En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Trofeo Matteotti
Result
1
Oscar Gatto
Farnese Vini - Neri Sottoli
4u28'29"
2
Davide Rebellin
Miche
z.t
3
Miguel Angel Rubiano Chavez
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
4
Fabio Taborre
Acqua & Sapone
z.t
5
Francesco Ginanni
Androni Giocattoli
z.t
6
Fortunato Baliani
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
7
Giuseppe De Maria
De Rosa - Ceramica Flaminia
z.t
8
Federico Canuti
Colnago - CSF Inox
z.t
9
Edoardo Girardi
De Rosa - Ceramica Flaminia
z.t
10
Giuseppe Muraglia
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
11
Tomaz Nose
Adria Mobil
z.t
12
Simone Stortoni
Colnago - CSF Inox
z.t
13
Sébastien Reichenbach
Atlas Personal
z.t
14
Domenico Pozzovivo
Colnago - CSF Inox
z.t
15
Alessandro Donati (1)
Acqua & Sapone
z.t
16
Emanuele Sella
Androni Giocattoli
z.t
17
Luca Mazzanti
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
18
Davide Torosantucci
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
19
Yonathan Monsalve
Androni Giocattoli
z.t
20
Carlos Alberto Betancur Gomez
Acqua & Sapone
op 6"
21
Francesco Di Paolo
Acqua & Sapone
op 8"
22
Gianluca Brambilla
Colnago - CSF Inox
op 15"
23
Blaz Furdi
Adria Mobil
z.t
24
Elia Favilli
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
25
Junya Sano
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
26
Andrea Masciarelli
Acqua & Sapone
z.t
27
Jose Rodolfo Serpa Perez
Androni Giocattoli
z.t
28
Damiano Margutti
De Rosa - Ceramica Flaminia
z.t
29
Daniele Colli
Geox - TMC
z.t
30
Carlos José Ochoa
Androni Giocattoli
z.t
31
Radoslav Rogina
Loborika Favorit Team
z.t
32
Roberto Antonio Richeze
ORA Hotels Carrera
z.t
33
Stefano Garzelli
Acqua & Sapone
z.t
34
Walter Proch
ORA Hotels Carrera
z.t
35
Matija Kvasina
Loborika Favorit Team
op 25"
36
Leonardo Giordani
Farnese Vini - Neri Sottoli
op 1'20"
37
Matteo Rabottini
Farnese Vini - Neri Sottoli
z.t
38
Daniele Ratto
Geox - TMC
z.t
39
Marco Corti
Geox - TMC
z.t
40
Alberto Contoli
Colnago - CSF Inox
z.t
41
Volodymyr Bileka
Amore & Vita
op 1'50"
42
Sergio Laganà
De Rosa - Ceramica Flaminia
z.t
43
Simone Boifava
ORA Hotels Carrera
z.t
44
Vladislav Borisov
Amore & Vita
z.t
45
Stefan Schumacher
Miche
op 2'40"
46
Simone Masciarelli
Acqua & Sapone
z.t
47
Alberto Di Lorenzo
Meridiana Kamen Team
z.t
48
Manuel Fedele
D'Angelo & Antenucci - Nippo
z.t
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Info
Parcours
Result
Palmares