En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Boucles de l'Aulne - Châteaulin
Result
1
Idar Andersen
Uno-X Pro Cycling Team
4u02'00"
2
Jesus Herrada Lopez
Cofidis
op 27"
3
Stan Dewulf
Ag2r Citroën Team
z.t
4
Paul Ourselin
TotalEnergies
z.t
5
Romain Hardy
Team Arkéa - Samsic
z.t
6
Sebastian Schönberger
B&B Hotels - KTM
z.t
7
Sander Armée
Cofidis
op 29"
8
Julien Simon
TotalEnergies
op 46"
9
Axel Zingle
Cofidis
z.t
10
Simon Guglielmi
Team Arkéa - Samsic
z.t
11
Alexandre Delettre
Cofidis
z.t
12
Laurent Pichon
Team Arkéa - Samsic
z.t
13
Clement Venturini
Ag2r Citroën Team
z.t
14
Warren Barguil
Team Arkéa - Samsic
z.t
15
Mathieu Burgaudeau
TotalEnergies
z.t
16
Fabien Grellier
TotalEnergies
z.t
17
Remy Mertz
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
18
Greg Van Avermaet
Ag2r Citroën Team
z.t
19
Jan Bakelants
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
z.t
20
Jérémy Leveau
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
z.t
21
Lorrenzo Manzin
TotalEnergies
z.t
22
Marco Tizza
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
23
Samuel Leroux
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
op 53"
24
Mathijs Paasschens
Bingoal Pauwels Sauces WB
z.t
25
Joris Delbove
St Michel - Auber 93
z.t
26
Jake Stewart
Groupama - FDJ
z.t
27
Lewis Askey
Groupama - FDJ
z.t
28
Jordan Jegat
Team U Nantes Atlantique
op 55"
29
Txomin Juaristi Arrieta
Euskaltel - Euskadi
z.t
30
Paul Lapeira
Ag2r Citroën Team
z.t
31
Pierre Rolland
B&B Hotels - KTM
z.t
32
David Gonzalez Lopez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
33
Nicolas Edet
Team Arkéa - Samsic
z.t
34
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
Euskaltel - Euskadi
z.t
35
Bryan Coquard
Cofidis
z.t
36
Ådne Holter
Uno-X Pro Cycling Team
z.t
37
Stephane Rossetto
St Michel - Auber 93
op 1'04"
38
Hugo Toumire
Cofidis
op 1'05"
39
Antoine Raugel
Ag2r Citroën Team
op 1'07"
40
François Bidard
Cofidis
z.t
41
Anthony Delaplace
Team Arkéa - Samsic
op 1'13"
42
Sandy Dujardin
TotalEnergies
op 1'19"
43
Franck Bonnamour
B&B Hotels - KTM
op 1'21"
44
Thibault Guernalec
Team Arkéa - Samsic
op 1'27"
45
Alexis Gougeard
B&B Hotels - KTM
op 1'30"
46
Niklas Larsen
Uno-X Pro Cycling Team
op 1'37"
47
Lars Van den Berg
Groupama - FDJ
op 2'28"
48
Lorenzo Germani
Groupama - FDJ CT
op 2'44"
49
Clément Carisey
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
op 3'41"
50
Axel Mariault
Team U Nantes Atlantique
op 4'50"
Julen Amezqueta Moreno
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Antonio Angulo Sampedro
Euskaltel - Euskadi
DNF
Orluis Alberto Aular Sanabria
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Louis Barre
Team U Nantes Atlantique
DNF
Kévin Besson
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Louis Blouwe
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Edouard Bonnefoix
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Thomas Boudat
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Romain Cardis
St Michel - Auber 93
DNF
Jonathan Couanon
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Léo Danes
Team U Nantes Atlantique
DNF
Théo Delacroix
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Tristan Delacroix
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Josu Etxeberria Azpilikueta
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Peio Goikoetxea Goiogana
Euskaltel - Euskadi
DNF
Jean Goubert
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Tord Gudmestad
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Paul Hennequin
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Jonathan Hivert
B&B Hotels - KTM
DNF
Tony Hurel
St Michel - Auber 93
DNF
Laurens Huys
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Unai Iribar Jauregi
Euskaltel - Euskadi
DNF
Julen Irizar Laskurain
Euskaltel - Euskadi
DNF
Calum Johnston
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Anthony Jullien
Ag2r Citroën Team
DNF
Matthieu Ladagnous
Groupama - FDJ
DNF
Axel Laurance
B&B Hotels - KTM
DNF
Fabian Lienhard
Groupama - FDJ
DNF
Eliot Lietaer
B&B Hotels - KTM
DNF
Tom Mainguenaud
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Anthony Maldonado
St Michel - Auber 93
DNF
Flavien Maurelet
St Michel - Auber 93
DNF
Johan Meens
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Emmanuel Morin
Team U Nantes Atlantique
DNF
Hugo Page
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Yoann Paillot
St Michel - Auber 93
DNF
Tom Paquot
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Valentin Paret-Peintre
Ag2r Citroën Team
DNF
Joseph Pidcock
Groupama - FDJ CT
DNF
Yesid Albeiro Pira Parada
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Baptiste Planckaert
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
Erik Nordsaeter Resell
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Louis Richard
Team U Nantes Atlantique
DNF
Juraj Sagan
TotalEnergies
DNF
Evaldas Siskevicius
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Iver Skaarseth
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Antonio Jesus Soto Guirao
Euskaltel - Euskadi
DNF
Valentin Tabellion
Go Sport - Roubaix Lille Meropole
DNF
Martin Bugge Urianstad
Uno-X Pro Cycling Team
DNF
Maxime Urruty
Nice Metropole Cote D'azur
DNF
Luc Wirtgen
Bingoal Pauwels Sauces WB
DNF
Mathias Le Turnier
Team U Nantes Atlantique
DNF
Kevin Van Melsen
Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Info
Parcours
Result
Palmares