En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Circuit de Wallonie
Result
1
Christophe Laporte
Cofidis
4u18'42"
2
Marc Sarreau
Ag2r Citroën Team
z.t
3
Laurence Pithie
Groupama - FDJ CT
z.t
4
Stanislaw Aniolkowski
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
5
Søren Wærenskjold
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
6
Martijn Budding
BEAT Cycling
z.t
7
Stan Van Tricht
SEG Racing Academy
z.t
8
Florian Vermeersch
Lotto Soudal
z.t
9
Daniel McLay
Team Arkéa - Samsic
z.t
10
Matthew Bostock
Canyon Dhb Sungod
z.t
11
Lukas Kubis
Dukla Banska Bystrica
z.t
12
Baptiste Planckaert
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
13
Marcel Meisen
Alpecin - Fenix
z.t
14
Ben Turner
Trinity Racing
z.t
15
Timo Roosen
Jumbo - Visma
z.t
16
Paul Penhoet
Groupama - FDJ CT
z.t
17
James Fouche
z.t
18
Idar Andersen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
19
Clement Russo
Team Arkéa - Samsic
z.t
20
Rory Townsend
Canyon Dhb Sungod
z.t
21
Steff Cras
Lotto Soudal
z.t
22
Lennert Teugels
Tarteletto - Isorex
z.t
23
Piet Allegaert
Cofidis
z.t
24
Damien Touzé
Ag2r Citroën Team
z.t
25
Elmar Reinders
Riwal Cycling Team
z.t
26
Max Walker
Trinity Racing
z.t
27
Nicky van der Lijke
Riwal Cycling Team
z.t
28
Kim Magnusson
Riwal Cycling Team
z.t
29
Jordy Bouts
BEAT Cycling
z.t
30
Garcez Diogo Barbosa
Hagens Berman Axeon
z.t
31
Casper Van Uden
Development Team DSM
z.t
32
Sam Culverwell
Trinity Racing
z.t
33
Pepijn Reinderink
Development Team DSM
z.t
34
Kevin Van Melsen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
35
Emiel Vermeulen
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
36
Brent Van de Kerkhove
Tarteletto - Isorex
z.t
37
Luuc Bugter
BEAT Cycling
z.t
38
Gerben Thijssen
Lotto Soudal
z.t
39
Mathias De Witte
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
40
Gijs Van Hoecke
Ag2r Citroën Team
z.t
41
Dries De Pooter
SEG Racing Academy
z.t
42
Morten Hulgaard
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
43
Tom Wirtgen
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
44
Boy van Poppel
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
45
Pedro Andrade
Hagens Berman Axeon
z.t
46
Wessel Krul
SEG Racing Academy
z.t
47
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
48
Joel Suter
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
49
Daan Hoole
SEG Racing Academy
z.t
50
Robert Scott
Canyon Dhb Sungod
z.t
51
Lionel Taminiaux
Alpecin - Fenix
z.t
52
Jacob Scott
Canyon Dhb Sungod
z.t
53
Daniel Tulett
Canyon Dhb Sungod
z.t
54
Marten Kooistra
BEAT Cycling
z.t
55
Jesper Hansen
Riwal Cycling Team
z.t
56
Samuel Leroux
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
z.t
57
Jarrad Drizners
Hagens Berman Axeon
z.t
58
Bram Welten
Team Arkéa - Samsic
op 10"
59
Oliver Naesen
Ag2r Citroën Team
op 15"
60
Connor Swift
Team Arkéa - Samsic
op 18"
61
Ben Healy
Trinity Racing
z.t
62
Loe Van Belle
Jumbo-Visma Development Team
op 20"
63
Pavel Bittner
Development Team DSM
z.t
64
Matis Louvel
Team Arkéa - Samsic
z.t
65
Henri Vandenabeele
Development Team DSM
z.t
66
Lorenzo Germani
Groupama - FDJ CT
z.t
67
Kenneth Vanbilsen
Cofidis
op 23"
68
Maikel Zijlaard
SEG Racing Academy
op 25"
69
Luke Mudgway
Black Spoke Pro Cycling
z.t
70
Oliver Robinson
Lviv Cycling Team
op 31"
71
Hugo Page
Groupama - FDJ CT
op 34"
72
Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
z.t
73
Thomas Mein
Canyon Dhb Sungod
op 42"
74
Lewis Askey
Groupama - FDJ CT
z.t
75
Tobias Bayer
Alpecin - Fenix
op 45"
76
Maurice Ballerstedt
Jumbo-Visma Development Team
op 48"
77
Tom Bohli
Cofidis
op 52"
78
Jelle Wallays
Cofidis
z.t
79
Jean-Pierre Drucker
Cofidis
op 53"
80
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
op 59"
81
Sven Burger
