En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Course de la Paix U19
Stage information
Stage 1
Stage 2a
Stage 2b
Stage 3
Stage 4
10/05
Roudnice nad Labem
Roudnice nad Labem
80.4 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Tomas Trainini
1u53'09"
2
Francesco Della Lunga
z.t
3
Paul Penhoet
z.t
4
Casper Van Uden
z.t
5
Robin Juel Skivild
z.t
6
Andrii Ponomar
z.t
7
Sakarias Koller Loland
z.t
8
Tom Lindner
Stevens Racing Team
z.t
9
Michel Heßmann
z.t
10
Alex Vandenbulcke
z.t
11
Jago Willems
z.t
12
Pavel Bittner
z.t
13
Maurice Ballerstedt
z.t
14
Wincent Wallinder
z.t
15
Tobias Vanco
z.t
16
Thibault D'Hervez
z.t
17
Andrea Piccolo
z.t
18
Maksim Kulakov
z.t
19
Tim Oelke
z.t
20
William Blume Levy
z.t
21
Artem Gomozkov
z.t
22
Lennert Van Eetvelt
z.t
23
Ramses Debruyne
z.t
24
Mathias Vacek
z.t
25
Eric Lutter
z.t
26
Alex Baudin
z.t
27
Jakub Boucek
z.t
28
Sindre Hvesser Brein
z.t
29
Pierre-Pascal Keup
z.t
30
Hjalmar Klyver
z.t
31
Michal Jaskot
z.t
32
Andrii Movchan
z.t
33
Anton Dahlblom
z.t
34
Matic Macek
z.t
35
Vegard Stokke
z.t
36
Emil Schandorff Iwersen
z.t
37
Orken Slamzhanov
z.t
38
Nikita Strelkov
z.t
39
Stevan Jovanov
z.t
40
Tobias Lund Andresen
z.t
41
Hugo Toumire
z.t
42
Dominik Gorak
z.t
43
Federico Guzzo
z.t
44
Hannes Wilksch
z.t
45
Bostjan Murn
z.t
46
Lev Tretyakov
z.t
47
Aljaz Colnar
z.t
48
Lars Droogmans
z.t
49
Valentin Paret-Peintre
z.t
50
Axel Van Der Tuuk
z.t
51
Gal Glivar
z.t
52
Antonio Tiberi
z.t
53
Antoni Olszar
z.t
54
Jakub Musialik
z.t
55
David Lukovic
z.t
56
Filip Reha
z.t
57
Jakub Hník
z.t
58
Axel Huens
z.t
59
Bruno Sto?ek
z.t
60
Bodi Del Grosso
z.t
61
Jakub Toupalík
z.t
62
Admir Kolasinac
z.t
63
Maksim Bilyi
z.t
64
Loïc Bettendorff
z.t
65
Andreas Byskov Sarbo
z.t
66
Milosz Osko
z.t
67
Pablo Blatt
z.t
68
Iakov Gusev
z.t
69
Kamil Ryszewski
z.t
70
Dennis Gråsvold
z.t
71
Oleksander Smetaniuk
z.t
72
Marko Jeretina
z.t
73
Fredrik Gjesteland Finnesand
z.t
74
Nermin Catovic
z.t
75
Rafael Pereira Marques
z.t
76
Peter Asbjørn Hansen
z.t
77
Artsiom Kudravets
z.t
78
Toon Clynhens
z.t
79
Gilles Miny
z.t
80
Marco Brenner
z.t
81
Huub Artz
z.t
82
Jacques Gloesener
z.t
83
Bruno Paskalin
z.t
84
Carlo Jurisevic
z.t
85
Linus Rosner
z.t
86
Matúš Baniar
z.t
87
Roy Duijvesteijn
z.t
88
Edvin Lovidius
z.t
89
Johannes Staune-Mittet
z.t
90
Fran Miholjevic
z.t
91
Lukas Kolarik
op 17"
92
Kiryl Prymakou
op 24"
93
Marek Gajdula
op 1'04"
94
Nurzhan Khatpin
op 4'30"
95
Yan Viarshynin
op 5'11"
96
Pavol Rovder
op 5'16"
97
Davide Persico
z.t
98
Blaz Avbelj
z.t
99
Jonathan Ahlsson
op 6'57"
100
Andrej Zelina
op 7'20"
101
Jakub Hodás
op 10'32"
102
Matija Lojen
op 10'41"
103
Ilkhan Dostiyev
op 12'35"
104
Ivan Savchuk
op 13'38"
Vladimir Mulagaleyev
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares