En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tr. Città di S. Vendemiano - GP Industria & Commercio
Result
1
Federico Guzzo
Zalf Euromobil Fior
4u22'23"
2
Fran Miholjevic
Cycling Team Friuli Asd
op 7"
3
German Dario Gomez Becerra
Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
z.t
4
Dylan Hopkins
Ljubljana Gusto Santic
op 22"
5
Mattia Petrucci
Team Colpack Ballan
op 24"
6
Anders Foldager
Biesse-Carrera
z.t
7
Sergio Meris
Team Colpack Ballan
z.t
8
Martin Marcellusi
Bardiani CSF Faizane'
z.t
9
Samuele Carpene
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
10
Alessandro Baroni
Team Colpack Ballan
z.t
11
Giacomo Villa
Biesse-Carrera
z.t
12
Giovanni De Carlo
Carnovali - Rime
z.t
13
Isaac Del Toro Romero
A.R. Monex Cx Pro Cycling Team
z.t
14
Davide Piganzoli
z.t
15
Walter Calzoni
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
16
Francesco Busatto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
17
Thomas Oliver Stockwell
Cycling Team Friuli Asd
z.t
18
Mattia Guasco
Team Qhubeka
z.t
19
Yeisson Ferney Casallas Rincon
Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
z.t
20
Andrea Guerra
Zalf Euromobil Fior
z.t
21
Fernando Tercero Lopez
z.t
22
Martin Nessler
z.t
23
Emanuele Ansaloni
z.t
24
Davide Toneatti
Astana Qazaqstan Development Team
z.t
25
Fabio Garzi
z.t
26
Alex Tolio
Bardiani CSF Faizane'
z.t
27
Simone Raccani
Zalf Euromobil Fior
z.t
28
Alessandro Pinarello
Bardiani CSF Faizane'
z.t
29
Logan Mclain
Tirol KTM Cycling Team
z.t
30
Carlo Francesco Favretto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
z.t
31
Sergio Nicolas Granados Carvajal
Gallina Ecotek Lucchini
z.t
32
Florian Lipowitz
Tirol KTM Cycling Team
op 1'05"
33
Davide de Cassan
Cycling Team Friuli Asd
op 1'20"
34
Andrea Montoli
z.t
35
Matteo Tarolla
z.t
36
Marco Trevisol
z.t
37
Edoardo Sandri
Cycling Team Friuli Asd
op 1'30"
38
Lorenzo Roda
Biesse-Carrera
op 1'56"
Nicholas Agostini
DNF
Marco Andreaus
Cycling Team Friuli Asd
DNF
Diego Arreola Dimas
A.R. Monex Cx Pro Cycling Team
DNF
Gabriele Arzilli
DNF
Christian Bagatin
Carnovali - Rime
DNF
Ben Barnett
Team Novo Nordisk Development
DNF
Diego Barriviera
DNF
Kevin Bonaldo
Team Qhubeka
DNF
Christian Bonanni
DNF
Alessio Bonelli
Biesse-Carrera
DNF
Iker Bonillo Martin
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Gregorio Butteroni
DNF
Marco Pasquale Canale
DNF
Mario Cao
DNF
Davide Cattelan
Zalf Euromobil Fior
DNF
Umberto Ceroli
DNF
Robbe Ceurens
Team Novo Nordisk
DNF
Jacopo Colladon
Team Novo Nordisk Development
DNF
Filippo D'Aiuto
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Marco De Angeli
DNF
Davide De Pretto
Zalf Euromobil Fior
DNF
Giannicola Di Nella
DNF
David Dominguez Vilchez
DNF
Jose Antonio Escarcega Mendizabal
A.R. Monex Cx Pro Cycling Team
DNF
Louis Evans
Team Novo Nordisk Development
DNF
Matteo Falconi
DNF
Lorenzo Ferroni
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Francesco Furlan
DNF
Carlos Alfonso Garcia Trejo
A.R. Monex Cx Pro Cycling Team
DNF
Gianmarco Garofoli
Astana Qazaqstan Development Team
DNF
Federico Gervasoni
DNF
Arnau Gilabert Vilaplana
DNF
Lorenzo Giordani
DNF
Kobe Godts
Team Novo Nordisk Development
DNF
Nicolas David Gomez Jaramillo
Team Colpack Ballan
DNF
Marco Grendene
DNF
Lukas Grießer
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Moritz Hörandtner
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Jernej Hribar
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Fabijan Kralj
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Matteo Laloni
DNF
Matteo Lava
DNF
Yuri Lunardelli
DNF
Matic Macek
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Maksym Malinnikov
DNF
Stefano Masoni
DNF
Jacopo Menegotto
Team Qhubeka
DNF
Alessandro Motti
Carnovali - Rime
DNF
Alessandro Nobetti
DNF
Marco Palomba
General Store - Essegibi - F.Lli Curia
DNF
Riccardo Palumbo
DNF
Teo Pecnik
Ljubljana Gusto Santic
DNF
Cristofer Pellegrini
DNF
Lorenzo Pellegrini
DNF
Kevin Pezzo Rosola
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Davide Pinardi
DNF
Ivano Polese
DNF
Andrea Rabba
DNF
Alex Raimondi
Carnovali - Rime
DNF
Johan Ramirez Giraldo
Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF
Andrey Remkhe
Astana Qazaqstan Development Team
DNF
Cristian David Rico Lemus
Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF
Paolo Riva
DNF
Luca Roberti
DNF
Simone Roganti
DNF
Dmytro Rudyi
DNF
David Ruvalcaba Reyes
DNF
Pablo Sanchez
Astana Qazaqstan Development Team
DNF
Nathan Sbabo
DNF
Oleksandr Shchypak
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Travis Stedman
Team Qhubeka
DNF
Oles Susol
DNF
Martin Svrček
Biesse-Carrera
DNF
Lorenzo Tedeschi
DNF
Nicolo Tolomio
DNF
Elia Tovazzi
Carnovali - Rime
DNF
Kirilo Tsarenko
Gallina Ecotek Lucchini
DNF
Gidas Umbri
Team Colpack Ballan
DNF
Stiven Brayan Vargas Hernandez
Colombia Tierra de Atletas GW Shimano
DNF
Luca Vedovello
DNF
Marco Vettorel
DNF
Alexandre Vinokurov
Astana Qazaqstan Development Team
DNF
Volodymyr Yudenko
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Info
Parcours
Result
Palmares