En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Memorial Marco Pantani
Result
1
Sonny Colbrelli
Bahrain Victorious
4u50'29"
2
Vincenzo Albanese
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
3
Alex Aranburu Deba
Astana - Premier Tech
z.t
4
Matteo Trentin
UAE Team Emirates
z.t
5
Gotzon Martin Sanz
Euskaltel - Euskadi
z.t
6
Kristian Sbaragli
Alpecin - Fenix
z.t
7
Davide Villella
Movistar Team
z.t
8
Mathieu Burgaudeau
TotalEnergies
z.t
9
Tao Geoghegan Hart
Ineos Grenadiers
z.t
10
Mattia Bais
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
11
Simone Ravanelli
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
12
Valentin Ferron
TotalEnergies
z.t
13
Diego Ulissi
UAE Team Emirates
z.t
14
Davide Gabburo
Bardiani CSF Faizane'
z.t
15
Merhawi Kudus Ghebremedhin
Astana - Premier Tech
op 4"
16
Antonio Angulo Sampedro
Euskaltel - Euskadi
op 7"
17
Einer Rubio Reyes
Movistar Team
z.t
18
Hermann Pernsteiner
Bahrain Victorious
op 11"
19
Andrea Piccolo
op 15"
20
Fabien Doubey
TotalEnergies
op 21"
21
Filippo Zana
Bardiani CSF Faizane'
op 24"
22
Samuele Battistella
Astana - Premier Tech
op 29"
23
Mark Christian
EOLO - Kometa Cycling Team
op 41"
24
Stephen Williams
Bahrain Victorious
op 44"
25
Davide Bais
EOLO - Kometa Cycling Team
op 1'25"
26
Michele Gazzoli
Team Colpack Ballan
op 4'22"
27
Fabien Grellier
TotalEnergies
z.t
28
Filippo Fiorelli
Bardiani CSF Faizane'
z.t
29
Edoardo Zambanini
Zalf Euromobil Fior
z.t
30
Ander Okamika
Burgos - BH
z.t
31
Jhonatan Restrepo
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
32
Luca Covili
Bardiani CSF Faizane'
z.t
33
Edoardo Zardini
Vini Zabù
z.t
34
Lorenzo Fortunato
EOLO - Kometa Cycling Team
z.t
35
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
36
Riccardo Lucca
Gazprom - Rusvelo
z.t
37
Dario Cataldo
Movistar Team
op 4'28"
38
Salvatore Puccio
Ineos Grenadiers
z.t
39
Natnael Tesfatsion Ocbit
Androni Giocatolli - Sidermec
z.t
40
Marc Soler
Movistar Team
op 4'31"
41
Alessandro Covi
UAE Team Emirates
z.t
42
Gianni Moscon
Ineos Grenadiers
z.t
43
Alessandro De Marchi
Israel Start-Up Nation
op 4'49"
Alessio Acco
Zalf Euromobil Fior
DNF
Mario Aparicio Muñoz
Burgos - BH
DNF
Daniel Auer
Wsa KTM Graz
DNF
Iker Ballarin Manso
Euskaltel - Euskadi
DNF
Matteo Baseggio
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Michael Belleri
DNF
Manuel Belletti
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Mattia Benedetti
Amore E Vita
DNF
Maksym Bilyi
D'Amico Um Tools
DNF
Manuele Boaro
Astana - Premier Tech
DNF
Giovanni Bortoluzzi
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Garikoitz Bravo Oiarbide
Euskaltel - Euskadi
DNF
Adriano Brogi
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Federico Burchio
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Paul Buschek
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Walter Calzoni
DNF
Johnatan Cañaveral Vargas
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Isaac Canton Serrano
Burgos - BH
DNF
Giovanni Carboni
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Francesco Carollo
Mg.K Vis Vpm
DNF
Hector Carretero
Movistar Team
DNF
Giacomo Cassara
Amore E Vita
DNF
Nicolas Jonathan Castroviejo
Ineos Grenadiers
DNF
Jefferson Alexander Cepeda
Androni Giocatolli - Sidermec
DNF
Federico Chiari
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Luca Chirico
Androni Giocatolli - Sidermec
DNF
Raul Colombo
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Rui Alberto Costa Da Faria
UAE Team Emirates
DNF
Luca Cretti
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
Euskaltel - Euskadi
DNF
Davide Dapporto
DNF
Davide De Pretto
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Stefano Di Benedetto
