En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Coppa Agostoni
Result
1
Sjoerd Bax
Alpecin - Deceuninck
4u57'26"
2
Alejandro Valverde Belmonte
Movistar Team
z.t
3
Andrea Piccolo
EF Education - EasyPost
z.t
4
Davide Formolo
UAE Team Emirates
z.t
5
Domenico Pozzovivo
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
6
Guillaume Martin
Cofidis
z.t
7
Rigoberto Urán
EF Education - EasyPost
z.t
8
Vincenzo Nibali
Astana Qazaqstan Team
z.t
9
Enric Mas Nicolau
Movistar Team
op 7"
10
Stefano Oldani
Alpecin - Deceuninck
op 1'40"
11
Kobe Goossens
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
12
Simon Yates
Team BikeExchange - Jayco
op 1'43"
13
Corbin Strong
Israel - Premier Tech
op 1'56"
14
Umberto Marengo
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
15
Andreas Kron
Lotto Soudal
z.t
16
José Joaquin Rojas Gil
Movistar Team
z.t
17
Simone Velasco
Astana Qazaqstan Team
z.t
18
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
19
Davide Villella
Cofidis
z.t
20
Matteo Jorgenson
Movistar Team
z.t
21
Alexis Vuillermoz
TotalEnergies
z.t
22
Kristian Sbaragli
Alpecin - Deceuninck
z.t
23
Pierre-Roger Latour
TotalEnergies
z.t
24
Alessandro Covi
UAE Team Emirates
z.t
25
Marco Tizza
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
26
Laurens Huys
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
27
Odd Christian Eiking
EF Education - EasyPost
z.t
28
Sean Quinn
EF Education - EasyPost
z.t
29
Ion Izagirre Insausti
Cofidis
z.t
30
Filippo Fiorelli
Bardiani CSF Faizane'
z.t
31
Filippo Conca
Lotto Soudal
z.t
32
Stefan De Bod
Astana Qazaqstan Team
z.t
33
Jason Osborne
Alpecin-Deceuninck Development Team
z.t
34
Simone Petilli
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
35
Benjamin Thomas
Cofidis
z.t
36
Einer Rubio Reyes
Movistar Team
z.t
37
Lorenzo Fortunato
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
38
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
z.t
39
Abner Santiago Umba Lopez
Drone Hopper - Androni Giocattoli
z.t
40
Carl Fredrik Hagen
Israel - Premier Tech
z.t
41
Marc Hirschi
UAE Team Emirates
z.t
42
Mark Padun
EF Education - EasyPost
z.t
43
Ruben Fernandez Andujar
Cofidis
z.t
44
Carlos Barbero Cuesta
Lotto Soudal
z.t
45
Alessandro De Marchi
Israel - Premier Tech
op 2'02"
46
Dylan Teuns
Israel - Premier Tech
op 2'07"
47
Christian Scaroni
Astana Qazaqstan Team
op 2'11"
48
Remy Rochas
Cofidis
op 2'45"
49
Jon Agirre Egaña
Equipo Kern Pharma
z.t
50
Andrea Pasqualon
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 8'18"
51
Samuele Zoccarato
Bardiani CSF Faizane'
z.t
52
Giovanni Carboni
Equipo Kern Pharma
z.t
53
Andrea Garosio
Biesse-Carrera
z.t
54
Mathieu Burgaudeau
TotalEnergies
z.t
55
Remy Mertz
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
56
Marco Murgano
Team Corratec
z.t
57
Anders Foldager
Team BikeExchange - Jayco
z.t
58
Diego Pablo Sevilla Lopez
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
59
Victor De La Parte Gonzalez
TotalEnergies
z.t
60
Calum Johnston
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
61
Hector Carretero
Equipo Kern Pharma
z.t
62
Edward Ravasi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
63
Jefferson Albeiro Cepeda
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
64
Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
65
Alberto Bettiol
EF Education - EasyPost
z.t
66
Lawson Craddock
Team BikeExchange - Jayco
z.t
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1986
Info
Parcours
Result
Palmares