En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
EKZ CrossTour
Result
1
David van der Poel
Corendon - Circus
2
Lars Forster
Scott-Sram MTB Racing Team
3
Jan Nesvadba
4
Steve Chainel
Team Chazal-Canyon-3G Immo
5
Quinten Hermans
Telenet Baloise Lions
6
Marcel Wildhaber
7
Sascha Weber
8
Marcel Meisen
Corendon - Circus
9
Simon Zahner
10
Timon Rüegg
Scott Development Mtb Team
11
Severin Saegesser
12
Vincent Baestaens
Group Hens - Maes Containers
13
Gosse van der Meer
14
Tomas Paprstka
Expres CZ - Tufo Team Kolin
15
Fabien Canal
Team Cross Safir Ganova
16
Nicola Rohrbach
17
Francis Mourey
S1NEO Connect Cycling Team
18
Kevin Kuhn
Scott Development Mtb Team
19
Andri Frischknecht
Scott-Sram MTB Racing Team
20
Nicolas Cleppe
Telenet Baloise Lions
21
Marek Konwa
22
Yan Gras
Team Chazal-Canyon-3G Immo
23
Manuel Müller
24
Nicolas Samparisi
KTM Alchemist Racing Team
25
Antoine Benoist
Team Chazal-Canyon-3G Immo
26
Matthias Stirnemann
27
Lorenzo Samparisi
KTM Alchemist Racing Team
28
Eddy Fine
29
Dieter Vanthourenhout
Marlux - Bingoal
29
Corné Van Kessel
Telenet Baloise Lions
31
Cristian Cominelli
32
Sandy Dujardin
33
Reto Indergand
BMC Mountainbike Racing Team
34
Gioele Bertolini
Selle Italia - Guerciotti
35
Joris Ryf
36
Loris Rouiller
Corendon - Circus
37
Lukas Winterberg
38
Alois Falenta
Team Cross Safir Ganova
39
Matej Ulik
40
Thomas Joseph
Tarteletto - Isorex
41
Lois Dufaux
42
Andreas Moser
43
Gilles Mottiez
44
Clement Russo
Team Arkéa- Samsic
45
Daniel Mayer
46
Fabien Doubey
Wanty - Gobert Cycling Team
47
Raphael Krähemann
48
Gianni Siebens
49
Marcus Kühn
50
Yannick Peeters
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
51
Martin Hunal
52
Simon Vitzthum
53
Thomas Clapasson
54
Len Dejonghe
Group Hens - Maes Containers
55
Damien Mougel
56
Simon Wäfler
57
Quentin Navarro
S1NEO Connect Cycling Team
57
Fabio Zampese
59
Mickael Crispin
Team Chazal-Canyon-3G Immo
60
Valentin Humbert
S1NEO Connect Cycling Team
60
Fabian Lienhard
62
Joël Grab
63
Max Judelson
64
Victor Thomas
Team Cross Safir Ganova
65
Stefano Sala
Selle Italia - Guerciotti
66
Mauro Schmid
67
Philipp Heigl
68
Nico Selenati
69
Pirmin Benz
Heizomat Rad-Net
70
Lukas Müller
71
Moran Vermeulen
72
Noah Köppel
73
Tomas Bakus
CEZ Cyklo Team Tábor
73
Tom Cardot
73
Christophe Cavazzana
73
Jakob Dorigoni
Del Inca - Piu Bike
73
Valentin Goudin
73
Jarno Jordens
73
Rodolphe Lestievent
73
Marcello Merlino
73
Benjamin Rivet
Team Cross Safir Ganova
73
Loïc Szewe
73
Marcel Weber
2020
2019
2018
2017
2016
Info
Parcours
Result
Palmares