BEAT Cycling
op 1'03"
82
Sébastien Grignard
Lotto Soudal
op 1'06"
83
Tim Wellens
Lotto Soudal
z.t
84
Julien Duval
Ag2r Citroën Team
z.t
85
Lucas Eriksson
Riwal Cycling Team
z.t
86
Pieter Vanspeybrouck
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 1'09"
87
Edward Planckaert
Alpecin - Fenix
z.t
88
Thomas Joseph
Tarteletto - Isorex
op 1'19"
89
Théo Delacroix
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
op 1'39"
90
Floris De Tier
Alpecin - Fenix
op 2'12"
91
Edward Anderson
Alpecin - Fenix
op 2'14"
92
Tim Van Dijke
Jumbo-Visma Development Team
z.t
93
Hidde van Veenendaal
Jumbo-Visma Development Team
op 2'26"
94
Alexander White
Black Spoke Pro Cycling
op 2'55"
95
Ludovic Robeet
Bingoal Pauwels Sauces WB
op 3'52"
96
Stan Dewulf
Ag2r Citroën Team
z.t
97
Sylvain Moniquet
Lotto Soudal
op 5'43"
98
Kristian Kulset
Uno-X Pro Cycling Team
op 8'32"
99
Venantas Lasinis
Lviv Cycling Team
z.t
100
Julien Van den Brande
Tarteletto - Isorex
z.t
101
Jonas Abrahamsen
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
102
Ethan Batt
Black Spoke Pro Cycling
z.t
103
Andre Carvalho
Cofidis
z.t
104
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
105
Gil d'Heygere
Tarteletto - Isorex
z.t
106
Tim Naberman
Development Team DSM
z.t
107
Marek Canecky
Dukla Banska Bystrica
z.t
108
Laurens De Vreese
Alpecin - Fenix
z.t
109
Jasper De Plus
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
Julien Antomarchi
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
DNF
Juraj Bellan
Dukla Banska Bystrica
DNF
Lucas Bourgoyne
Hagens Berman Axeon
DNF
Lars Boven
Jumbo-Visma Development Team
DNF
Evan Burtnik
Xspeed United Continental
DNF
Amaury Capiot
Team Arkéa - Samsic
DNF
Jonas Castrique
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Ivan Centrone
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
DNF
Kyle Chromy
SEG Racing Academy
DNF
Damien Clayton
Canyon Dhb Sungod
DNF
Yves Coolen
BEAT Cycling
DNF
Jan Andrej Cully
Dukla Banska Bystrica
DNF
Logan Currie
Black Spoke Pro Cycling
DNF
Simon Daniels
Xspeed United Continental
DNF
Maxime De Poorter
Tarteletto - Isorex
DNF
Chris Ernst
Xspeed United Continental
DNF
Adam Foltán
Dukla Banska Bystrica
DNF
Toni Franz
Lviv Cycling Team
DNF
Michael Garrison
Hagens Berman Axeon
DNF
Thomas Gloag
Trinity Racing
DNF
Bernardo Gonçalves
Lviv Cycling Team
DNF
Piotr Havik
BEAT Cycling
DNF
Matthew Holmes
Lotto Soudal
DNF
Samuel Janisch
Hagens Berman Axeon
DNF
Mantas Januskevicius
Lviv Cycling Team
DNF
Simon Jones
Hagens Berman Axeon
DNF
Joshua Kench
Black Spoke Pro Cycling
DNF
Raphaël Kockelmann
Lviv Cycling Team
DNF
Tobias Mørch Kongstad
Riwal Cycling Team
DNF
Luke Lamperti
Trinity Racing
DNF
Enzo Leijnse
Development Team DSM
DNF
Wesley Mol
Xspeed United Continental
DNF
Maximilien Picoux
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
DNF
Rasmus Christian Quaade
Riwal Cycling Team
DNF
Jesper Rasch
SEG Racing Academy
DNF
Antoine Raugel
Groupama - FDJ CT
DNF
Oliver Rees
DNF
Seppe Rombouts
DNF
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
DNF
Torjus Sleen
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Josh Teasdale
Xspeed United Continental
DNF
Tom Thill
Xspeed United Continental
DNF
Reuben Thompson
Groupama - FDJ CT
DNF
Patrik Tybor
Dukla Banska Bystrica
DNF
Maxime Urruty
Xelliss - Roubaix Lille Metropole
DNF
Boris Vallee
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Axel Van Der Tuuk
Jumbo-Visma Development Team
DNF
Tobias Vanco
Dukla Banska Bystrica
DNF
Doron Wiggins
Xspeed United Continental
DNF
Hannes Wilksch
Development Team DSM
DNF
Joel Yates
Black Spoke Pro Cycling
DNF
Ludwig De Winter
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2004
Info
Parcours
Result
Palmares