En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Rund um den Henninger Turm
Result
1
Olaf Ludwig
Telekom
5u10'17"
2
Andreas Kappes
Trident - Schick
z.t
3
Emmanuel Magnien
Castorama
z.t
4
Andrei Tchmil
Lotto
z.t
5
Nico Verhoeven
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
6
Peter Van Petegem
Trident - Schick
z.t
7
Jo Planckaert
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
8
Dmitri Konyshev
Jolly Componibili - Cage
z.t
9
Marco Artunghi
Carrera - Tassoni
z.t
10
Giovanni Fidanza
Team Polti - Vaporetto
z.t
11
Jim Van De Laer
Lotto
z.t
12
Martin van Steen
TVM - Bison Kit
z.t
13
Frank Vandenbroucke
Lotto
z.t
14
Brian Holm
Telekom
z.t
15
Erik Dekker
Wordperfect
z.t
16
Steven Rooks
TVM - Bison Kit
z.t
17
Maximilian Sciandri
GB - MG Boys Maglificio - Technogym
z.t
18
Bo Hamburger
TVM - Bison Kit
z.t
19
Steve Larsen
Motorola
z.t
20
Davide Cassani
GB - MG Boys Maglificio - Technogym
z.t
21
Bruno Cornillet
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
22
Luc Roosen
Lotto
z.t
23
Sean Kelly
Catavana - A.S. Corbeil-Essonnes - Cedico
z.t
24
Laurent Brochard
Castorama
z.t
25
Viatcheslav Ekimov
Wordperfect
z.t
26
Erwin Thijs
Collstrop - Willy Naessens
z.t
27
Laurent Pillon
Jolly Componibili - Cage
z.t
28
Thomas Fleischer
Collstrop - Willy Naessens
z.t
29
Jan Schur
Motorola
z.t
30
Vladimir Pulnikov
Carrera - Tassoni
z.t
31
Eddy Bouwmans
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
32
Guy Nulens
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
33
Laurent Roux
Castorama
z.t
34
Heinrich Trumheller
Castorama
z.t
35
Gianni Bugno
Team Polti - Vaporetto
z.t
36
Eric Van Lancker
Wordperfect
z.t
37
Dirk De Wolf
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
38
Atle Kvalsvoll
Wordperfect
z.t
39
Frans Maassen
Wordperfect
z.t
40
Davide Rebellin
GB - MG Boys Maglificio - Technogym
z.t
41
Brian Smith
Motorola
z.t
42
Udo Bölts
Telekom
z.t
43
Michel Dernies
Motorola
z.t
44
Mario Kummer
Telekom
z.t
45
Johan Museeuw
GB - MG Boys Maglificio - Technogym
z.t
46
Erik Zabel
Telekom
z.t
47
Mario Chiesa
Carrera - Tassoni
z.t
48
Hans De Meester
Palmans - Renault - Inco Coating
z.t
49
Richard Virenque
Festina - Lotus
z.t
50
Gerrit de Vries
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
51
Thierry Laurent
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
52
Paul Van Hyfte
Vlaanderen 2002 - Eddy Merckx
z.t
53
Bjorn Stenersen
Motorola
z.t
54
Ivan Gotti
Team Polti - Vaporetto
z.t
55
Andy Hampsten
Motorola
z.t
56
Dimitri Zhdanov
Team Polti - Vaporetto
z.t
57
Marcel Wust
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
58
Charly Mottet
Novemail - Histor - Laser Computer
z.t
59
Jean-Luc Masdupuy
Catavana - A.S. Corbeil-Essonnes - Cedico
z.t
60
Rolf Sörensen
GB - MG Boys Maglificio - Technogym
z.t
61
Rolf Aldag
Telekom
z.t
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
Info
Parcours
Result
Palmares