En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tro-Bro Léon
Result
1
Jérémy Roy
FDJ
4u58'26"
2
Renaud Dion
Roubaix Lille Metropole
op 3"
3
Lloyd Mondory
Ag2r - La Mondiale
op 5"
4
Jean-Luc Delpech
Bretagne - Schuller
z.t
5
Florian Vachon
Bretagne - Schuller
op 13"
6
Benoît Daeninck
Roubaix Lille Metropole
op 38"
7
Cyril Lemoine
Saur - Sojasun
z.t
8
Perrig Quemeneur
Bbox Bouygues Telecom
z.t
9
Romain Lemarchand
Big Mat - Auber 93
op 43"
10
Jimmy Engoulvent
Saur - Sojasun
op 1'22"
11
Michal Golas
Vacansoleil Pro Cycling Team
op 1'24"
12
Cédric Pineau
Roubaix Lille Metropole
op 1'28"
13
Laurent Pichon
Bretagne - Schuller
z.t
14
Anthony Ravard
Ag2r - La Mondiale
z.t
15
Leonardo Fabio Duque
Cofidis
z.t
16
Gorik Gardeyn
Vacansoleil Pro Cycling Team
z.t
17
Lilian Jégou
Bretagne - Schuller
z.t
18
Sébastien Chavanel
FDJ
z.t
19
Yoann Offredo
FDJ
z.t
20
Yannick Talabardon
Saur - Sojasun
z.t
21
Joost van Leijen
Vacansoleil Pro Cycling Team
z.t
22
Jonathan Thiré
Big Mat - Auber 93
z.t
23
Florian Morizot
Big Mat - Auber 93
z.t
24
Mathieu Claude
Bbox Bouygues Telecom
z.t
25
Gaël Malacarne
Bretagne - Schuller
z.t
26
Stéphane Augé
Cofidis
z.t
27
Maxime Mederel
Big Mat - Auber 93
z.t
28
Eric Berthou
CarmioOro - NGC
z.t
29
Frédéric Guesdon
FDJ
z.t
30
Sébastien Turgot
Bbox Bouygues Telecom
op 1'36"
31
Alexandre Pichot
Bbox Bouygues Telecom
op 1'39"
32
Sébastien Minard
Cofidis
op 1'41"
33
Morgan Kneisky
Roubaix Lille Metropole
op 1'44"
34
Rony Martias
Saur - Sojasun
op 4'18"
35
Jure Kocjan
CarmioOro - NGC
op 5'18"
36
Alexander Filippov
Katyusha Continental Team
op 5'43"
37
Mathieu Halleguen
Bretagne - Schuller
op 5'45"
38
Alexandre Blain
Endura Racing
z.t
39
Stéphane Bonsergent
Bretagne - Schuller
z.t
40
Alexandre Usov
ISD Continental Team
z.t
41
Jack Bauer
Endura Racing
z.t
42
Nicolas Rousseau
Ag2r - La Mondiale
op 5'47"
43
Nadir Haddou
Big Mat - Auber 93
z.t
44
Nicolas Vogondy
Bbox Bouygues Telecom
z.t
45
Guillaume Levarlet
Saur - Sojasun
z.t
46
Jimmy Casper
Saur - Sojasun
z.t
47
Frederik Veuchelen
Vacansoleil Pro Cycling Team
z.t
48
Guillaume Blot
Cofidis
op 6'00"
49
Samuel Dumoulin
Cofidis
z.t
50
Alexandre Lemair
Roubaix Lille Metropole
op 7'39"
51
Artem Topchanyuk
ISD Continental Team
z.t
52
Timothy Vangheel
Palmans - Cras
z.t
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Info
Parcours
Result
Palmares