En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
MONDAY 18 maa 2024 til SUNDAY 24 maa 2024
Week 10
Week 11
Week 12
Week 13
Week 14
Week 15
Week 16
Monday
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 1
2.UWT
Nicholas Schultz
Tuesday
GP Brda-Collio
1.2
Marcin Budzinski
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 2
2.UWT
Tadej Pogacar
Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 1
2.1
Marco Brenner
Wednesday
Classic Brugge-De Panne
1.UWT
Jasper Philipsen
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 3
2.UWT
Tadej Pogacar
Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 2
2.1
Diego Ulissi
Olympia's Tour: Stage 1
2.2
Elmar Abma
Volta ao Alentejo: Stage 1
2.2
Guillermo Thomas Silva Coussan
Thursday
Classic Brugge-De Panne
1.WWT
Elisa Balsamo
GP Goriska & Vipava Valley
1.2
Mattia Negrente
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 4
2.UWT
Marijn van den Berg
Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 3
2.1
Koen Bouwman
Olympia's Tour: Stage 2
2.2
Roy Hoogendoorn
Volta ao Alentejo: Stage 2
2.2
Leangel Rubén Linarez Meneses
Friday
E3 Saxo Bank Classic
1.UWT
Mathieu van der Poel
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Jens Schuermans
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Isla Short
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Efstratios Manolidis
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Anastasiia Rubanenko
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 5
2.UWT
Axel Laurance
Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 4
2.1
Archie Ryan
Olympia's Tour: Stage 3
2.2
Simon Dehairs
Volta ao Alentejo: Stage 3
2.2
Daniel Babor
Saturday
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Anton Cooper
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Samara Maxwell
Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity
1
Christopher Blevins
Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity
1
Haley Batten
Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity
1
Nicholas Konecny
Orange Seal Pro Cup p/b Vailocity
1
Vida Lopez De San Roman
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Jens Schuermans
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Emeline Detilleux
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Efstratios Manolidis
Serbia EPIC BASAK TRACTOR Andrevlje XCO #1
1
Julie Stříbná
Tennessee National - XCC
3
Noah Ramsay
Tennessee National - XCC
3
Madison Maloney
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 6
2.UWT
Tadej Pogacar
Settimana Internazionale Coppi e Bartali: Stage 5
2.1
Jenno Berckmoes
Olympia's Tour: Stage 4
2.2
Søjberg Rasmus Pedersen
Volta ao Alentejo: Stage 4
2.2
Eduard Prades Reverte
Tour du Bocage et de l'Ernée 53 : Stage 1
2.1
Ashlin Barry
Sunday
Gent-Wevelgem in Flanders Fields
1.UWT
Mads Pedersen
Gent-Wevelgem In Flanders Fields
1.WWT
Lorena Wiebes
GP Adria Mobil
1.2
Žak Eržen
La Roue Tourangelle
1.1
Jason Tesson
32. KTM Kamptal Trophy
1
Mario Bair
32. KTM Kamptal Trophy
1
Leonie Daubermann
32. KTM Kamptal Trophy
1
Valentin Hofer
32. KTM Kamptal Trophy
1
Maruša Tereza šerkezi
Absa Cape Epic - XCMS
SHC
Howard Grotts
Absa Cape Epic - XCMS
SHC
Matthew Beers
Absa Cape Epic - XCMS
SHC
Nicole Koller
Absa Cape Epic - XCMS
SHC
Anne Terpstra
Copa Catalana Internacional BTT Biking Point Corró D'amunt
2
Jofre Cullell Estape
Copa Catalana Internacional BTT Biking Point Corró D'amunt
2
Marta Cano Espinosa
Copa Catalana Internacional BTT Biking Point Corró D'amunt
2
Pol Ferran Viladiu
Copa Catalana Internacional BTT Biking Point Corró D'amunt
2
Mariona Ratera Tenorio
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Ethan Rose
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Fletcher Adams
Oceanian Continental Championships - XCO
CC
Millie Donald
Serbia Epic Medipol Andrevlje XCO #2
1
Fabian Eder
Serbia Epic Medipol Andrevlje XCO #2
1
Isla Short
Serbia Epic Medipol Andrevlje XCO #2
1
Jakub Mušálek
Serbia Epic Medipol Andrevlje XCO #2
1
Anastasiia Rubanenko
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Jordan Sarrou
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Pauline Ferrand-Prévot
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Finn Treudler
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Valentina Corvi
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Micha Alder
Swiss Bike Cup Rivera
HC
Lara Liehner
Tennessee National
1
Cole Punchard
Tennessee National
1
Ana Maria Roa Muñoz
Tennessee National
1
George Frazier
Tennessee National
1
Ingrid Mcelroy
XCO Vrtojba
1
Daniele Braidot
XCO Vrtojba
1
Anne Tauber
XCO Vrtojba
1
Gasper Stajnar
XCO Vrtojba
1
Sabrina Rizzi
XVI GP Ayto Erandio - Green Series XCO - Akarlanda
2
David Valero Serrano
XVI GP Ayto Erandio - Green Series XCO - Akarlanda
2
Olivia Onesti
XVI GP Ayto Erandio - Green Series XCO - Akarlanda
2
Eneko Olveira Rodrigo
XVI GP Ayto Erandio - Green Series XCO - Akarlanda
2
Monica Estrada Martinez
Volta Ciclista a Catalunya: Stage 7
2.UWT
Tadej Pogacar
Olympia's Tour: Stage 5
2.2
Søjberg Rasmus Pedersen
Volta ao Alentejo: Stage 5
2.2
Iúri Leitão
Tour du Bocage et de l'Ernée 53 : Stage 2
2.1
Louis Chaleil
Tour du Bocage et de l'Ernée 53 : Stage 3
2.1
Karl Sagnier
This Week
Latest updates