En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Tour of Antalya
Stage information
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
25/02
Side
Antalya
123 km
Result
Final Classification
1
Matteo Moschetti
Polartec Kometa
3u09'04"
2
André Looij
Monkey Town Continental Team
z.t
3
Pawel Franczak
CCC Sprandi Polkowice
z.t
4
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
5
Filippo Fortin
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
6
Yunus Emre Yilmaz Yunus
z.t
7
Konrad Geßner
Leopard Pro Cycling
z.t
8
Grigoriy Shtein
Astana City
z.t
9
Meron Teshome Hagos
Bike Aid
z.t
10
Markus Wildauer
Tirol Cycling Team
z.t
11
Matvey Nikitin
Astana City
z.t
12
Jonas Döring
Akros - Renfer Sa
z.t
13
Polychronis Tzortzakis
Tarteletto - Isorex
z.t
14
Viktor Manakov
z.t
15
Norman Vahtra
z.t
16
Vadim Galeyev
Apple Team
z.t
17
Nikodemus Holler
Bike Aid
z.t
18
Ahmet Orken
Israel Cycling Academy
z.t
19
Diego Pablo Sevilla Lopez
Polartec Kometa
z.t
20
Luc Wirtgen
Leopard Pro Cycling
z.t
21
Alexey Voloshin
Vino - Astana Motors
z.t
22
Mario Gamper
Tirol Cycling Team
z.t
23
Oleksandr Prevar
Team Novak
z.t
24
Szymon Rekita
Leopard Pro Cycling
z.t
25
Yuriy Chsherbinin
Apple Team
z.t
26
Micheal Habtom
z.t
27
Kasper Wurtz Schmidt
z.t
28
Edoardo Zardini
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
29
Gordian Banzer
Akros - Renfer Sa
z.t
30
Nikita Sokolov
Vino - Astana Motors
z.t
31
Arman Kamyshev
Vino - Astana Motors
z.t
32
Alexandr Gladilin
Apple Team
z.t
33
Yuriy Natarov
Astana City
z.t
34
Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
35
Mads Baadsgaard Rahbek
z.t
36
Andrey Prostokshin
z.t
37
Oguzhan Tiryaki
z.t
38
Sergio Torres
Tarteletto - Isorex
z.t
39
Kevin De Jonghe
Tarteletto - Isorex
z.t
40
Oleksandr Polivoda
Synergy Baku Cycling Project
z.t
41
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
z.t
42
Kemal Kucukbay
z.t
43
Habtom Awet
Polartec Kometa
z.t
44
Andrew Leigh
Tarteletto - Isorex
z.t
45
Salim Kipkemboi
Bike Aid
z.t
46
Wim Kleiman
Monkey Town Continental Team
z.t
47
Marco Friedrich
Tirol Cycling Team
z.t
48
Sven van Luijk
Monkey Town Continental Team
z.t
49
Matthias Krizek
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
50
Artur Ershov
z.t
51
Ivar Slik
Monkey Town Continental Team
z.t
52
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
z.t
53
Mario Vogt
Team Sapura Cycling
z.t
54
Jesse James Ewart
Team Sapura Cycling
z.t
55
Emin KoÇan
z.t
56
Ivan Balykin
Torku Sekerspor
z.t
57
Cristian Raileanu
Torku Sekerspor
z.t
58
Johannes Schinnagel
Tirol Cycling Team
z.t
59
Galym Akhmetov
Astana City
z.t
60
Onur Balkan
Torku Sekerspor
z.t
61
Justin Paroz
Akros - Renfer Sa
z.t
62
Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
z.t
63
Leszek Plucinski
CCC Sprandi Polkowice
z.t
64
Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
65
Artem Ovechkin
z.t
66
Antonio Santoro
Monkey Town Continental Team
z.t
67
Karl-Arnold Vendelin
z.t
68
Pawel Bernas
CCC Sprandi Polkowice
z.t
69
Zeki Kaygisiz
z.t
70
Yannis Voisard
Akros - Renfer Sa
z.t
71
Alexandr Ovsyannikov
Vino - Astana Motors
z.t
72
Kevin Inkelaar
Polartec Kometa
z.t
73
Daniel Lehner
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
74
Nikolai Shumov
Minsk Cycling Club
z.t
75
Ilia Koshevoy
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
76
Adrian Kurek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
77
Mads Østergaard Kristensen
z.t
78
Vladislav Duiunov
z.t
79
Charles Kagimu
Bike Aid
z.t
80
Kristian Arnth Sørensen
z.t
81
Viktor Okishev
Vino - Astana Motors
z.t
82
Anatolii Budiak
Lviv Cycling Team
z.t
83
Andrii Bratashchuk
Team Novak
z.t
84
Benjamin Brkic
Tirol Cycling Team
z.t
85
Jordy Buskermolen
Monkey Town Continental Team
z.t
86
Musa Mikayilzade
Synergy Baku Cycling Project
z.t
87
Matthias Schnapka
Bike Aid
z.t
88
Yauhen Sobal
Minsk Cycling Club
z.t
89
Branislau Samoilau
Minsk Cycling Club
z.t
90
Oleg Zemlyakov
Apple Team
z.t
91
Elgun Alizada
Synergy Baku Cycling Project
z.t
92
Yevgeniy Nepomnyachshiy
Vino - Astana Motors
z.t
93
Jacopo Mosca
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
94
Ruben Scheire
Tarteletto - Isorex
z.t
95
Jan RÜttimann
Akros - Renfer Sa
z.t
96
Piotr Brozyna
CCC Sprandi Polkowice
z.t
97
Mustafa Sayar
z.t
98
Suleiman Kangangi
Bike Aid
z.t
99
Enver Asanov
Synergy Baku Cycling Project
z.t
100
Anton Kuzmin
Astana City
z.t
101
Stepan Astafyev
Vino - Astana Motors
z.t
102
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
z.t
103
Silas Clemmensen
z.t
104
Stephan Rabitsch
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
105
Abdulkadir Kelleci
z.t
106
Sam Dobbs
Tirol Cycling Team
z.t
107
Maksym Vasilyev
Lviv Cycling Team
z.t
108
Feritcan Samli
Torku Sekerspor
op 20"
109
Ahmet Akdylek
Torku Sekerspor
z.t
110
Kanstantsin Klimiankou
Minsk Cycling Club
op 22"
111
Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
z.t
112
Lukas Schlemmer
Team Felbermayr Simplon Wels
z.t
113
Sergey Mosin
z.t
114
Maxim Sukhov
z.t
115
Siarhei Papok
Minsk Cycling Club
z.t
116
Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
op 27"
117
Andreas Madsen
op 32"
118
Christian Albrechtsen
op 58"
119
Georg Zimmermann
Tirol Cycling Team
z.t
120
Rick van Breda
Monkey Town Continental Team
op 2'19"
Adne Van Engelen
DNF
Isaac Canton Serrano
Polartec Kometa
DNS
Vadim Pronskiy
Astana City
DNS
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares