En
|
Fr
|
Nl
Home
This Week
Road
Cyclo-Cross
Mountainbike
Teams
Transfer List
WVcycling
Calendar
Victory Ranking
World Tour Ranking
UCI World Tour
UCI Pro Team
UCI Continental Tour
UCI Women's
UCI Cyclo-Cross
UCI Mountainbike
Clubs
Calendar
Victory Ranking
UCI Ranking
World Cup
Superprestige
X2O Trofee
Calendar
Victory Ranking
Editorial office
Contact
Men Elite
Women Elite
Gran Premio Bruno Beghelli
Result
1
Sonny Colbrelli
Bahrein - Merida
4u35'59"
2
Alejandro Valverde Belmonte
Movistar Team
z.t
3
Jack Haig
Mitchelton - Scott
z.t
4
David Gaudu
Groupama - FDJ
z.t
5
Bauke Mollema
Trek - Segafredo
z.t
6
Guillaume Martin
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
7
Ivan Garcia Cortina
Bahrein - Merida
op 5"
8
Andrea Pasqualon
Wanty - Gobert Cycling Team
op 7"
9
Sep Vanmarcke
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
10
Jon Aberasturi Izaga
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
11
Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
12
Dion Smith
Mitchelton - Scott
z.t
13
Edoardo Affini
Mitchelton - Scott
z.t
14
Matteo Malucelli
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
15
Fernando Gaviria Rendon
UAE Team Emirates
z.t
16
Simone Velasco
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
17
Giovanni Lonardi
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
18
Toms Skujins
Trek - Segafredo
z.t
19
Umberto Marengo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
20
Sergei Shilov
Gazprom - Rusvelo
z.t
21
Davide Ballerini
Astana Pro Team
z.t
22
Eduard Prades Reverte
Movistar Team
z.t
23
Davide Gabburo
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
24
Sacha Modolo
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
25
Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
26
Koen Bouwman
Team Jumbo - Visma
z.t
27
Enrico Barbin
Bardiani CSF
z.t
28
Fabio Mazzucco
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
29
Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
30
Dario Puccioni
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
31
Mikael Cherel
Ag2r - La Mondiale
z.t
32
Romain Hardy
Team Arkéa- Samsic
z.t
33
Rudy Molard
Groupama - FDJ
z.t
34
Igor Boev
Gazprom - Rusvelo
z.t
35
Leonardo Basso
Team INEOS
z.t
36
Lorenzo Fortunato
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
z.t
37
Vincenzo Albanese
Bardiani CSF
z.t
38
Carlos Barbero Cuesta
Movistar Team
z.t
39
Riccardo Stacchiotti
Giotti Victoria
z.t
40
Valentin Madouas
Groupama - FDJ
z.t
41
Michael Gogl
Trek - Segafredo
z.t
42
Tao Geoghegan Hart
Team INEOS
z.t
43
Mattia Bais
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
44
Simone Ravanelli
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
45
Diego Rosa
Team INEOS
z.t
46
Hideto Nakane
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
47
Jhoan Esteban Chaves Rubio
Mitchelton - Scott
z.t
48
Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
49
Sergei Chernetski
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
50
Carlos Alberto Betancur Gomez
Movistar Team
z.t
51
Pierpaolo Ficara
Amore & Vita - Prodir
z.t
52
Fabien Doubey
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
53
Alex Aranburu Deba
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
54
Bart De Clercq
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
55
Tsgabu Gebremaryam Grmay
Mitchelton - Scott
z.t
56
Jaakko Hänninen
Ag2r - La Mondiale
z.t
57
Laurens De Vreese
Astana Pro Team
op 15"
58
Kaden Groves
Mitchelton - Scott
z.t
59
Clément Chevrier
Ag2r - La Mondiale
z.t
60
George Bennett
Team Jumbo - Visma
z.t
61
Antwan Tolhoek
Team Jumbo - Visma
z.t
62
Lorenzo Rota
Bardiani CSF
z.t
63
Jérémy Maison
Team Arkéa- Samsic
z.t
64
Hubert Dupont
Ag2r - La Mondiale
z.t
65
Iván Ramiro Sosa
Team INEOS
z.t
66
Elie Gesbert
Team Arkéa- Samsic
z.t
67
Luis Léon Sanchez Gil
Astana Pro Team
z.t
68
Francesco Romano
Bardiani CSF
z.t
69
Sébastien Reichenbach
Groupama - FDJ
op 20"
70
Gianni Moscon
Team INEOS
z.t
71
Manuele Mori
UAE Team Emirates
op 25"
72
Nicola Conci
Trek - Segafredo
z.t
73
Warren Barguil
Team Arkéa- Samsic
op 30"
74
Larry Warbasse
Ag2r - La Mondiale
op 1'09"
75
Manuele Boaro
Astana Pro Team
op 1'11"
76
Artem Nych
Gazprom - Rusvelo
op 1'16"
77
Marco Marcato
UAE Team Emirates
op 1'18"
78
Emanuele Onesti
Giotti Victoria
op 1'41"
79
Neilson Powless
Team Jumbo - Visma
z.t
80
Viesturs Luksevics
Amore & Vita - Prodir
