En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Elfstedenronde
Result
1
Adam Blythe
Aqua Blue Sport
4u16'33"
2
Coen Vermeltfoort
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
3
Hugo Hofstetter
Cofidis
z.t
4
Alvaro Jose Hodeg
Quick Step Floors
z.t
5
August Jensen
Israel Cycling Academy
z.t
6
Alexander Krieger
Leopard Pro Cycling
z.t
7
Timothy Dupont
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
8
Lorrenzo Manzin
Vital Concept Cycling Club
z.t
9
Milan Menten
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
10
Marcel Meisen
Corendon - Circus
z.t
11
David van der Poel
Corendon - Circus
z.t
12
Kevin Deltombe
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
13
Jelle Mannaerts
Tarteletto - Isorex
z.t
14
Timothy Stevens
Cibel - Cebon
z.t
15
Thomas Joseph
Marlux - Bingoal
z.t
16
Aidis Kruopis
Veranda's Willems - Crelan
z.t
17
Dieter Bouvry
Cibel - Cebon
z.t
18
Kenny Dehaes
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
19
Ylber Sefa
Tarteletto - Isorex
z.t
20
Fabio Sabatini
Quick Step Floors
z.t
21
Enzo Wouters
Lotto - Soudal
op 2"
22
Mathieu van der Poel
Corendon - Circus
z.t
23
Cyril Lemoine
Cofidis
z.t
24
Conor Dunne
Aqua Blue Sport
z.t
25
Jens Reynders
Leopard Pro Cycling
z.t
26
Laurens De Vreese
Astana Pro Team
z.t
27
Michiel Stockman
Tarteletto - Isorex
z.t
28
Wietse Bosmans
ERA - Circus
z.t
29
Gijs Van Hoecke
Team LottoNL - Jumbo
z.t
30
Davide Martinelli
Quick Step Floors
z.t
31
Casper Pedersen
Aqua Blue Sport
z.t
32
Remy Mertz
Lotto - Soudal
z.t
33
Elmar Reinders
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
34
Filippo Pozzato
Wilier Triestina - Selle Italia
z.t
35
Angelo De Clercq
Marlux - Bingoal
z.t
36
Robbie van Bakel
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
37
Robbert de Greef
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
38
Nathan Van Hooydonck
BMC Racing Team
z.t
39
Jelle Wallays
Lotto - Soudal
op 8"
40
Michael Van Staeyen
Cofidis
z.t
41
David Boucher
Tarteletto - Isorex
z.t
42
Guillaume Van Keirsbulck
Team Wanty - Groupe Gobert
op 10"
43
Jan-Willem van Schip
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
44
Louis Verhelst
Tarteletto - Isorex
op 12"
45
Nikolas Maes
Lotto - Soudal
z.t
46
Fabio Jakobsen
Quick Step Floors
z.t
47
Maxime Vantomme
WB Veranclassic Aquality Protect
op 17"
48
Eli Iserbyt
Marlux - Bingoal
op 19"
49
Piet Allegaert
Sport Vlaanderen - Baloise
op 22"
50
Pieter Serry
Quick Step Floors
z.t
51
Jens Keukeleire
Lotto - Soudal
z.t
52
Tijl Pauwels
Marlux - Bingoal
op 25"
53
Mathias De Witte
Veranda's Willems - Crelan
op 31"
54
Sjoerd Van Ginneken
Roompot - Nederlandse Loterij
op 32"
55
Daan Soete
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
op 33"
56
Wesley Kreder
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
57
Brian van Goethem
Roompot - Nederlandse Loterij
op 36"
58
Gianni Vermeersch
Corendon - Circus
z.t
59
Julien Stassen
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
60
Senne Leysen
Veranda's Willems - Crelan
op 41"
61
Frederik Backaert
Team Wanty - Groupe Gobert
op 1'02"
62
Roy Goldstein
Israel Cycling Academy
op 1'47"
63
Guy Sagiv
Israel Cycling Academy
z.t
64
Ben Turner
Corendon - Circus
z.t
65
Stef Krul
Metec - TKH P/B Mantel
z.t
66
Jens Debusschere
Lotto - Soudal
z.t
67
Gianni Marchand
Cibel - Cebon
z.t
68
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
69
Tosh Van der Sande
Lotto - Soudal
z.t
70
Kris Boeckmans
Vital Concept Cycling Club
z.t
71
Michael Boros
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
op 2'24"
72
Cedric Raymackers
Cibel - Cebon
z.t
73
