En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Famenne Ardenne Classic
Result
1
Moreno Hofland
Lotto - Soudal
4u51'15"
2
Emiel Vermeulen
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
3
Maxime Vantomme
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
4
Colin Chris Stüssi
Roth - Akros
z.t
5
Jordan Levasseur
Armee de Terre
z.t
6
Xandro Meurisse
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
7
Marvin Tasset
AGO - Aqua Service
z.t
8
Dimitri Peyskens
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
9
Taco van der Hoorn
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
10
Dries De Bondt
Veranda's Willems - Crelan
z.t
11
Jesper Asselman
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
12
Huub Duyn
Veranda's Willems - Crelan
z.t
13
Sébastien Delfosse
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
14
Mathias De Witte
Cibel-Cebon
z.t
15
Stephen Williams
Seg Racing Academy
z.t
16
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
17
Guillaume Martin
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
18
Frederik Backaert
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
19
Martijn Budding
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
20
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
21
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
22
Thomas Joly
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
23
Fabien Doubey
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
24
Julien Antomarchi
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
25
Tosh Van der Sande
Lotto - Soudal
op 9"
26
Marco Minnaard
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
27
Sander Armée
Lotto - Soudal
op 14"
28
Jarl Salomein
Sport Vlaanderen - Baloise
op 34"
29
Gerry Druyts
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
30
Luuc Bugter
Delta Cycling Rotterdam
z.t
31
Roland Thalmann
Roth - Akros
z.t
32
Jan Petelin
Team Differdange - Losch
z.t
33
Gerco Pastoor
Delta Cycling Rotterdam
z.t
34
Gianni Marchand
Cibel-Cebon
z.t
35
Bastien Duculty
Armee de Terre
z.t
36
Adriaan Janssen
Team LottoNL - Jumbo
z.t
37
Dennis Coenen
Cibel-Cebon
z.t
38
Michiel Dieleman
Cibel-Cebon
z.t
39
Josh Teasdale
Team Differdange - Losch
z.t
40
Jeroen Meijers
Roompot - Nederlandse Loterij
op 1'05"
41
Thomas Sprengers
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
42
Tom Vermeer
Team Differdange - Losch
op 1'51"
43
Cristian Raileanu
Team Differdange - Losch
z.t
44
Lennert Teugels
Veranda's Willems - Crelan
z.t
45
Hartthijs de Vries
Seg Racing Academy
z.t
46
Jens Van Den Dool
Delta Cycling Rotterdam
op 2'03"
47
Arjen Livyns
Veranda's Willems - Crelan
op 5'20"
48
Stijn Devolder
Veranda's Willems - Crelan
z.t
49
Jelle Vanendert
Lotto - Soudal
z.t
50
Maxime Monfort
Lotto - Soudal
op 6'24"
51
Felix Intra
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
op 7'59"
52
Mitchell Mulhern
Delta Cycling Rotterdam
op 8'03"
53
Jerome Mainard
Armee de Terre
z.t
54
Cedric Raymackers
Team Differdange - Losch
z.t
55
Tom Thill
Team Differdange - Losch
z.t
56
Jonas Härtig
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
z.t
57
Robby Cobbaert
Cibel-Cebon
z.t
58
Jason van Dalen
Delta Cycling Rotterdam
op 9'52"
59
Rens Tulner
Delta Cycling Rotterdam
z.t
60
Jan Maas
Seg Racing Academy
z.t
61
Brent Van de Kerkhove
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
op 11'58"
62
Roberto Vukovic
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
z.t
63
Alexander Geuens
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
64
Max Emil Boholm Korner
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
65
Auxence Buntinx
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
66
Christophe Premont
Veranda's Willems - Crelan
z.t
67
Guillaume Haag
T.Palm Pole Continental Wallon
z.t
68
Damian Lüscher
Roth - Akros
op 14'16"
69
Pierre Goebeert
AGO - Aqua Service
op 4'34"
70
Anthony Debuy
AGO - Aqua Service
z.t
71
Sylvain Moniquet
AGO - Aqua Service
z.t
72
Kenny Molly
Fortuneo-Oscaro
z.t
73
Joeri Calleeuw
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
z.t
Valentin Baillifard
Roth - Akros
DNF
Arthur Baude
AGO - Aqua Service
DNF
Sjoerd Bax
Delta Cycling Rotterdam
DNF
David Boucher
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Romain Campistrous
Armee de Terre
DNF
Gordon De Winter
AGO - Aqua Service
DNF
Tom Dernies
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Brecht Dhaene
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Antoine Didier
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Jelle Donders
Team Differdange - Losch
DNF
William Elliott
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Henrik Evensen
Seg Racing Academy
DNF
Maxime Farazijn
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Thibault Ferasse
Armee de Terre
DNF
Aaron Grosser
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
DNF
Luca Felix Happke
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
DNF
Robin Haubruge
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Kevyn Ista
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Jimmy Janssens
Cibel-Cebon
DNF
Morgan Kneisky
Armee de Terre
DNF
Marten Kooistra
Seg Racing Academy
DNF
Jeremy Lecroq
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
Pim Ligthart
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Jordi Meeus
Seg Racing Academy
DNF
Remy Mertz
Lotto - Soudal
DNF
Victor Müller
Team Sauerland NRW P/B Henley & Partners
DNF
Lawrence Naesen
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Ruben Pols
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Matthias Reutimann
Roth - Akros
DNF
Jan Reynaerts
Cibel-Cebon
DNF
Maxim Rusnac
Team Differdange - Losch
DNF
Ide Schelling
Seg Racing Academy
DNF
Lander Seynaeve
Roubaix Metropole Europeenne de Lille
DNF
James Callum Shaw
Lotto - Soudal
DNF
Stijn Steels
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Lionel Taminiaux
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Jordi Van Dingenen
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Sjoerd Van Ginneken
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Jens Wallays
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Edward Walsh
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Diego Wendelspiess
Roth - Akros
DNF
Sean De Bie
Lotto - Soudal
DNF
Kevin De Jonghe
Cibel-Cebon
DNF
Elias Van Breussegem
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Etienne van Empel
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Dries Van Gestel
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Brian van Goethem
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
Info
Parcours
Result
Palmares