En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Volta Limburg Classic
Result
1
Moreno Hofland
Belkin Pro Cycling Team
4u46'41"
2
Sonny Colbrelli
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
3
Mauro Finetto
Neri Sottoli
z.t
4
Daniele Colli
Neri Sottoli
z.t
5
Magnus Cort Nielsen
Cult Energy Vital Water
z.t
6
Michel Kreder
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
7
Alessandro Bazzana
United Healthcare Pro Cycling Team
z.t
8
Kenny Robert van Hummel
Androni Giocattoli
z.t
9
Maciej Paterski
CCC Polsat Polkowice
z.t
10
Koen Bouwman
Cyclingteam Jo Piels
z.t
11
Pieter Jacobs
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
12
Nicola Boem
Bardiani Valvole - CSF Inox
z.t
13
Sander Cordeel
Vastgoedservice - Golden Palace
z.t
14
Christoph Pfingsten
Cyclingteam De Rijke - Shanks
z.t
15
Thomas Sprengers
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
16
Tanner Putt
Bissell Development Team
z.t
17
Christian Mager
Team Stölting
z.t
18
Niels Vandyck
Verandas Willems
z.t
19
Jesper Asselman
Metec - TKH Continental Cyclingteam
z.t
20
Gert-Jan Bosman
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
21
Robbert de Greef
Koga Cycling Team
z.t
22
Tom Vermeer
Cyclingteam Jo Piels
z.t
23
Stefan Poutsma
Cyclingteam Jo Piels
z.t
24
Jasper Ockeloen
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
25
Twan Castelijns
Koga Cycling Team
z.t
26
Huub Duyn
Cyclingteam De Rijke - Shanks
z.t
27
Floris Gerts
Rabobank Development Team
z.t
28
Brian van Goethem
Metec - TKH Continental Cyclingteam
z.t
29
Nico Sijmens
Team Wanty - Groupe Gobert
z.t
30
Thomas Koep
Team Stölting
z.t
31
Davide Rebellin
CCC Polsat Polkowice
z.t
32
Brian Bulgac
Parkhotel Valkenburg Continental Team
z.t
33
Arthur Vanoverberghe
Topsport Vlaanderen - Baloise
z.t
34
Marc de Maar
United Healthcare Pro Cycling Team
z.t
35
Bert-Jan Lindeman
Rabobank Development Team
z.t
36
Jasper Hamelink
Cyclingteam Jo Piels
op 9"
37
Patrick Facchini
Androni Giocattoli
op 11"
38
Gregory Habeaux
Team Wanty - Groupe Gobert
op 22"
39
Marco Canola
Bardiani Valvole - CSF Inox
op 26"
40
Bob Schoonbroodt
Veranclassic - Doltcini
op 28"
41
Lennard Hofstede
Rabobank Development Team
z.t
42
Marek Rutkiewicz
CCC Polsat Polkowice
z.t
43
Thomas Degand
Team Wanty - Groupe Gobert
op 42"
44
Davide Frattini
United Healthcare Pro Cycling Team
z.t
45
Martijn Keizer
Belkin Pro Cycling Team
op 46"
46
Wouter Mol
Veranclassic - Doltcini
z.t
47
Oscar Riesebeek
Metec - TKH Continental Cyclingteam
op 48"
48
Jarno Gmelich
Metec - TKH Continental Cyclingteam
z.t
49
Lucas Euser
United Healthcare Pro Cycling Team
op 1'11"
50
Troels Ronning Vinther
Cult Energy Vital Water
z.t
51
Lasse Bochmann
Cult Energy Vital Water
op 1'26"
52
Steven Kruijswijk
Belkin Pro Cycling Team
z.t
53
Wilco Kelderman
Belkin Pro Cycling Team
op 1'54"
54
Marc Goos
Belkin Pro Cycling Team
z.t
55
Laurens ten Dam
Belkin Pro Cycling Team
z.t
56
Rob Ruijgh
Vastgoedservice - Golden Palace
op 2'21"
57
Michael Reihs
Cult Energy Vital Water
op 2'37"
58
Lawson Craddock
Team Giant - Shimano
op 3'02"
59
Thomas Damuseau
Team Giant - Shimano
z.t
Jonas Ahlstrand
Team Giant - Shimano
DNF
Rafael Andriato
Neri Sottoli
DNF
Armands Becis
Rietumu - Delfin
DNF
Omar Bertazzo
Androni Giocattoli
DNF
Dion Beukeboom
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Joris Blokker
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
Melvin Boskamp
Koga Cycling Team
DNF
Jasper Bovenhuis
Koga Cycling Team
DNF
Giorgio Brambilla
Veranclassic - Doltcini
DNF
Jérémy Burton
Verandas Willems
DNF
Robin Carpenter
Hincapie Sportswear Development Team
DNF
Ramon Carretero
Neri Sottoli
DNF
Francesco Chicchi
Neri Sottoli
DNF
Mads Christensen
Cult Energy Vital Water
DNF
Kevin Claeys
An Post - Chainreaction
DNF
Jonathan Clarke
United Healthcare Pro Cycling Team
DNF
Marco Coledan
Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF
Paolo Colonna
Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF
Louis Convens
Verandas Willems
DNF
Alexander Cools
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
Andrea Dal Col
Neri Sottoli
DNF
Gregory Daniel
Bissell Development Team
DNF
Alexandre Darville
Bissell Development Team
DNF
Gilles Devillers
Veranclassic - Doltcini
DNF
Emiel Dolfsma
Rabobank Development Team
DNF
Frederik Dombrowski
Team Stölting
DNF
Sean Patrick Downey
An Post - Chainreaction
DNF
Conor Dunne
An Post - Chainreaction
DNF
Ryan Eastman
Bissell Development Team
