Team Friuli
z.t
3
Jaka Primozic
z.t
4
Szymon Tracz
CCC Development Team
z.t
5
Venantas Lasinis
op 3"
6
Marijn van den Berg
Metec - TKH CT p/b Mantel
op 59"
7
Tomas Barta
Pardus - Tufo Prostejov
z.t
8
Attila Valter
CCC Development Team
z.t
9
Matej Stibingr
Elkov - Author
z.t
10
Damian Slawek
z.t
11
Ilya Volkau
z.t
12
Gergo Orosz
Pannon Cycling Team
z.t
13
Tim Marsman
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
14
Daniel Dina
Pannon Cycling Team
z.t
15
Samuele Zambelli
Iseo Rime Carnovali
z.t
16
Henrik Pakalski
z.t
17
Marcin Budzinski
Team Hurom
z.t
18
Nik Cemazar
z.t
19
Ferenc Szollosi
z.t
20
Marco Friedrich
Tirol Cycling Team
z.t
21
Meindert Weulink
z.t
22
Bartosz Rudyk
z.t
23
Nicolas Rinaldi
Iseo Rime Carnovali
op 1'12"
24
Gijs Leemreize
op 1'16"
25
Danny Van Der Tuuk
Metec - TKH CT p/b Mantel
op 1'21"
26
Joren Bloem
op 1'24"
27
Dmitryi Belko
z.t
28
Filippo Bertone
Iseo Rime Carnovali
z.t
29
Giovanni Aleotti
Cycling Team Friuli
z.t
30
Michal Hloza
z.t
31
Stefan Appelman
z.t
32
Emanuele Amadio
op 1'36"
33
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
op 1'42"
34
Vladyslav Shcherban
op 1'48"
35
Miroslav Gavenda
op 1'54"
36
Rudolph Poul
z.t
37
David Dekker
Metec - TKH CT p/b Mantel
op 2'07"
38
Michal Procházka
op 2'15"
39
Dawid Kloc
op 8'42"
40
Martin Gavenda
z.t
41
Max Benz-kuch
z.t
42
Moran Vermeulen
z.t
43
Yentl Ruijmgaard
z.t
44
Sam Gademan
z.t
45
Evgeniy Evmenenko
z.t
46
Dennis van der Horst
Metec - TKH CT p/b Mantel
z.t
47
Jan Kaspar
z.t
48
Nicolas Dalla Valle
Tirol Cycling Team
z.t
Rojus Adomaitis
DNF
Davide Bais
Cycling Team Friuli
DNF
Norbert Banaszek
Team Hurom
DNF
Justas Beniusis
DNF
Damian Bieniek
DNF
Marceli Boguslawski
Wibatech Merx 7R
DNF
Victor Broex
DNF
Tomasz Budzinski
Team Hurom
DNF
Wojciech Bystrzycki
DNF
Richard Coma
DNF
Bastiaan De Blom
DNF
Omar El Gouzi
Tirol Cycling Team
DNF
Felix Engelhardt
Tirol Cycling Team
DNF
Andrea Ferrari
Iseo Rime Carnovali
DNF
Nils Friedl
DNF
Florian Gamper
Tirol Cycling Team
DNF
Oskar Gebauer
DNF
Patryk Gieracki
DNF
Valentin Götzinger
Maloja Pushbikers
DNF
Alexander Gratzer
DNF
Artsiom Harbach
DNF
Oleg Kanaka
DNF
David Kasko
DNF
Rokas Kmieliauskas
DNF
Stefan Kolb
Maloja Pushbikers
DNF
Szymon Krawczyk
Voster Uniwheels Team
DNF
Jan Krukowski
DNF
Karol Kuklewicz
DNF
Adam Kus
Team Hurom
DNF
Luka Lakota
DNF
Jan Lamaszewski
DNF
Andrej Liska
DNF
Filip Maciejuk
Leopard Pro Cycling
DNF
Josh Mechsner
DNF
Vladimir Miksanik
Pardus - Tufo Prostejov
DNF
Jakub Murias
DNF
Massimo Orlandi
DNF
Piotr Pekala
CCC Development Team
DNF
Bartlomiej Proc
DNF
Aliaksandr Saroka
DNF
Daniel Staniszewski
DNF
Jip Steman
DNF
Miklos Szabo
Pannon Cycling Team
DNF
Pawel SzÓstka
DNF
Kirilo Tsarenko
DNF
Jakub Varhanovsky
Dukla Banska Bystrica
DNF
Balazs Vas
DNF
Karol Wawrzyniak
CCC Development Team
DNF
Kacper Wiszniewski
DNF
Simone Zandomeneghi
Iseo Rime Carnovali
DNF
Matej Blasko
DNS
Mateusz Kostanski
DNS
2024
2023
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares