En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Volta Limburg Classic
Result
1
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini
4u45'26"
2
Xandro Meurisse
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
3
Nicky van der Lijke
Roompot - Nederlandse Loterij
op 4"
4
Antoine Warnier
WB Veranclassic Aquality Protect
op 51"
5
Paul Martens
Team LottoNL - Jumbo
op 59"
6
Jeroen Meijers
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
7
Dimitri Peyskens
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
8
Jérôme Baugnies
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
9
Loic Vliegen
BMC Racing Team
z.t
10
Rob Ruijgh
Tarteletto - Isorex
z.t
11
Iuri Filosi
Nippo - Vini Fantini
z.t
12
Jan Tratnik
CCC Sprandi Polkowice
z.t
13
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
z.t
14
Krister Hagen
Team Coop
z.t
15
Jasper de Laat
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
16
Joey Rosskopf
BMC Racing Team
op 1'09"
17
Dylan Groenewegen
Team LottoNL - Jumbo
op 1'46"
18
Justin Jules
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
19
Rasmus Poulsen
Team Veloconcept
z.t
20
Chris Anker Sörensen
Riwal Platform Cycling Team
op 1'48"
21
Martijn Tusveld
Roompot - Nederlandse Loterij
op 1'50"
22
Timo Roosen
Team LottoNL - Jumbo
z.t
23
Dennis Bakker
Delta Cycling Rotterdam
z.t
24
Andrei Solomennikov
Gazprom - Rusvelo
op 3'58"
25
Maciej Paterski
CCC Sprandi Polkowice
op 4'00"
26
Arjen Livyns
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
z.t
27
Tijmen Eising
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
28
Julius van den Berg
Seg Racing Academy
z.t
29
Gregory Habeaux
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
30
Ivan Savitskiy
Gazprom - Rusvelo
z.t
31
August Jensen
Team Coop
z.t
32
Maxime Farazijn
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
33
Sébastien Delfosse
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
34
Simone Ponzi
CCC Sprandi Polkowice
z.t
35
Jasper Ockeloen
Monkey Town Continental Team
z.t
36
Raffael Freienstein
Team Lotto - Kern Haus
z.t
37
Floris Gerts
BMC Racing Team
z.t
38
Mads Baadsgaard Rahbek
Team Veloconcept
z.t
39
Adriaan Janssen
Seg Racing Academy
z.t
40
Robbert de Greef
Baby - Dump Cycling Team
z.t
41
Michal Paluta
CCC Sprandi Polkowice
z.t
42
Oivind Lukkedal
Team Coop
z.t
43
Evgeny Shalunov
Gazprom - Rusvelo
op 4'03"
44
Kilian Frankiny
BMC Racing Team
z.t
45
Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
z.t
46
Miles Scotson
BMC Racing Team
z.t
47
Rick Ottema
Baby - Dump Cycling Team
z.t
48
Ludovic Robeet
WB Veranclassic Aquality Protect
z.t
49
Guillaume Levarlet
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
50
Jens Wallays
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
51
Jonas Gregaard Wilsly
Riwal Platform Cycling Team
z.t
52
Frantisek Sisr
CCC Sprandi Polkowice
z.t
53
Sjoerd Kouwenhoven
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
54
Frederik Veuchelen
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
55
Mirco Maestri
Bardiani CSF
z.t
56
Pierpaolo De Negri
Nippo - Vini Fantini
z.t
57
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini
z.t
58
Marcin Mrozek
CCC Sprandi Polkowice
z.t
59
Eliot Lietaer
Sport Vlaanderen - Baloise
z.t
60
Manuel Senni
BMC Racing Team
z.t
61
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
op 4'11"
62
Ike Groen
Delta Cycling Rotterdam
z.t
63
Stef Krul
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
64
Raymond Kreder
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
65
Martijn Keizer
Team LottoNL - Jumbo
op 4'13"
66
Oscar Riesebeek
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
67
Robert Wagner
Team LottoNL - Jumbo
z.t
68
Ben Hermans
BMC Racing Team
z.t
69
Martijn Budding
Roompot - Nederlandse Loterij
z.t
70
Christophe Masson
WB Veranclassic Aquality Protect
op 8'21"
71
Jasper Hamelink
Metec - TKH p/b Mantel
z.t
Ciske Aneca
Tarteletto - Isorex
DNF
Johim Ariesen
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Tim Ariesen
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Ole Andre Austevoll
Team Coop
DNF
Stephan Bakker
Monkey Town Continental Team
DNF
Enrico Barbin
Bardiani CSF
DNF
Lukas Baum
Kurschat Consulting Racing Team
DNF
Erlend Blikra
Team Coop
DNF
Lorenzo Blomme
Tarteletto - Isorex
DNF
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
DNF
Gert-Jan Bosman
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Dieter Bouvry
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Koen Bouwman
Team LottoNL - Jumbo
DNF
Dylan Bouwmans
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Julian Braun
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Nicolai Brochner
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Pavel Brutt
Gazprom - Rusvelo
DNF
Luuc Bugter
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Victor Campenaerts
Team LottoNL - Jumbo
DNF
Patrick Clausen
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Michael Cools
Tarteletto - Isorex
DNF
Gabriel Cullaigh
Seg Racing Academy
DNF
Benjamin Declercq
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Aimé Degendt
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Kenny Dehaes
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Thomas Deruette
WB Veranclassic Aquality Protect
DNF
Yannick Detant
Monkey Town Continental Team
DNF
Brecht Dhaene
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Marco Doets
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Gerry Druyts
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Niklas Eg
Team Veloconcept
DNF
Henrik Evensen
Seg Racing Academy
DNF
Fredrik Strand Galta
Team Coop
DNF
Alexander Geuens
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Jarno Gmelich
Metec - TKH p/b Mantel
DNF
Eduard-Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini
DNF
Luca Henn
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Jochem Hoekstra
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Fabio Jakobsen
Seg Racing Academy
DNF
Haavard Jorbekk Blikra
Team Coop
DNF
Jakub Kaczmarek
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Tim Kerkhof
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Koos Jeroen Kers
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Tobias Knaup
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Jonas Koch
CCC Sprandi Polkowice
DNF
Yuma Koishi
Nippo - Vini Fantini
DNF
Marten Kooistra
Seg Racing Academy
DNF
Merijn Korevaar
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Rob Leemans
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Andrew Leigh
Tarteletto - Isorex
DNF
Philip Lindau
Team Coop
DNF
Jelle Mannaerts
Tarteletto - Isorex
DNF
Nicolas Marini
Nippo - Vini Fantini
DNF
Marco Maronese
Bardiani CSF
DNF
Gijs Meijer
Monkey Town Continental Team
DNF
Daan Meijers
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Jesper Morkov
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Mitchell Mulhern
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Rasmus Mygind
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Bram Nolten
Monkey Town Continental Team
DNF
Christophe Noppe
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Lars Olde Meierink
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Folkert Oostra
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Gerco Pastoor
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Mark Sehested Pedersen
Team Veloconcept
DNF
Ruben Pols
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Michael Reihs
Team Veloconcept
DNF
Robert Retschke
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Thomas Nybo Riis
Team Veloconcept
DNF
Jarl Salomein
Sport Vlaanderen - Baloise
DNF
Fabian Schormaier
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Paolo Simion
Bardiani CSF
DNF
Harry Sweering
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Remco Te Brake
Monkey Town Continental Team
DNF
Justin Timmermans
Baby - Dump Cycling Team
DNF
Alessandro Tonelli
Bardiani CSF
DNF
Nikolay Trusov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Aleksey Tsatevich
Gazprom - Rusvelo
DNF
Rens Tulner
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Brent Van de Kerkhove
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Jurgen Van den Broeck
Team LottoNL - Jumbo
DNF
Jens Van Den Dool
Delta Cycling Rotterdam
DNF
Mel Van der Veekens
Monkey Town Continental Team
DNF
Jordi Van Dingenen
Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
DNF
Jordi van Loon
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Kevin Verwaest
Tarteletto - Isorex
DNF
Troels Ronning Vinther
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Daniel Westmattelmann
Team Lotto - Kern Haus
DNF
Kasper Wurtz Schmidt
Riwal Platform Cycling Team
DNF
Niels De Rooze
Tarteletto - Isorex
DNF
Rob van Broekhoven
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Bas van der Kooij
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
Etienne van Empel
Roompot - Nederlandse Loterij
DNF
Sven van Luijk
Monkey Town Continental Team
DNF
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Joey van Rhee
Destil - Jo Piels Cycling Team
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Info
Parcours
Result
Palmares