En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Carpathian Couriers Race
Stage information
Prologue
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
01/05
Dohnany
Dohnany
km
Result
Standings
1
Boris Vallee
Color Code - Biowanze
2'33"
2
Timo Roosen
op 1"
3
Andrzej Bartkiewicz
Team Wibatech - Brzeg
op 2"
4
Antoine Warnier
Color Code - Biowanze
op 3"
5
Jonas Koch
LKT Team Brandenburg
op 5"
6
Sjors Roosen
Cyclingteam Jo Piels
z.t
7
Matthias Plarre
LKT Team Brandenburg
op 6"
8
Michal Kadrzynski
z.t
9
Jonas Rickaert
z.t
10
Mario Dasko
Dukla Trencin Trek
z.t
11
Erik Baska
Dukla Trencin Trek
z.t
12
Przemyslaw Kasperkiewicz
op 7"
13
Eryk Laton
BDC - Marcpol Team
z.t
14
Pawel Franczak
Team Wibatech - Brzeg
z.t
15
Maximilian Beyer
z.t
16
Tomáš Koudela
Etixx - iHNed
z.t
17
Bram de Kort
Cyclingteam Jo Piels
z.t
18
Bartosz Warchol
z.t
19
Sergii Shumilov
op 8"
20
Michal Mracek
SKC Tufo Prostejov
z.t
21
Stefan Poutsma
Cyclingteam Jo Piels
z.t
22
Daan Meijers
Cyclingteam Jo Piels
z.t
23
Koen Bouwman
Cyclingteam Jo Piels
z.t
24
Quentin Van Heuverswijn
Color Code - Biowanze
z.t
25
Pawel Piotrowicz
z.t
26
Daan de Groot
z.t
27
Sebastian Mlynski
op 9"
28
Marian Hruska
z.t
29
Claudio Catania
z.t
30
Jerome Kerf
Color Code - Biowanze
z.t
31
Daniel Turek
z.t
32
Jeroen Meijers
z.t
33
Florent Delfosse
Color Code - Biowanze
z.t
34
Gert Lodewijks
Verandas Willems
z.t
35
Oleksandr Golovash
op 10"
36
Jakub Filip
SKC Tufo Prostejov
z.t
37
Patrick Nagler
z.t
38
Joachim Vanreyten
z.t
39
Seppe Verschuere
z.t
40
Tiesj Benoot
z.t
41
Filip Taragel
Dukla Trencin Trek
z.t
42
Adrian Banaszek
BDC - Marcpol Team
z.t
43
Robbert de Greef
Cyclingteam Jo Piels
z.t
44
Grzegorz Haba
z.t
45
Johann Schwabik
z.t
46
Jorne Carolus
z.t
47
Mykhaylo Polikarpov
op 11"
48
Hans Pirius
z.t
49
Michael Kukrle
z.t
50
Dries Van Gestel
z.t
51
Carl Soballa
LKT Team Brandenburg
z.t
52
Nicolas Daniels
z.t
53
Sebastian Wotschke
z.t
54
Wojciech Sykala
op 12"
55
Maikel Bos
z.t
56
Przemyslaw Sobieraj
z.t
57
Ludwig Verstraete
z.t
58
Adam Matuszczyk
z.t
59
Florian Kretschy
z.t
60
Arakdiusz Owsian
z.t
61
Jan Stöhr
SKC Tufo Prostejov
z.t
62
Benjamin Perry
z.t
63
Marcel Rudkowski
z.t
64
Patryk Stosz
TC Chrobry Lasocki Glogow
z.t
65
Willi Willwohl
LKT Team Brandenburg
op 13"
66
Tobias Knaup
LKT Team Brandenburg
z.t
67
Jan Svorada
SKC Tufo Prostejov
z.t
68
Otto Vergaerde
z.t
69
Maxime Vekeman