DNF
Yannick Eckmann
DNF
Markus Eichler
Team Stölting
DNF
Tijmen Eising
Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF
Pim Erren
DNF
Andzs Flaksis
Rietumu - Delfin
DNF
Filippo Fortin
Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF
Kieran Frend
DNF
Gorik Gardeyn
Veranclassic - Doltcini
DNF
Aaron Gate
An Post - Chainreaction
DNF
Tim Gebauer
Team Stölting
DNF
Jérôme Gilbert
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Niels Goeree
Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF
Tom Goovaerts
Veranclassic - Doltcini
DNF
Ike Groen
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Davy Gunst
DNF
Chad Haga
Team Giant - Shimano
DNF
Piotr Havik
Rabobank Development Team
DNF
Sander Helven
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Kobus Hereijgers
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Jochem Hoekstra
Cyclingteam Jo Piels
DNF
Marco Hoekstra
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
Adrian Honkisz
CCC Polsat Polkowice
DNF
René Hooghiemster
Koga Cycling Team
DNF
Thierry Hupond
Team Giant - Shimano
DNF
Yannick Janssen
DNF
Dick Janssens
DNF
Cheng Ji
Team Giant - Shimano
DNF
Loh Sea Keong
Team Giant - Shimano
DNF
Tim Kerkhof
Etixx
DNF
Sjoerd Kouwenhoven
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Edgaras Kovaliovas
Rietumu - Delfin
DNF
Stef Krul
Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF
Sam Lennertz
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
Emils Liepins
Rietumu - Delfin
DNF
Luc Loozen
DNF
Jaroslaw Marycz
CCC Polsat Polkowice
DNF
Jeroen Meijers
Rabobank Development Team
DNF
Nicolas Mertz
Verandas Willems
DNF
Marco Minnaard
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Martin Mortensen
Cult Energy Vital Water
DNF
Ryan Mullen
An Post - Chainreaction
DNF
Bram Nolten
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
Sam Oomen
Rabobank Development Team
DNF
Lukasz Owsian
CCC Polsat Polkowice
DNF
Olivier Pardini
Verandas Willems
DNF
Mads Pedersen
Cult Energy Vital Water
DNF
Kevin Peeters
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
Nils Politt
Team Stölting
DNF
Mattia Pozzo
Neri Sottoli
DNF
Peeter Pruus
Rietumu - Delfin
DNF
Kiel Reijnen
United Healthcare Pro Cycling Team
DNF
Jonas Rickaert
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Luke Roberts
Team Stölting
DNF
Jackson Rodríguez
Androni Giocattoli
DNF
Sjors Roosen
Cyclingteam Jo Piels
DNF
Sébastien Rosseler
Veranclassic - Doltcini
DNF
Nicola Ruffoni
Bardiani Valvole - CSF Inox
DNF
Branislau Samoilau
CCC Polsat Polkowice
DNF
Simon Schram
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Kevin Seeldraeyers
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Floris Smeyers
Verandas Willems
DNF
Andris Smirnovs
Rietumu - Delfin
DNF
Stijn Steels
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Wayne Stijns
DNF
Daniel Summerhill
United Healthcare Pro Cycling Team
DNF
Mateusz Taciak
CCC Polsat Polkowice
DNF
Yu Takenouchi
Veranclassic - Doltcini
DNF
Peeter Tarvis
Rietumu - Delfin
DNF
Nicola Testi
Androni Giocattoli
DNF
Martijn Tusveld
Rabobank Development Team
DNF
Sjoerd Van Ginneken
Metec - TKH Continental Cyclingteam
DNF
Michael Van Staeyen
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Laurent Vandenbak
An Post - Chainreaction
DNF
Pieter Vanspeybrouck
Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF
Coen Vermeltfoort
Cyclingteam De Rijke - Shanks
DNF
Emil Mielke Vinjebo
Cult Energy Vital Water
DNF
Andris Vosekalns
Rietumu - Delfin
DNF
Emiel Wastyn
Verandas Willems
DNF
Willem Wauters
Verandas Willems
DNF
Sascha Weber
Veranclassic - Doltcini
DNF
Maximilian Werda
Team Stölting
DNF
Tyler Williams
BMC Development Team
DNF
Jack Wilson
An Post - Chainreaction
DNF
Nick Wynants
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
Marco Zanotti
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
Andrea Zordan
Androni Giocattoli
DNF
Joris de Boer
Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF
Roberto De Patre
Neri Sottoli
DNF
Berden de Vries
Cyclingteam Jo Piels
DNF
Jim van den Berg
Koga Cycling Team
DNF
Nicky van der Lijke
Belkin Pro Cycling Team
DNF
Arno van der Zwet
Koga Cycling Team
DNF
Kevin Van Melsen
Team Wanty - Groupe Gobert
DNF
Jan-Willem van Schip
Koga Cycling Team
DNF
Kevin Van Staeyen
Vastgoedservice - Golden Palace
DNF
Dennis van Winden
Belkin Pro Cycling Team
DNF
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
Info
Parcours
Result
Palmares