Lennert Teugels
Cibel - Cebon
op 2'38"
74
Bert De Backer
Vital Concept Cycling Club
z.t
75
Dries De Bondt
Veranda's Willems - Crelan
z.t
76
Stijn Steels
Veranda's Willems - Crelan
z.t
77
Jordi Meeus
SEG Racing Academy
op 3'16"
78
Michel Kreder
Aqua Blue Sport
z.t
79
Lukas Spengler
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
80
Alex Kirsch
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
81
Michael Vanthourenhout
Marlux - Bingoal
op 3'23"
82
Wout Van Aert
Veranda's Willems - Crelan
op 3'36"
83
Jérôme Baugnies
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
84
Julien Morice
Vital Concept Cycling Club
op 4'20"
85
Geoffrey Soupe
Cofidis
op 4'53"
86
Liam Bertazzo
Wilier Triestina - Selle Italia
op 6'00"
Andreas Andersson
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Kasper Asgreen
Quick Step Floors
DNF
Simone Bevilacqua
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
DNF
Jan Brockhoff
Leopard Pro Cycling
DNF
Loic Chetout
Cofidis
DNF
Marco Coledan
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Vincent De Sy
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Arno Debeir
Callant Verzekeringen - Doltcini
DNF
Dries Devenyns
Quick Step Floors
DNF
Tom Devriendt
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Gerry Druyts
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Marc Fournier
Vital Concept Cycling Club
DNF
Adrien Garel
Vital Concept Cycling Club
DNF
Aaron Gate
Aqua Blue Sport
DNF
Jarno Gmelich
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Stan Godrie
Veranda's Willems - Crelan
DNF
Guillaume Haag
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Kevyn Ista
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Max Emil Boholm Korner
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Ross Lamb
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Dries Lehaen
DNF
Jim Lindenburg
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Tom Meeusen
Corendon - Circus
DNF
Jeroen Meijers
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Braam Merlier
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Jacopo Mosca
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Justin Mottier
Vital Concept Cycling Club
DNF
Krists Neilands
Israel Cycling Academy
DNF
Jelle Nieuwpoort
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Lasse Norman Hansen
Aqua Blue Sport
DNF
Arthur Pagnaer
T.Palm Pole Continental Wallon
DNF
Gaetan Pons
Leopard Pro Cycling
DNF
Charlie Quarterman
Leopard Pro Cycling
DNF
Luca Raggio
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Mihkel Raim
Israel Cycling Academy
DNF
Jan Reynaerts
Cibel - Cebon
DNF
Rob Ruijgh
Tarteletto - Isorex
DNF
Brecht Ruyters
Cibel - Cebon
DNF
Pit Schlechter
Leopard Pro Cycling
DNF
Guillaume Seye
DNF
Laurens Sweeck
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Jordi Van Dingenen
DNF
Mathias Van Gompel
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Bert Van Lerberghe
Cofidis
DNF
Kenneth Vanbilsen
Cofidis
DNF
Dieter Vanthourenhout
Marlux - Bingoal
DNF
Jordi Warlop
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Thimo Willems
Belgium
DNF
Sieben Wouters
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Eugert Zhupa
Wilier Triestina - Selle Italia
DNF
Thijs de Lange
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Moreno De Pauw
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Niels De Rooze
Tarteletto - Isorex
DNF
Dennis van der Horst
Metec - TKH P/B Mantel
DNF
Dennis van Winden
Israel Cycling Academy
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
Info
Parcours
Result
Palmares