En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Course de la Paix U19
Stage information
Stage 1
Stage 2a
Stage 2b
Stage 3
Stage 4
09/05
Litomerice
Litomerice
100.7 km
Result
Standings
Points
Mountain
1
Hugo Toumire
2u32'42"
2
Paul Penhoet
op 16"
3
Casper Van Uden
z.t
4
William Blume Levy
z.t
5
Linus Rosner
z.t
6
Alex Vandenbulcke
z.t
7
Axel Huens
z.t
8
Bostjan Murn
z.t
9
Sakarias Koller Loland
z.t
10
Andrea Piccolo
z.t
11
Michel Heßmann
z.t
12
Valentin Paret-Peintre
z.t
13
Wincent Wallinder
z.t
14
Marco Brenner
z.t
15
Pavel Bittner
z.t
16
Maurice Ballerstedt
z.t
17
Emil Schandorff Iwersen
z.t
18
Lennert Van Eetvelt
z.t
19
Thibault D'Hervez
z.t
20
Mathias Vacek
z.t
21
Axel Van Der Tuuk
z.t
22
Andreas Byskov Sarbo
z.t
23
Eric Lutter
z.t
24
Alex Baudin
z.t
25
Tim Oelke
z.t
26
Fran Miholjevic
z.t
27
Andrii Ponomar
z.t
28
Jakub Boucek
z.t
29
Marko Jeretina
z.t
30
Vegard Stokke
z.t
31
Federico Guzzo
z.t
32
Marek Gajdula
z.t
33
Davide Persico
z.t
34
Robin Juel Skivild
z.t
35
Pierre-Pascal Keup
z.t
36
Ramses Debruyne
z.t
37
Tobias Lund Andresen
z.t
38
Jakub Hník
z.t
39
Tom Lindner
Stevens Racing Team
z.t
40
Artem Gomozkov
z.t
41
Aljaz Colnar
z.t
42
Loïc Bettendorff
z.t
43
Dennis Gråsvold
z.t
44
Gal Glivar
z.t
45
Huub Artz
z.t
46
Michal Jaskot
z.t
47
Toon Clynhens
z.t
48
Fredrik Gjesteland Finnesand
z.t
49
Rafael Pereira Marques
op 28"
50
Admir Kolasinac
op 43"
51
Iakov Gusev
z.t
52
Jago Willems
z.t
53
Antoni Olszar
op 1'08"
54
Antonio Tiberi
op 1'26"
55
Tobias Vanco
op 2'12"
56
Roy Duijvesteijn
z.t
57
Anton Dahlblom
z.t
58
Maksim Bilyi
z.t
59
Oleksander Smetaniuk
z.t
60
Edvin Lovidius
z.t
61
Peter Asbjørn Hansen
z.t
62
Gilles Miny
z.t
63
Jakub Toupalík
z.t
64
Lukas Kolarik
z.t
65
Sindre Hvesser Brein
z.t
66
Tomas Trainini
z.t
67
Tjalle De Bruin
z.t
68
Dominik Gorak
z.t
69
Yurii Butrekhin
z.t
70
Francesco Della Lunga
z.t
71
Nurzhan Khatpin
z.t
72
Andrii Movchan
z.t
73
Milosz Osko
z.t
74
Jakub Musialik
z.t
75
Nermin Catovic
z.t
76
Johannes Staune-Mittet
z.t
77
Hannes Wilksch
z.t
78
Bodi Del Grosso
z.t
79
Pablo Blatt
z.t
80
Kamil Ryszewski
z.t
81
Jonathan Ahlsson
z.t
82
Lars Droogmans
z.t
83
Carlo Jurisevic
z.t
84
Matúš Baniar
op 9'23"
85
Hjalmar Klyver
op 9'44"
86
Matic Macek
z.t
87
Bruno Sto?ek
z.t
88
Jacques Gloesener
op 10'00"
89
Ilkhan Dostiyev
z.t
90
Yan Viarshynin
z.t
91
Blaz Avbelj
op 10'11"
92
Stevan Jovanov
z.t
93
Andrej Zelina
op 16'01"
94
Lev Tretyakov
z.t
95
David Lukovic
z.t
96
Pavol Rovder
z.t
97
Artsiom Kudravets
z.t
98
Vladimir Mulagaleyev
z.t
99
Matija Lojen
z.t
100
Kiryl Prymakou
z.t
101
Filip Reha
z.t
102
Maksim Kulakov
z.t
103
Bruno Paskalin
z.t
104
Jakub Hodás
op 18'39"
105
Orken Slamzhanov
op 18'57"
106
Nikita Strelkov
z.t
107
Ivan Savchuk
op 22'05"
Daniil Balanev
DNF
Oliver Gojkovi?
DNF
Dzmitry Ivanchanka
DNF
David Kopelent
DNF
Pavel Mandzik
DNF
Tom Paquet
DNF
Maxim Popugayev
DNF
Vitalii Pylypchuk
DNF
Lukas Vernersson
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Info
Parcours
Stages
Result
Palmares