En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Eschborn-Frankfurt
Result
1
Pascal Ackermann
Bora - HansGrohe
4u23'36"
2
John Degenkolb
Trek - Segafredo
z.t
3
Alexander Kristoff
UAE Team Emirates
z.t
4
Davide Cimolai
Israel Cycling Academy
z.t
5
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
6
Baptiste Planckaert
Wallonie Bruxelles
z.t
7
Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
8
Lawrence Naesen
Lotto - Soudal
z.t
9
Marco Haller
Team Katusha Alpecin
z.t
10
Grega Bole
Bahrein - Merida
z.t
11
Matej Mohoric
Bahrein - Merida
z.t
12
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
13
Josef Cerny
CCC Team
z.t
14
Edvald Boasson-Hagen
Team Dimension Data
z.t
15
Kevin Ledanois
Team Arkéa- Samsic
z.t
16
Oliver Naesen
Ag2r - La Mondiale
z.t
17
Quentin Jauregui
Ag2r - La Mondiale
z.t
18
Magnus Cort Nielsen
Astana Pro Team
z.t
19
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
z.t
20
Joris Nieuwenhuis
Team Sunweb
z.t
21
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
22
Larry Warbasse
Ag2r - La Mondiale
z.t
23
Thomas Sprengers
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
24
Sven Erik Bystrøm
UAE Team Emirates
z.t
25
Sean Bennett
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
26
Etienne van Empel
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
27
Jan Bakelants
Team Sunweb
z.t
28
Anthony Delaplace
Team Arkéa- Samsic
z.t
29
Arjen Livyns
Roompot - Charles
z.t
30
Nils Politt
Team Katusha Alpecin
z.t
31
Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
z.t
32
Heinrich Haussler
Bahrein - Merida
z.t
33
Oscar Riesebeek
Roompot - Charles
z.t
34
Fabien Doubey
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
35
Ruben Guerreiro
Team Katusha Alpecin
z.t
36
Aaron Verwilst
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
37
Mathieu Burgaudeau
Total Direct Energie
z.t
38
Andreas Schillinger
Bora - HansGrohe
z.t
39
Zhandos Bizhigitov
Astana Pro Team
z.t
40
Rudiger Selig
Bora - HansGrohe
z.t
41
Geoffrey Soupe
Cofidis
z.t
42
Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
43
Amanuel Gebreigzabhier
Team Dimension Data
z.t
44
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
z.t
45
Eliot Lietaer
Wallonie Bruxelles
z.t
46
Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
47
Tom Van Asbroeck
Israel Cycling Academy
z.t
48
Edoardo Zardini
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
49
Ryan Gibbons
Team Dimension Data
z.t
50
Geoffrey Bouchard
Ag2r - La Mondiale
z.t
51
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
z.t
52
Ben Gastauer
Ag2r - La Mondiale
z.t
53
Kamil Gradek
CCC Team
z.t
54
Enrico Battaglin
Team Katusha Alpecin
z.t
55
Brice Feillu
Team Arkéa- Samsic
z.t
56
Laurens ten Dam
CCC Team
z.t
57
Lukasz Wisniowski
CCC Team
z.t
58
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
z.t
59
Aurelien Paret-Peintre
Ag2r - La Mondiale
z.t
60
Chris Hamilton
Team Sunweb
z.t
61
Manuele Boaro
Astana Pro Team
z.t
62
Pieter Weening
Roompot - Charles
z.t
63
Mathias De Witte
Roompot - Charles
z.t
64
Reto Hollenstein
Team Katusha Alpecin
z.t
65
Nicola Conci
Trek - Segafredo
z.t
66
Ivan Rovny
Gazprom - Rusvelo
z.t
67
Pieter Vanspeybrouck
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
68
Yevgeniy Gidich
Astana Pro Team
z.t
69
Marcel Sieberg
Bahrein - Merida
z.t
70
Dylan Teuns
Bahrein - Merida
z.t
71
Rein Taaramae
Total Direct Energie
z.t
72
Perrig Quemeneur
Total Direct Energie
z.t
73
Tomasz Marczynski
Lotto - Soudal
z.t
74
Valerio Agnoli
Bahrein - Merida
op 14"
75
Patrick Konrad
Bora - HansGrohe
op 16"
76
Michael Gogl
Trek - Segafredo
op 26"
77
Cesare Benedetti
Bora - HansGrohe
z.t
78
James Whelan
EF Education First Pro Cycling Team
op 29"
79
Simon Clarke
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
80
Jérôme Baugnies
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
81
Adam Hansen
Lotto - Soudal
op 44"
82
Gregor Muhlberger
Bora - HansGrohe
op 1'04"
83
Dimitri Peyskens
Wallonie Bruxelles
op 1'22"
84
José Gonçalves
Team Katusha Alpecin
op 1'29"
85
Rui Filipe Oliveira Alves
UAE Team Emirates
z.t
86
Vegard Stake Laengen
UAE Team Emirates
op 1'52"
87
François Bidard
Ag2r - La Mondiale
op 1'53"
88
Florian Vachon
Team Arkéa- Samsic
op 2'17"
89
Dimitri Claeys
Cofidis
z.t
90
Davide Ballerini
Astana Pro Team
op 2'58"
91
Evgeny Shalunov
Gazprom - Rusvelo
z.t
92
Michael Valgren Andersen
Team Dimension Data
op 3'41"
93
Rory Sutherland
UAE Team Emirates
z.t
Phil Bauhaus
Bahrein - Merida
DNF
Romain Cardis
Total Direct Energie
DNF
Loic Chetout
Cofidis
DNF
Roy Curvers
Team Sunweb
DNF
Scott Davies
Team Dimension Data
DNF
Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
DNF
Alex Frame
Trek - Segafredo
DNF
Frederik Frison
Lotto - Soudal
DNF
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
DNF
André Greipel
Team Arkéa- Samsic
DNF
Romain Hardy
Team Arkéa- Samsic
DNF
Moreno Hofland
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Kevyn Ista
Wallonie Bruxelles
DNF
August Jensen
Israel Cycling Academy
DNF
Justin Jules
Wallonie Bruxelles
DNF
Alex Kirsch
Trek - Segafredo
DNF
Roger Kluge
Lotto - Soudal
DNF
Evgeny Kobernyak
Gazprom - Rusvelo
DNF
Jonas Koch
CCC Team
DNF
Stepan Kuriyanov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Jérémy Maison
Team Arkéa- Samsic
DNF
Marco Mathis
Cofidis
DNF
Michael Matthews
Team Sunweb
DNF
Daniel McLay
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Remy Mertz
Lotto - Soudal
DNF
Sacha Modolo
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Kenny Molly
Wallonie Bruxelles
DNF
Yoann Offredo
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Logan Owen
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Mathijs Paasschens
Wallonie Bruxelles
DNF
Casper Pedersen
Team Sunweb
DNF
Emiel Planckaert
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Robert Power
Team Sunweb
DNF
Kiel Reijnen
Trek - Segafredo
DNF
Elmar Reinders
Roompot - Charles
DNF
Massimo Rosa
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
Szymon Wojciech Sajnok
CCC Team
DNF
Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
Michael Schwarzmann
Bora - HansGrohe
DNF
Simon Sellier
Total Direct Energie
DNF
Willem Jakobus Smit
Team Katusha Alpecin
DNF
Justin Timmermans
Roompot - Charles
DNF
Damien Touzé
Cofidis
DNF
Oliviero Troia
UAE Team Emirates
DNF
Angelo Tulik
Total Direct Energie
DNF
Boris Vallee
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Sjoerd Van Ginneken
Roompot - Charles
DNF
Mathias Van Gompel
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Aaron Van Poucke
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Kenneth Vanbilsen
Cofidis
DNF
Julien Vermote
Team Dimension Data
DNF
Anton Vorobyev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Thimo Willems
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Enzo Wouters
Lotto - Soudal
DNF
Artyom Zakharov
Astana Pro Team
DNF
Koen de Kort
Trek - Segafredo
DNF
Laurens De Vreese
Astana Pro Team
DNF
Gijs Van Hoecke
CCC Team
DNF
Kevin Van Melsen
Wanty - Gobert Cycling Team
DNF
Reinardt Janse van Rensburg
Team Dimension Data
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
Info
Parcours
Start List
Result
Palmares