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Andrea Di Renzo
Vini Zabù
DNF
Emil Dima
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Paul Double
Mg.K Vis Vpm
DNF
Guido Draghi
Mg.K Vis Vpm
DNF
Felix Engelhardt
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Edoardo Faresin
Zalf Euromobil Fior
DNF
Alessandro Fedeli
Delko
DNF
Gregorio Ferri
Vini Zabù
DNF
Iuri Filosi
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Matteo Freddi
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Stefano Gandin
Zalf Euromobil Fior
DNF
Giacomo Garavaglia
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Francesco Gavazzi
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Fernando Gaviria Rendon
UAE Team Emirates
DNF
Alexandre Geniez
TotalEnergies
DNF
Michal Golas
Ineos Grenadiers
DNF
Nicolas David Gomez Jaramillo
Team Colpack Ballan
DNF
Valentin Götzinger
Wsa KTM Graz
DNF
Matevz Govekar
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Alexander Gratzer
Wsa KTM Graz
DNF
Marco Grendene
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Andrea Guardini
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Vicente Hernaiz Santamaria
EOLO - Kometa Cycling Team
DNF
Philipp Hofbauer
Wsa KTM Graz
DNF
Alessandro Iacchi
Vini Zabù
DNF
Besnik Islami
D'Amico Um Tools
DNF
Txomin Juaristi Arrieta
Euskaltel - Euskadi
DNF
Florian Kierner
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Victor Langellotti
Burgos - BH
DNF
Juan José Lobato del Valle
Euskaltel - Euskadi
DNF
Angel Madrazo Ruiz
Burgos - BH
DNF
Filippo Magli
Bardiani CSF Faizane'
DNF
Alessio Martinelli
Team Colpack Ballan
DNF
Edoardo Martinelli
Mg.K Vis Vpm
DNF
Davide Martini
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Logan Mclain
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Martin Messner
Wsa KTM Graz
DNF
Yousef Mirza Banihammad
UAE Team Emirates
DNF
Alex Molenaar
Burgos - BH
DNF
Yuriy Natarov
Astana - Premier Tech
DNF
Nicolas Nesi
D'Amico Um Tools
DNF
Domen Novak
Bahrain Victorious
DNF
Emanuele Onesti
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Davide Orrico
Vini Zabù
DNF
Mark Padun
Bahrain Victorious
DNF
Nicolo' Parisini
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Daniel Pearson
Vini Zabù
DNF
Antonio Pedrero Lopez
Movistar Team
DNF
Nicolo Pencedano
Mg.K Vis Vpm
DNF
Vojislav Peric
D'Amico Um Tools
DNF
Thomas Pesenti
Beltrami Tsa Tre Colli
DNF
Kevin Pezzo Rosola
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Stefano Pirazzi
DNF
Nicola Plebani
Team Colpack Ballan
DNF
Ettore Pozza
General Store - F.Lli Curia - Essegibi
DNF
Samuel Quaranta
Team Colpack Ballan
DNF
Lorenzo Quartucci
Zalf Euromobil Fior
DNF
Davide Rebellin
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Aliaksandr Riabushenko
UAE Team Emirates
DNF
Luca Roberti
D'Amico Um Tools
DNF
Cristian Rodriguez Martin
TotalEnergies
DNF
Paul Rosegger
Wsa KTM Graz
DNF
Niccolo' Salvietti
Mg.K Vis Vpm
DNF
Jodok Salzmann
Wsa KTM Graz
DNF
Sergio Samitier
Movistar Team
DNF
Pelayo Sanchez Mayo
Burgos - BH
DNF
Joab Schneiter
Vini Zabù
DNF
Manuel Senni
Amore E Vita
DNF
Daniel Smarzaro
D'Amico Um Tools
DNF
Iván Ramiro Sosa
Ineos Grenadiers
DNF
Georg Steinhauser
Tirol KTM Cycling Team
DNF
Ben Swift
Ineos Grenadiers
DNF
Marco Tizza
Amore E Vita
DNF
Ricardo Tosin
Vini Zabù
DNF
Paolo Toto
Amore E Vita
DNF
Gidas Umbri
Team Colpack Ballan
DNF
Alessandro Verre
Team Colpack Ballan
DNF
Riccardo Verza
Zalf Euromobil Fior
DNF
Paul Wright
Mg.K Vis Vpm
DNF
Kristian Yustre
Giotti Victoria Savini Due
DNF
Francesco Zandri
Work Service - Marchiol - Dinatek
DNF
Matteo Zurlo
Zalf Euromobil Fior
DNF
Victor De La Parte Gonzalez
TotalEnergies
DNF
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Result
Palmares