z.t
81
Yukiya Arashiro
Bahrein - Merida
z.t
82
Federico Zurlo
Giotti Victoria
z.t
83
Steve Morabito
Groupama - FDJ
z.t
84
Jacopo Mosca
Trek - Segafredo
z.t
85
Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
z.t
86
Nicola Graziato
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
z.t
87
Marco Minnaard
Wanty - Gobert Cycling Team
z.t
88
Robert Stannard
Mitchelton - Scott
z.t
89
Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
z.t
90
Hugo Houle
Astana Pro Team
z.t
91
Jonathan Lastra Martinez
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
92
Jon Irisarri Ricon
Caja Rural - Seguros RGA
z.t
93
Anthony Roux
Groupama - FDJ
z.t
94
Rui Filipe Oliveira Alves
UAE Team Emirates
op 3'48"
95
Matt Walls
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
96
Dario Cataldo
Astana Pro Team
z.t
97
Julien Bernard
Trek - Segafredo
op 4'29"
98
Umberto Orsini
Bardiani CSF
z.t
99
Carlos Verona Quintanilla
Movistar Team
z.t
100
Phil Bauhaus
Bahrein - Merida
z.t
101
Lachlan David Morton
EF Education First Pro Cycling Team
z.t
Alberto Amici
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Davide Appollonio
Amore & Vita - Prodir
DNF
Nicola Bagioli
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Filippo Baroncini
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Andrea Bartolozzi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
Egan Arley Bernal Gomez
Team INEOS
DNF
Andrea Berzi
Biesse Carrera Gavardo
DNF
William Bonnet
Groupama - FDJ
DNF
Diego Bosini
DNF
Joan Bou Company
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Jonathan Klever Caicedo Cepeda
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Richard Carapaz
Movistar Team
DNF
Matteo Carboni
DNF
Sebastian Alexander Castano Munoz
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Riccardo Ciuccarelli
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Raul Colombo
Biesse Carrera Gavardo
DNF
Nicolas Dalla Valle
UAE Team Emirates
DNF
Emil Dima
Giotti Victoria
DNF
Aurélien Doleatto
Team Arkéa- Samsic
DNF
Paul Double
Team Colpack
DNF
Jalel Duranti
Team Colpack
DNF
Brice Feillu
Team Arkéa- Samsic
DNF
Roberto Ferrari
UAE Team Emirates
DNF
Tommaso Fiaschi
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Mathias Frank
Ag2r - La Mondiale
DNF
Jakob Fuglsang
Astana Pro Team
DNF
Andrea Garosio
Bahrein - Merida
DNF
Andrea Guardini
Bardiani CSF
DNF
Yukinori Hishinuma
Amore & Vita - Prodir
DNF
Alessandro Iacchi
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
Marino Kobayashi
Giotti Victoria
DNF
Alexandr Kulikovskiy
Gazprom - Rusvelo
DNF
Stepan Kuriyanov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Mikel Landa Meana
Movistar Team
DNF
Pierre-Roger Latour
Ag2r - La Mondiale
DNF
Romain Le Roux
Team Arkéa- Samsic
DNF
Bert-Jan Lindeman
Team Jumbo - Visma
DNF
Daniel McLay
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Jacopo Menegotto
DNF
Felix James Meo
Team Colpack
DNF
Andrea Meucci
Amore & Vita - Prodir
DNF
Matteo Montaguti
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Matteo Moschetti
Trek - Segafredo
DNF
Daniel Munoz Giraldo
Androni Giocattoli - Sidermec
DNF
Alejandro Osorio Carvajal
Nippo - Vini Fantini - Faizane'
DNF
Nicolo' Parisini
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Wilson Estiben Pena Molano
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Thomas Pesenti
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Lucio Pierantozzi
Team Colpack
DNF
Petr Rikunov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Filippo Rocchetti
Team Colpack
DNF
Cristian Rodriguez Martin
Caja Rural - Seguros RGA
DNF
Niccolo' Salvietti
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNF
Daniel Savini
Bardiani CSF
DNF
Sebastian Schönberger
Neri Sottoli - Selle Italia - KTM
DNF
Evgeny Shalunov
Gazprom - Rusvelo
DNF
Marcel Sieberg
Bahrein - Merida
DNF
Matús Stocek
Beltramitsa Hoppla' Petroli Firenze
DNF
Andrea Toniatti
Team Colpack
DNF
Oliviero Troia
UAE Team Emirates
DNF
Jonas Vingegaard
Team Jumbo - Visma
DNF
Floris De Tier
Team Jumbo - Visma
DNF
Julius van den Berg
EF Education First Pro Cycling Team
DNF
Jérôme Baugnies
Wanty - Gobert Cycling Team
DNS
Danilo Celano
Amore & Vita - Prodir
DNS
Thomas Degand
Wanty - Gobert Cycling Team
DNS
Gianni Pugi
Sangemini - Trevigiani - MG.Kvis
DNS
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Info
Parcours
Result
Palmares