T.Palm - Pôle Continental Wallon
z.t
70
Jef Van Meirhaeghe
z.t
71
Michal Michcinski
z.t
72
Matej Krajicek
z.t
73
Jovan Zekavica
z.t
74
Aleksandr Mezhechev
z.t
75
Jakub Kaczmarek
Team Wibatech - Brzeg
op 14"
76
Petr Hampl
z.t
77
Wojciech Wrega
z.t
78
Aydar Gareyshin
z.t
79
Frederik Dombrowski
z.t
80
Marek Lazarkiewicz
z.t
81
Lukasz Marcinkowski
TC Chrobry Lasocki Glogow
z.t
82
Philipp Zwingenberger
op 15"
83
Tomasz Mickiewicz
Team Wibatech - Brzeg
z.t
84
Jan Chalupcik
z.t
85
Dominik Oborski
z.t
86
Jiri Matousek
SKC Tufo Prostejov
z.t
87
Pieter Geluykens
z.t
88
Wojciech Franczak
z.t
89
Michal Czerkies
z.t
90
Jeroen Vrolijkx
z.t
91
Roman Lutsyshyn
z.t
92
Sergiy Kozachenko
op 16"
93
Kacper Ceremuga
z.t
94
Andrii Bratashchuk
z.t
95
Mateusz Nowaczek
Bank BGZ
z.t
96
Pavel Stöhr
SKC Tufo Prostejov
z.t
97
Marko Danilovic
z.t
98
Timo Niesing
z.t
99
Michal Kasperek
op 17"
100
Felix Tünnermann
z.t
101
Rostyslav Chernysh
z.t
102
Bartosz Pilis
z.t
103
Emanuel Piaskowy
z.t
104
Wojciech Migdal
z.t
105
Artur Shaymuratov
z.t
106
Serge Dewortelaer
Color Code - Biowanze
z.t
107
Oleksandr Lobov
z.t
108
Pawel Kister
z.t
109
Stefan Stefanovic
z.t
110
Marko Polumirac
op 18"
111
Juraj Lajcha
z.t
112
Pawel Samol
z.t
113
Milo Borisavljevic
z.t
114
Aliaksandr Maskaliuk
z.t
115
Nick Wynants
z.t
116
Viacheslav Akhmametev
z.t
117
Adrian Kucharek
z.t
118
Vasyl Malynivskyi
op 19"
119
Michal Kolar
Dukla Trencin Trek
z.t
120
Anton Breuste
z.t
121
Aliaksandr Antonau
z.t
122
Mateusz Dubieniecki
z.t
123
Juraj Kovacik
op 20"
124
Stanislav Béres
z.t
125
Ondrej Glajza
z.t
126
Roman Buzyle
z.t
127
Jakub Kantek
z.t
128
Ievgenii Andriichuk
z.t
129
Tomás Medek
AC Sparta Praha
op 21"
130
Vladislau Dubovski
z.t
131
Vitalii Zhuchkov
z.t
132
Dmytro Motsnyy
z.t
133
Alexis Adam
z.t
134
Adam Majorek
TC Chrobry Lasocki Glogow
z.t
135
Matvey Mamykin
op 22"
136
Kacper Gronkiewicz
BDC - Marcpol Team
z.t
137
Dizmitry Smiayan
z.t
138
Mateusz Grabis
z.t
139
Maciej Furczyk
z.t
140
Matúš Macák
z.t
141
Wiktor Mrozek
Team Wibatech - Brzeg
z.t
142
Daniel Zielinski
z.t
143
Norbert Krakowiak
TC Chrobry Lasocki Glogow
op 23"
144
Andrei Piashkun
z.t
145
Ruslan Kitaev
op 24"
146
Jakub Foltyn
BDC - Marcpol Team
z.t
147
Patryk Kostecki
z.t
148
Jacek Kirpsza
op 27"
149
Marek Zuromski
op 30"
150
Imrich Krestianko
op 33"
Marek Kulas
DNS
2024
2023
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares